Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkanélüliek hogy bírjátok?...

Munkanélüliek hogy bírjátok? Ki mennyi ideje van othon, hogy veszítettétek el a munkátokat, milyen az anyagi helyzetetek?

Figyelt kérdés
Csak a munkanélkulieknek szól a kérdés vagy akinek van kozeli hozzátartozója az.

2020. okt. 9. 10:50
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
100%

#40: itt sima takarítós munkára is jelentkeztek 80-an. Szabolcs megyében.


Kérdező: én már szállásos munkákon is gondolkodtam. Csak elég gáz Szabolcs megyéből egészen Sopronig, Győrig, Esztergomig, Tatabányáig, Mosonmagyaróvárig felmenni. :( És természetesen csak vonat és busz jöhet szóba, meg a két lábam.

2021. febr. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
100%
Ezen a heten 6 helyrol utasitottak el. Aztan volt egy interjum, ami nem ugy sult el, ahogy terveztem, de nem is igazan az, amit keresnek. Tehat 7.
2021. febr. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
92%

Én a héten voltam csoportos interjún, úgy hazudott a HR-es, ahogy csak tudott. Direkt rákérdeztem telefonon, hogy értékesítés-e? (mivel tudom mit akarok és mit nem akarok csinálni)


Hát persze hogy az volt...ráadásul tök tré vot az egész, betereltek vagy tizenötünk egy kis terembe, ahol az igazgató elmondta jó parasztosan (evvel, avval stb..), hogy jó beszélőke kell.


Kidobtam a kukába kb 5 rugót, mivel vidékről mentem fel. Erre nem én jelentkezem amúgy, ők kerestek meg. Szóval ha a Metlife nevet halljátok, akkor meneküljetek.

2021. febr. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
88%

35-ös vagyok.

Mai nappal sikerült elhelyezkedni.

Sok sikert nektek is 🍀

2021. márc. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
100%

Én Auszttiában csúsztam meg kicsit, de kitartok. Ugyan nem Magyarország, másképp is kezelik a helyzetet, de itt sem szárnalnak a fellegekben. A gazdaság 70%-át a turizmus adja, ami most alig 1-2%-on pörög.


1 éve Kurzarbeiton vagyunk (röviditett munka) és a fizetésünk 80%-át kapjuk meg.

Viszont a legtöbb vendéglátásban dolgozó ismerösöm nem volt ilyen szerencsés. Otthon vannak november óta, van, akinek tartaléka sincsen (mert nem spórolt) és van, aki a 900€-s munkanélküliböl él.

Soknak hangzik a 900€, de ha egy albérlet 500€, akkor máris nem olyan sok. Tudom, otthon ennyi sincsen, de az itteni élet is legalább havi 1200€-ba kerül.


Én mivel az osztrák vasutak egyik partnercégénél dolgozom (Railjet étteremkocsi) igy a visszaesett utasforgalom és járatsürüség miatt 1 éve Kurzarbeiton vagyunk. A vendégeink 90%-a eltünt, az ingázók nagyrésze valszeg soha nem tér vissza, stb, stb.


Engem ugyan elöléptettek, de a nagyobb felelösségért cserébe 0€-val kapok többet. Borravaló nincsen, vagy alig van (mivel alig van vendég és az eladási statisztikákon is meglátszik, hogy nem mennek a drága dolgok) és az alapfizum is vissza lett vágva. Szoval nem tudok sporolni sem. Lemondtam a Netflixem és a Spotifyomon kivül minden elöfizetést és én is 2x gondolom meg, melyik boltba megyek vásárolni, valamint, hogy mit veszek, mindezt azért, hogy a hónap végén legalább +50€-val + azzal a kevés borravalóval tudjam zárni, amit az otthon élö barátnömnek utalok, aki jelenleg 70 ezret keres...

Közel sem olyan szörnyü nekem, mint reménytelen helyzetben levö munkanélküliek, vagy otthon Ti, kedves elkeseredett válaszadók, de mindenki tartson ki, mert olyan lendülettel mentünk bele a hullámvölgybe, hogy simán ki fogtok jutni! Tudom, Magyarország más utat jár, de mindenki találni fog valamit! Kitartást mindenkinek!

2021. márc. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
19%
Fentiek nyomán, szavazzatok 2022-ben is a Fideszre! Úgyis ők győznek megint...
2021. márc. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
37%
Igen még szerencse hogy a Fidesz a hibás a vírus miatt is. :D
2021. márc. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
85%
#48 nem a vírus miatt, de a kezelése nem az erőssége...
2021. márc. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
35%
Lassan 2 éve munkanélküli vagyok 30/F informatikus-könyvtáros diplomám van amivel kitörölhetem a seggem. Egész nap csak fekszek, netezek... Már nem is keresek munkát úgyse lesz. Apámék eltartanak utána meg max kinyírom magam
2021. ápr. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
100%

#49 Gyárakat esetleg próbáltad már, átszerkesztett (diploma nélküli) önéletrajzzal?


Tapasztalatból mondom, hogyha tényleg dolgozni akarsz, oda tuti felvesznek.

2021. ápr. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!