Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Passzív jövedelmet akaró...

Passzív jövedelmet akaró emberek valójában lusták?

Figyelt kérdés

A passzív jövedelemnek jó sok éve már van egy "kultúrája". Valahol mélyen majdnem mindenki erről álmodozik, sokan ezt oktatják, trénerek, siker szakemberek stb.


A lényege végül is az, hogy hogyan keress úgy pénzt hogy közben te személy szerint semmilyen értéket nem adsz cserébe a világnak vagy bárkinek.


Hogyan úszd meg azt a kellemetlen erőfeszítést, hogy fizikailag vagy szellemileg energiát fektess be, hogyan használd ki anyagilag kiszolgáltatott emberek helyzetét és keress ezzel pénzt (pl. ingatlanok kiadásával), és így tovább.


Érdekes belegondolni hogy bármi ami széppé és kellemesség teszi az életünket, vagy értéket jelent azt nem passzív jövedelmet kereső vagy arról álmodozó emberek építették fel.



2020. okt. 30. 01:28
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
56%
nem
2020. okt. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
82%

Könyvírás, szoftver licencek, jogdíjakkal az a baj, hogy idővel leamortizálódnak és valóban vagy korszerűbbet kell alkoss, - megint aktívan dolgoznod kell vele- , vagy lenyom a konkurencia és már csak elvétve vesznek egy-egy darabot a régi művedből.


Minden esetben van olyan külső és belső tényező, amire nincs befolyásod, de annak befolyásoló hatása van a bevételedre.


Felépíthetsz üzlethálózatot, de ha rendkívüli jogrendben ellehetetlenül a tevékenységed ( szálooda, vendéglátó egységek, stb. ) akkor sok jövedelemed nem lesz vele, igaz munkád se nagyon :-)


Mlmben, ha a a csoportodból valaki megunja hogy nem tud értelemes összeget kivenni gyes mellett pl., akkor abbahagyja, az már a Te pontértékedet amortizálja le, ími után megint toborozni kell.


Ha írsz egy művet, zenét, programot ami adott helyen időben népszerű, majd pár év múltán már csak emlékeznek rá, abból sok bevételed nem lesz, pedig csak az ízlés, a benne leírtak időközben bekövetkezett törvényi , technológiai stb.feltételek megváltozása miatti korszerűtlensége eredményezi az értékének a vesztését.


Vagy pl. az említett százmiliós részvényportolió ha idén tele lett volna légitársaságok részvényeivel, akkor sok jövedelemd nem származna belőle, sőt inkább csak veszítenél a vagyonodból. Pedig nem rajtad múlt, csak passzívan vártad, hogy majd lesz osztalék az élet meg leállt abban a szektorban amiben tartod a befektetésed.

2020. okt. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
87%

Talán itt az ideje definiálni, hogy mit is jelent pontosan a passzív jövedelem kifejezés. Akár elméleti szinten is. :) Addig kár is beszélni róla.

Azt is jó lenne tudni, hogy időben meddig kellene tartson a passzív jövedelem. Csak az nevezhető passzív jövedelemnek, ami életünk végéig folyamatosan megvalósul. Vagy akár csak egyetlen hónapra is érvényes lehet?

2020. okt. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
84%
Kituggya, szerinted, ha nem sikerült definiálni egy nem létező közgazdaságtani fogalmat sok egyéb más létező jövedelem definíció mellett, akkor ez most itt menni fog bárkinek is?! :-)
2020. okt. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
84%

@24 Bak Norbert

Attól, hogy a valóságban nem létezik valami, attól még lehet definíciója. (Pl perpetuum mobile)

Ha nem sikerülne definiálni, akkor nincs is miről beszélgetni.


Pl a googlben az első találat:

"A passzív jövedelem olyan jövedelem, amiért nem kell folyamatos munkát végeznünk. Más szóval, passzív jövedelem során olyan dologért kapsz fizetséget újból és újból, amiért egyszer, valamikor megdolgoztál."


"Az aktív jövedelem olyan jövedelem, amit csak akkor kapsz meg, ha aktívan dolgozol."

