Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megérdemlik majd az orvosok...

Megérdemlik majd az orvosok az ekkora (szinte mérnöki vagy még több) béreket? Persze van amelyik igen, de szerintem a többség csapnivaló.

Figyelt kérdés

[link]


Nekem az utóbbi években hanyagság, vagy nem fogadjuk (mert a koronások az elsők, hiába van neked daganatos betegséged) vagy műhiba miatt nagyon sok rokonom, ismerősöm halt meg (és nem csak az idősebb 60 felettiek), rá sem néztek, vagy elfogadták a hálapénzt, de amikor ismét bekerült, megint tartották a markukat. Na igen, és ezzel nem fog megszűnni a hálapénz sem, ugyanúgy el fogják várni, hogy add nekik.


2020. okt. 4. 10:11
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
52%

és akkor még nem beszélve az ápolókról, akik szerintem jobban megérdemelnék a béremelést.


És arról sem beszélve, hogy eddig megengedett volt, hogy a doki maszek rendelhetett a kórházban, akár munkaidejében, használva a kórház eszközeit. Azért remélem ezt megtiltják majd.

2020. okt. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
82%
Most itt a tűzoltás folyik, rájöttek, hogy közel a választás és kézrátétellel nem fog a helyzet megoldódni. Ismerve a srácokat ez olyan nekik, mintha a fogukat húznák, tényleg nagy katyvasz lehet, ha már a 80%-al kezdenek első körben. Szerintem elkéstek vele, évekkel ezelőtt kellett volna ez a bérreform. Sajnos megint a betegek fogják megszívni.
2020. okt. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
81%
Egy 37 év tapasztalattal rendelkező szakorvos keresne annyit, mint egy közepesen fizetett 40 körüli multis főosztályvezető, egy rezidens meg annyit, mint egy egy éve pozícióban levő business analyst. Hát ha ez sok, akkor elég komoly baj van a fejekben. Azzal maximálisan egyet tudok érteni, hogy a többi egészségügyi dolgozó, illetve a tanárok, tűzoltók, stb. bérét is rendezni kell. A rendőrök mondjuk részemről mind éhen halhatnak, életemben semmi használhatót nem kaptam tőlük.
2020. okt. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
58%
Csak mert te csóró vagy, miért vagy irigy és miért akarod hogy más is csóró maradjon? A te életedet egyáltalán nem befolyásolja, hogy más ember 300 ezret vagy 600 ezret keres, neked attól nem lesz az anyagi világot nézve jobb vagy rosszabb hogyha más embernek jobb, maximum a buta fejedben érzel kisebbrendűségi komplexust, azt a tipikus "Dögöljön meg a szomszéd tehene is" érzést, amit normális intelligens felnőtt emberként le kellene győzni, mert gyerekes.
2020. okt. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
49%
Az ilyenek miatt teljesen normális az, hogy közpézből vagy csalásból leszlek miliárdosok egyesek.
2020. okt. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%

10.-es, dehogynem publikalnak keresetkategoriankenti adatokat, konkretan decilisnek hivjak es a KSH oldalan szepen megtalalhatoak.


A KSH-ra peldaul nem tekintenek komolyan az inflacio mertekenek megallapitasanal (mivel ott a kormany keresere mar evek ota megvaltoztattak es rohejesse tettek a szamitas modjat), de attol meg nem kell hazudni egy olyan dologrol, amit igenis kozzetettek.

2020. okt. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
87%
Ami felháborító, hogy a szociális szférában dolgozókat megint kihagyják. Pedig nagyon nagy részt vállalnak az otthoni ápolásból, a bentlakásos intézményekben is ők csinálnak mindent. Egy szociális gondozó az invazív beavatkozást leszámítva mindent megcsinál, amit a kórházi ápolók, de nem számít egészségügyi dolgozónak.
2020. okt. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
87%

Én örülök neki, hogy valami elindult az egészségügyben. Annak mégjobban örülnék, ha a hálapénzeket ténylegesen sikerülne felszámolni.

Ennél már csak az lenne nagyobb kánaán, ha egy szimpla vérvételre nem kellene 3 hónapot várni.

2020. okt. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
17%
#16: Küldjél már egy linket légy szíves erről a kereset kategóriánkénti bérekről!
2020. okt. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%

#19: Google, “ksh decilisek”, elso talalat:

[link]

2020. okt. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!