Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem idegesítő már nektek ez a...

Nem idegesítő már nektek ez a rengeteg támogatás az adófizetők pénzéből? CSOK, babaváró, ingyen autó, lakásfelújítás, kutyatöke?

Figyelt kérdés
A gyerek nélkülieknek miért nem járnak ezek?
2020. nov. 23. 13:14
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Engem ezekben az idegesít, hogy egyrészt semmi hasznuk nincs, mert a támogatások mértékével megegyezően vagy inkább jobban drágultak az ingatlanok. Tipikus "nesze semm ifogd meg jól helyzet".

Ha nem lett volna CSOK és társai ma nem lenne az, hogy a 6-7 évvel ezelőtti lakás, ami kerül 4-5 millióba most 13-15. Mire én elkezdtem dolgozni és összeszedni egy kis indulótőkét, esélyem sincs saját házat/lakást venni. A támogatások előtti időben simán lett volna.

Persze akkor is lett volna drágulás, ha nincsenek a támogatások, de szerintem közel sem ilyen mértékben.

A példa pedig konkrét, nővéremék 6 éve vették a kis 40nm-es lakásukat, egy lakótelepen, 4,7 millió volt, most ugyanolyan lakásokat árulnak (és adnak is el!), 13-14 millióért.

Azért ez durva drágulás szerintem és nagyrészt a CSOK, meg a babváró hitel miatt van.

2020. nov. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
84%

Más országban ezt úgy csinálják, hogy adnak rendes fizetést, és mindenki azt vesz, amit akar...

(Csak akkor nem lehet teleplakátolni az országot, hogy ezt adnak meg azt adnak).

2020. nov. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
19%

12-es mutass egy országot ahol "adnak rendes fizetést" és egy átlag 30 évesnek van rá egyáltalán esélye h vegyen egy városi lakást..

Nálunk még mindig alacsonyak az árak

A drágulás meg azért van mert a rendszerváltás után az emberek hülyeségre költötték a pénzüket (pl. hatalmas ház az agglomerációban) és az utóbbi 5 évben derült ki hogy csak a belvárosi lakásoknak van értelme

2020. nov. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
13: A belvárosi lakásoknak azért lett ekkora értelme mert minden magán ember hotelosat játszik az airbnb segítségével. De egyébként rengeteg európai nagyváros után végre Bp-en is sorra kerül a korlátozása.
2020. nov. 25. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Továbbá nyugati határ szélről származom. Az ottani albérlet árak utolérték az osztrákot. Csak az egyik országban 120 ezer, a másikban 400 ezer az a minimális összeg ami alatt nem igen dolgoznak az emberek. És egyébként a COVID végett elmaradt külföldi befektetők hiánya szépen bebizonyította, hogy bármi gikszer esetén az árak lefelé is mehetnek ám nagyon gyorsan. Nekem az a saját véleményem, hogy ha netán egy olyan kormány kerül hatalomra aki nem a fiatalok 10-20 milliós eladósodását támogatja akkor ezek az árak nagyon-nagyon könnyen össze tudnak borulni. És a csok néhai kistestvére a szocpol sem tartott örökké.
2020. nov. 25. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

13:

Kb. a Lajtától nyugatra. Sokkal jobb a fizetés/megélhetési költségek aránya. Ha már autó; gondolj egy 7 személyes Dacia akármire. Hány havi fizetés itthon és hány havi az UK/Fr.o/stb.-ben. Ugyan abban a foglalkozásban természetesen.

2020. nov. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
De igen, idegesítő, mi nem tervezünk gyereket a férjemmel, én több, mint 10 éve, ő pedig több, mint 20 éve dolgozik. A közösbe csak adunk, de nyujdíjra már ne számítsunk majd. Nem akarunk gyereket, mert nem vágyunk rá, támogatásért se fogunk csinálni. Már csak azt kell kitalálnunk, hogyan, mikor és melyik országba költözzünk el innen. Remélem nem kell itt megöregednünk.
2020. nov. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Ismerek olyat a rokonságban, aki egyenesen megmondta, hogy csak azért csináltak gyereket, hogy fevehessék a babavárót. Aztán megszületett a gyerek és el kellett ájulni az anyukától, mert azt mondta ennek ellenére szereti a babáját. Gusztustalan.
2020. nov. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Ha csak az adómból menne nem idegesítene.. de káromra megy mert az ingatlanárak kilőttek ezmiatt. Már majdnem tudtam venni egy kétmilliós putrit, erre a CSOK miatt kilőtt az ára..
2020. nov. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:

Szerintem ez nagyon jó hogy adnak támogatást,a szüleim azt mondták annak idején náluk is volt hasonlóra lehetőség.

Igazából szerintem rendben van,mert csak az veheti fel akinek 3 éve van munkahelye nem pedig olyan aki nem dolgozik..

Én úgy gondolom a 14-15 év alatt amióta nekünk bejelentett munkahelyünk van simán megérdemeljük,hogy kapjunk valamit. Mi vettünk pár éve házat és ez most nagyon jó fog jönni,mert megcsináljuk belőle a tetőt meg a szigetelést a házon. Ami nem kis pénz. Egy gyermeket szeretnék alapból akit biztos feltudunk majd nevelni,de így hitel hitel,de legalább nem húznak le annyi kamattal,mint ha sima hitel lenne.. :)

2020. dec. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!