Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ilyen száraz és komplex...

Miért ilyen száraz és komplex az összes munkahely/munkakör? Miért nincsenek állások amelyek viccesek és egyszerűek? Vagy lehet rossz szakmát választottam?

Figyelt kérdés
Informatikusként végeztem és fél éven belül ez már a 2. állásom, de annyira száraz és elvont volt eddig minden amit a betanulás alatt tanultam, hogy rossz nézni. Már az egyetemi tárgyak is nehezek voltak, amikor csak példafeladatokat kellett programozni, de a munkahelyen már baromi bonyolult számlákkal/céges adatokkal/kimutatásokkal/elemzésekkel és mindenféle szír-sz*r dokumentációs sz**ságokkal és ticketing majomkodással kell foglalkozni meg help-desk-elni olyan elvont dolgokkal kapcsolatban amit meg se értek. A betanulás alatt ráadásul még időm sincs leírni mert folynak az információk, míg az egyetemen egy definíción képes voltam egy órát is agyalni otthon mert volt időm mindenre és felkészülni a vizsgákra is a saját tempómban. Az első és a második cégnél is olyan munkám van, ahol undorító számlázást is kell érteni meg a műszakok/feladatok/problémaforrások összefüggéseit. Jobb lett volna nőnek születni és mentem volna dajkának vagy cukrásznak. Vagy nincs az informatikának olyan ága, ami színes, vicces, kreatív és egyszerű? Webfejlesztés is gondolom elég száraz legalábbis a kódolási része. Amúgy gazdinfós vagyok, de csak kényszerből tanultam, igazából a mai napig nem tudom mit akarok (photoshop/grafika/animáció talán érdekelne ha már szakmától nem akarok eltávolodni nagyon, de abból úgyse lehet megélni alkalmazottként (sose találok ilyen állásokat a környéken) talpraesett pedig nem vagyok, hogy vállalkozzak totál kezdőként és magamtól nem is vagyok annyira kreatív más mondja meg nekem mit kell csinálni). Javasolnátok valamit, ami érdekes és vicces, de egyben könnyű? Lehet bármilyen más könnyen kitanulható szakma.

2020. nov. 11. 17:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
28%
Projekt management? Scrum master? Nem azért mert fun, hanem mert nem száraz.
2020. nov. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
45%
Játékfejlesztés... jobbat nem tudok, mert kb. felvázoltad mindazt amivel az informatika foglalkozik, és ezek szárazak.
2020. nov. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem a játékipar sem annyira vicces egy idő után. Amikor heti 60 órában kell vízfelszínt programozni, mert karácsonyig muszáj kijönni az új játéknak, akkor senki nem nevet:)
2020. nov. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%
Menj el bohócnak a cirkuszba.
2020. nov. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%
A férfiak tudnak fizikai munkát végezni, amihez nem kell gondolkozni, a nőknek sokkal rosszabb
2020. nov. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%
Soha semmi nem lesz olyan, mint ahogy képzelted. Sajnos ez a való élet. A filmekben is nagyon szépen lefestik a menő irodai munkahelyeket, de közük sincs a valósághoz.
2020. nov. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%
Teny es valo, hogy jo vegzettseged es ezzel parosulo jo fizetesed is lehet. Esetleg palyat elhagyni es egy diplomaval kezdeni mas munkakort egy multinal? Lehet segit es boldogabb leszel tole es megszakadni sem kell es nem valoszinu, hogy megmarad ez a durva hangulat.
2020. nov. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%
Miért cél az hogy egyszerű legyen? Miért jó az hogy már huszonévesn kikapcsolod az agyad és nem kell gondolkodnod ? Az élet nem erről szól.
2020. nov. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Miért lettem lepontozva? Teljesen igaz, amit írtam. 6#

Teljesen más a való élet, mintsem az amikor diákként elképzeled magad majd a leendő munkahelyen, adott munkakörben. Soha nem lesz olyan semmi, mint az ábrándjainkban.

2020. nov. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A játékfejlesztés ugyanilyen száraz, csak sokkal nagyobb az időnyomás.
2020. nov. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!