Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A sikeres, gazdag emberek...

A sikeres, gazdag emberek miért nem ismerik el hogy szerencsések?

Figyelt kérdés

Általában eddig akárhány sikeres emberrel találkoztam jóformán egyikőjük se ismerte el hogy szerencsés.


Kemény munka, sok munka, akarat, küzdés, kitartás, önbizalom.


Azt persze egyik se teszi hozzá hogy jó családi háttérrel rendelkeznek, vagy jókor voltak jó helyen, vagy jó kapcsolatokkal rendelkeznek, vagy csak szimplán szerencsésen alakult az életük.



2020. nov. 10. 19:59
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
100%
A szerencsét a legtöbb ember nem ismeri el tényezőként, mert azzal kivenné a kezéből az irányítást. Pedig sokat számít. A véletlen kiszámíthatatlan és ezért ijesztő az emberek szemében.
2020. nov. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
25%

40: hát akkor irigykedj egyfolytában! ATtól majd biztosan előrébb jutsz a "szar" helyzetedből!


Befejeztem!

2020. nov. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
83%

Nem irigykedem.

A kérdést vitattuk meg hogy igen szerencséről szól az élet nagyrésze.

Csak kis része múlik rajtunk.

Nekem szarból kell jót kihozni.

Te meg jóból indultál ki.

Szerencséd volt, nekem nem.

Ennyi

2020. nov. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
100%
Azokkal nem leehet versenyezni akik gazdag családba születnek bele és karriert kapnak meg pénzt meg házat meg mindent és nekik csak folytatni kell tovább. Aki nem születik gazdag családba és mindent a 0-ról kell építeni ahhoz pedig szerencse kell főként mert a tanulás és a munka sajnos nem egyenlő azzal hogy sok pénze lesz az embernek.
2020. nov. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
91%

Van egy ilyen mondás: "A szegénység az egy mentális állapot". Ugyanúgy a gazdagság is. Nálunk jelenleg nincs kommunizmus, nincsenek háborúk, sokan vannak akik meg tudnak gazdagodni.

Aki eleve gazdag családba születik az -szerintem- nem is annyira a kapott pénz miatt lesz szintén gazdag, hanem a kapott tudás miatt. Eleve úgy nő fel, hogy már kicsi kora óta megtanul bánni a pénzzel. Ez persze nem azt jelenti, hogy nagyon tud spórolni és az összes aprópénzét félrerakja, hogy majd öreg korára vegyen egy házat. Hanem megtanulja felismerni a lehetőségeket, megtanulja, hogy kockáztatás nélkül soha nem fog tudni igazán sok pénzt szerezni. (itt nem arra gondolok, hogy valakinek van egy jó állása és aránylag jól keres vele)


Sok emberrel hiába jön szembe a szerencse, ha nem mernek belevágni, mert félnek kockáztatni. A gazdagok mernek kockáztatni (akár a teljes vagyonukat is), mert tudják, hogy nem létezik olyan tuti biznisz, amiben nincs kockázat. Különben már mindenki azt csinálná. (Sok olyan gazdag emberről hallani, akik elvesztették minden pénzüket, de újra belevágtak és újra felépítettek valamit.)


Nekem apám nem sok pénzt tudott adni, mert neki sem volt. Ez nem is baj, ez van. Viszont jó lett volna, ha tudást tudott volna adni, ha megtanított volna bánni a pénzzel. És itt nem a spórolásra gondolok. De nem tanított meg, magamtól kellett tanuljam.


Én régóta keresgéltem a lehetőséget, hogy hogyan tudnék több pénzt csinálni. Volt olyan, hogy az egyik ismerősöm felajánlotta, hogy legyünk társak egy bizniszben. Ő adja a pénzt én a munkát és ha bejön, mindketten jól járunk. Persze nem mentem bele, mert féltem kockáztatni az időmet. Végül neki bejött én meg kimaradtam. Sokáig úgy gondoltam, hogy bezzeg ő milyen szerencsés. Ráadásul jómódú családból is származik.


Sok éve, amikor először olvastam a bitconiról, nagyon megtetszett a koncepció. Gondoltam, veszek is pár százat (akkoriban még 1 (egy) dollár volt 1 bitcoin). Meséltem róla pár barátomnak, hogy vegyenek ők is, persze ők egyből le is beszéltek róla engem. Végül nem vettem, mert hát minek kockáztassam a pénzemet. Ha vettem volna, akkor ugyan ezek a barátok mázlistának tartottak volna engem.


Pár éve belekezdtem egy másik vállalkozásba. Nagyjából mindenki óvva intett tőle. Rengeteg időt, tanulást, energiát toltam bele, lassan kezd beindulni. Már többször megkaptam, hogy: persze, mert nekem szerencsém volt. Mondtam nekik, hogy vágjanak bele ők is, segítek, csináljuk együtt, mindenki jól jár. De persze egyik sem akarja kockáztatni az idejét.