2020. okt. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
75%
Létezik örökjáradék, csak vélhetően nem nekünk.
2020. okt. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
75%
Akkor a bérbeadás nem passzív
2020. okt. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
75%
Ha elérnék ilyet, akkor azért tenném hogy a fizun való gondolkodás nélkül csinálhassak bármit, pl. simán elmennék akkor önkéntesnek egy állatmenhelyre, ha nem kéne fizető állással vacakolnom. Én ezt nem érezném lustaságnak.
2020. okt. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
61%

"A passzív jövedelem olyan jövedelem, amiért nem kell folyamatos munkát végeznünk. Más szóval, passzív jövedelem során olyan dologért kapsz fizetséget újból és újból, amiért egyszer, valamikor megdolgoztál."


Egyébként az idézet a Financer.com LTD-től származik, ahol feltehetően Máltán, hasonlóan Ciprushoz az angolszász jogrendben még akár létezhet ilyen meghatározás, csak ugye erre szoktam mondani, hogy területi egyenlőtlenségek figyelmen kívül hagyásával egy az egyben átemelni nemzetközi megközelítéseket itthonra nem igen lehet, az eltérő jogrend miatt. Én sem adózok SZJA-t Cipruson, mégis származik onnan jövedelmem, ellenben itthon már jövedelemadó alapot növelne ugyanaz a tevékenységért kapott összeg.


Az általános közgazdaságtanban sem ismert maga ilyen definíció, hogy passzív jövedelem.


Vagyis ilyn alapon a jogdíj, nyugdíj, táppénz, álláskersési járadék, gyed, mind ide tartozik a "google definíciód szerint", ami nem határozza meg,hogy miylen szempontból minősíti jövedelemnek az adott bevételt. Sőt ugye ez utóbbi kettő még szokás keverni is.


Megint csak a boltos tulaj esetét hozom fel példának, ha van 5 boltja, 20 munkaerővel, akkor neki a definíciód szerint 5 bolt árbevétele a havi passzív jövedelme abból, hogy 20 ember dolgozik neki napi 8 órában, miközben neki nem kell a pult mögött állnia.


Közben meg egyik sem "jövedelem" az itthoni adójog szempontjából, ami szintén definiált.


"Ha nem sikerülne definiálni, akkor nincs is miről beszélgetni."

Ezt már sokszor elmondták, hogy valóban nincs értelme ezt mantrázni, mégis van akik ezzel operálnak marketing közben. :-)

2020. okt. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
75%

"A lényege végül is az, hogy hogyan keress úgy pénzt hogy közben te személy szerint semmilyen értéket nem adsz cserébe a világnak vagy bárkinek."

Már miért ne adnál értéket azzal, ha van egy céged amiben embereket alkalmazol, akik neked, helyetted dolgoznak. Vállalkozóként mások megélhetését is biztosítod, nem csak a sajátodét, kérdem én, mi az igazi értékteremtés, ha ez nem az?



Egyébként teljesen passzív jövedelmet szinte lehetetlenség elérni, mindig lesz baja a bérlőnek, kicsit rosszabbul megy a cégednek, muszáj valami újjal elődrukkolni, nem látod a tőzsdén vett céged hosszú távú sikerét, kénytelen vagy új cég papírjai után nézni. Szóval lényeg a lényeg, hogy passzív jövedelem az átlagember számára nem létezik, csak, ha már meg vannak az embereid mindezen munkák elvégzésére.

Inkább félpasszív jövedelemnek nevezném a fent felsorolt bevételi forrásokat.


Kb 19 éves korom óta azon dolgozok, hogy minnél közelebb kerüljek, ahhoz, hogy a félpasszív bevételi forrásaimból megéljek. Az tény, hogy nem egyszerű, sok lemondással, túlórával jár, de remélem, ha elértem a célomat kijelenthetem, hogy, igen megérte a fiatalkoromat becserélni a korai nyugdíjért, szabadságárt cserébe...

Majd az idő eldönti :)

2020. okt. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!