Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fel lehet így mondani a...

Banna97 kérdése:

Fel lehet így mondani a próbaidő alatt? Lesz következménye?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek! Tanulmányaim mellé úgy gondoltam hogy bevállalom a mekizest. Ma volt az első napom, nagyon szerettem volna, hogy bejöjjön a dolog de sajnos egyátalán nem az én világom, rosszul érzem ott magam, nem bírom azt a nagy porgest amit ott vállalnak. Nem a munkatársak és a főnök hibája, egyedül az enyém, de ilyen érzésekkel úgy gondolom se nekik se nekem nem lenne jó, ha tovább maradnék.

Próbaidős vagyok, lehetséges az azonnali hatályú felmondás? Legyszi segítsetek!



2020. nov. 5. 21:08
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Utolsó: Természetesen ebben igazad van! Ha nagyon rá lennék szorulva biztosan nem válogatnék, összeszorított fogakkal de megcsinalnám. Nem volt vond vele, belejöttem csak egyátalán nem tetszett a dolog.

Voltak érdekes arcok, voltak nagyon bunkó kollégák de hát ez ilyen szinte mindenhol vannak.

2020. nov. 6. 08:17
 12/14 anonim ***** válasza:
82%

A munkaadói oldalról megközelítve a kérdést kicsit más a leányzó fekvése. Persze törvény szerint felmondhatsz egyik pillanatról a másikra próbaidő alatt, de majd ha ezt nem diákmelóban teszed akkor az új munkahelyen látni fogják a munkáltatói igazolásokból, és ennyire is fognak komolyan venni. Normális esetben megbeszéled a közvetlen főnököddel hogy úgy érzed ez neked nem megy de nem szeretnél rossz szájízt hagyni magad után. Okoz-e gondot ha azonnal felmondasz vagy pár napot még mennél amíg találnak valakit a helyedre. A túl gyakran munkahelyet váltó emberkéket nem igazán szeretik egyik munkahelyen sem.

Ha belegondolsz aki téged felvett az több munkát végzett a bejelentéssel, elszámolással, bérszámfejtéssel és kijelentéssel mint te az egy munkanapod alatt.

2020. nov. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

#12-es egyetértek a véleményeddel, és teljesen jogos.

Főnökkel természetesen megbeszéltem, szóltam neki, hogy ne haragudjon de úgy érzem nem megy.

Úgy gondolom, hogy biztos, hogy más is jár már így, hogy egy nap után érezte, hogy ez nem lesz jó.

Én úgy gondoltam, inkább még most szolok mint később, nekik sem jó olyan emberrel dolgozni, aki utalja az egészet.

Munkahelyet nem váltok sűrűn, ez volt az első igazi próbálkozásom.

Igyekeztem korrekt lenni.

2020. nov. 6. 12:14
 14/14 anonim ***** válasza:
75%

"Próbaidős vagyok, lehetséges az azonnali hatályú felmondás?"


Próbaidő alatt kizárólag azonnali hatályú felmondás van. Azért kötik ki a próbaidőt. Ha valamelyik félnek nem felel meg a másik, akkor közli vele (írásban -> indokolni nem kell!) és másnap már nem is kell menni dolgozni.

Próbaidő kizárólag akkor van, ha azt a két fél írásbeli megállapodása tartalmazza. Ha nem kötöttek ki a szerződésben próbaidőt, akkor az nincs! Próbaidő kikötése ugyanis nem kötelező, csak egy lehetőség...

2020. nov. 9. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!