Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkanélüliek hogy bírjátok?...

Munkanélüliek hogy bírjátok? Ki mennyi ideje van othon, hogy veszítettétek el a munkátokat, milyen az anyagi helyzetetek?

Figyelt kérdés
Csak a munkanélkulieknek szól a kérdés vagy akinek van kozeli hozzátartozója az.

2020. okt. 9. 10:50
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
100%
16os ez mind szép és jó, de nem mindenhol működik és általában pillanatok alatt betelnek ezek az állások.
2020. dec. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
100%
#21: Résen kell lenni. Aki munkanélküli, az ráér bogarászni ilyen lehetőségeket. Plusz ismerősi körben érdemes megemlíteni, hátha valaki tud valamit, és protekcióval be lehet jutni. De most rákerestem a neten, vannak például ügyintéző munkák, amit otthonról lehet végezni, középfokú végzettség és számítógépes felhasználói ismeretek szükségesek hozzá. Aki nyitott a lehetőségekre, az azért tud találni, még ha nem is 1 héten belül, és nem is olyat ami a szívéhez legközelebb áll.
2020. dec. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
12%

#15, beszélj Szájerrel a fogadóóráján, hátha tud tanácsot adni.

Ez a Rotterdami Orgazmus vagy ki akit emlegetsz szintén németalföldi születésű volt eredetileg, így megvan az esély rá, hogy Szájer úr őrajta is volt már valamikor:P

2020. dec. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim válasza:
91%
#19 vagyok. Semmi depresszió, hiszen ő jól elvan itthon a semmittevéssel. Természetesen anyát kikérdezi a kiadásokról, hogy hova lett xy összeg, és mi az hogy már csak ennyi van... Az egész borzalmas de ha nyáron tudok bármi munkát vállalni én elvállalom bármennyit is fizet. Ha mar ő képtelen ezt megcsinálni..
2020. dec. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
100%

5 és fél hónap ellátatlanul 15 év munkaviszony után. A piti 90 napnyi álláskeresési járadékot nem tartom ellátásnak.


Még olyan helyre is jelentkeztem, ahol azt sem tudtam, hogy mi a feladat konkrétan, egyáltalán képes vagyok rá, vagy sem. Behívtak, mivel nem volt más, elvállaltam, gondoltam menni fog. Megy...


Viszont így pályaelhagyó lettem. Oda nem kellettem. Hát ez van, most mit sírjak?


A "kieső" időben a 15 év alatt felhalmozott tartalékomon éltem. Szerencsére nem éltem fel, mert akár 2 évig is kitartott volna.

Az eset óta még több tartalékot képzek, lehetőleg 5 évig is kitartson.

Soha nem lehet tudni. :) :D


Mindenkinek kitartást, és pozitív hozzáállást kívánok!

2021. jan. 29. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
100%

Már kezdem nagyon unni a munkanélküliséget. Tavaly júliusban vesztettem el a munkahelyem (nagyon szerettem és a fizu sem volt rossz). Turizmusban voltam, a vírus miatt gyakorlatilag eltűnt az ügyfélkörünk így a cég kiadta sokunk útját.


Sok jelentkezés, a kutya nem válaszol, aki válaszol is az sablon elutasítást. Egy interjú nem jött össze, sőt már csak azért is harcolni kell, hogy behívjanak, mert hülye személyiség és kognitív teszteket csináltatnak egyre gyakrabban, aminek semmi köze a munkakörhöz (nem feleltem meg). Legutóbb ezt egy robot szintű adminisztrátori munkánál játszották el, de a saját elvárásuk (gyors gépelés, angol felsőfok) nem tesztelték egyáltalán. Pedig diplomám van és megvan az angol felsőfok is. Elvárások az egekben, de mindig húzzák a szájukat a bérigényemen. Pedig én csak megélni szeretnék nem hónapról hónapra vegetálni. (olyan sok bruttó 320k??? nyilván nyitott vagyok tárgyalásra, de olyan kiszolgáltatottnak érzem magam, hogy mindenhol bérigényt kérnek és ha nem tetszik már kukázzák is az önéletrajzom)


A járási hivatallal szintén nem jutottam előrébb, abszolút nem segítenek elhelyezkedni, de elvárják hogy 3 havonta megjelenjek a gagyi statisztikájuk miatt különben repülök a rendszerükből.


Van félretett pénzem, de nem végtelen. kb azért nem vagyok hajléktalan még, mert a szüleim segítenek.


Ilyen rossz munkakeresési pokolban még soha nem volt részem és totál demotivál az egész.

2021. jan. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
100%
Bruttó 320 egy adminisztrátori robot munkáért? Igen, sok. Pláne most, hogy 20-an kapnak egy állásért, és elviszik 250-ért is a melót. És pláne, ha állami cég. :D MÁVhoz jelentkeztem egy diplomát és tapasztalatot igénylő munkára, első kérdése a bérigényem volt, és mikor mondtam, hogy mindennel együtt bruttó 380, akkor rámrakta a telefont. :D
2021. febr. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
100%

#27


Értem, akkor úgy látom le kell adni rendesen az igényeket.....


Legalább annyi lenne a munkáltatókban, hogy mondanának egy sávot vagy valami...tárgyalnék én (elvégre nem ragaszkodom ehhez foggal körömmel), de ha nem adják meg az esélyt úgy lehetetlen. :D

2021. febr. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos most már kezd mindennapossá válni a veszekedés itthon emiatt....pedig tényleg mindennap jelentkezem, ráadásul csináltam 4féle önéletrajzot és mindig azt adom be, amelyik éppen passzol az adott munkakörhöz.
2021. febr. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlóan vagyok, mint a 29-es.

Van még tartalékom, de minden egyes napra jut valami, ami a munkanélküliségemnek köszönhető.

Nem egyszer úgy vesznek kaját, hogy én abból nem kaphatok. Máskor a nethez való hozzáférésemet próbálják ellehetetleníteni. De azért csináljam ezt is,meg azt is én.

Ha elfogy a pénzem és nincs munkám, akkor már koldulhatok az utcán a kajáért.


Nekem is több fajta önéletrajzom van. Diplomám van, nem sikerült benne elhelyezkedni. De már gyári munkásnak is jelentkeztem. Oda értelemszerűen csak az érettségit tartalmazó önéletrajzot adom be.

Emellett nem nyugati részen lakom, így rosszabb a helyzetem. Ja, meg kocsi sincs.


#28: igen, le kell adni az igényeket. :( Már annyira leadtam, hogy már szállós gyári munkahelyeken is gondolkodtam.

2021. febr. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!