Így utólag belegondolva nagyon sokszor jött már velem szembe a szerencse, csak mentálisan nem álltam készen arra, hogy éljek is vele.

2020. nov. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
90%
Miért van az, hogy azonosan csóró emberek közül az egyik kiemelkedik a másik nem? Nem azokkal kell versenyezni, aki mindent megkapott. Egyébként generációs vagyonokban kellene gondolkodni. Valakinek el kell kezdeni építeni azt, hogy a következőknek könnyebb legyen. Ha 1-2 lépcsőfokot jutsz feljebb, már megérte, majd az utódaid folytatják. Akik megkapják a vagyont, ott is valamelyik ős elkezdte gyűjteni.
2020. nov. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
49%

Nem éri meg, ha csórónak születtél akkor tulajdonképpen választanod kell miután elérted 40 évesen amely a gazdagok kölykeinek adott volt 18 évesen akkor vagy élsz te is egy kicsit a 20 év folyamatos nyomora kuporgatása után vagy minden maradék életedet beáldozod hogy lehessen gyereked és normális körülmények között felneveled. A gyerekednek lehet könnyebb lesz egy kicsivel, viszont mint egyén neked csak szar jut. Vagy egyénként végre tudsz magadra is költeni miután létminimum összejöt (retkes panellyuk) .


A gazdagnak nem kell választania övé az egész világ, az élete arról szól hogyan élvezkedjen a sok pénzén.

2020. nov. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
65%
Egyáltalán nem értek egyet. Kaptam egy lakást a szüleimtől, ezután ugyanúgy kuporgattunk, hogy nőjön a vagyon. Sőt, most hogy jól keresünk is meggondoltan költünk és szerényen élünk a bevételeinkhez képest. Annak érdekében, hogy nyugdíjunk helyett legyen saját jövedelmünk és a leendő gyerekeinket is tudjunk jó oktatást biztosítani. Lehetőleg ők is kapnak majd egy lakást, de nagyon elszomorodnék, ha ennyivel beérnék és nem építenék tovább azt, amit mi elkezdtünk. Nincs semmilyen habzsi-dőzsi. Kemény munka, állandó gondolkodás, mértékletes élet és állandó befektetés az életünk egyelőre. Nem panaszkodom, nagyon szerencsések vagyunk, de akkor sincs úgy, hogy most már szórhatnánk a pénzt. Ha szórnánk, akkor felélnénk mindent. Igyekszünk abba tenni a pénzt, ami megőrzi az értékét és állandó bevételt is hoz mellé. Ha amortizálódó tárgyakba tennénk, akkor elolvadna a pénzünk.
2020. nov. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
72%

Utolsó te nem érted, mindkettő csoport gyüjtöget, de az a különbség hogy ha van már egy nagy értékű ingatlanod a szüleidtől és egyéb anyagi juttatások, akkor te 20 év alatt tudsz szinte annyit félre tenni hogy után már hátra dőlhetsz.

Aki nem kapott anyagi támogatást, annak a 20 éve csak arra megy hogy megkapja azt amit a gazdagék a szüleiktől. A nyomorult csak 20 év után kezdheti el azt amit már a gazdag gyerekek fiatalon eltudtak kezdeni.


Ekkor lép fel a nyomorult gyerekeként hogy oké összegüriztem ingatlanra, de még semmi sincs eltéve öreg éveimre, semmi igazi passziv bevétel, mert a lakbér illetve az hogy ingatlant kellett venni felemésztette.


A gazdag kölyke meg már szabad, nyilván nem veri el az összes pénzt de 20 év alatt kiépített egy erős egzisztenciát mert lehetősége adott volt és hátradőlhet. Már a sok félretett pénz amit nem kellett ingatlanra ölni hanem gyarapodott folyamatosan így vagy úgy hatalmas előny.


A szegény gyereke pedig nem volt lehetősége, csak egy éllettér megteremtésére amit más kapott ajándékba de neki vért izadva lehetett csak. Ezek után jön a kérdés, hogy akkor most mi legyen, akkor legyen még a gyerekének is meg neki is. Kb lehetetlen.

2020. nov. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
100%
Én értem amit mondasz. Nyilván nulláról indulni sokkal nehezebb, ezzel senki nem vitatkozik. Én, csak azt mondom, hogy a gazdagnak az őse is elkezdett felhalmozni. Tehát, a családban valakinek elsőnek kell lennie, szívás ha ez pont rád esik, de az utódainak jobb, ha ők is örökölnek/kapnak valamit, mintha valaki tudatosan elherdálja a vagyonát öregségére. Én arra akartam rávilágítani, hogy aki kap szerencsés esetben maga is hozzátesz és ugyanúgy gürizik. Nyilván magasabb szinten, de ugyanúgy küzd. Kevesen kapnak akkora vagyont, hogy hátra kelljen dőlni, amíg él.
2020. nov. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!