Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megérne ez egy munkaügyi...

Megérne ez egy munkaügyi pert? A munkáltató rendes felmondással akart elbocsátani, de nem írtam alá, majd emaileztünk és hülyének akar nézni?

Figyelt kérdés

Munkaszerződés:


[link]


"Rendes" felmondás:


[link]



Emailem a cégnek 1 :


[link]


Válasz a cégtől 1 :


[link]


Nincs pénzem ügyvédre, jelenleg álláskeresésire várok.


Tanácsokat kérnék, hogy miként juthatnék a pénzemhez amiért már megdolgoztam és járna... Vagy nincs értelme?



2020. nov. 25. 21:45
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 A kérdező kommentje:

Mellesleg találok még rajtuk fogást ha kell munkavédelmi szempontból is, és ANTSZ ügyileg is mert, jópár helyen nincs wc sem kézmosó, hanem menjél át a szomszéd kávézóba, aztán amikor bejött az első kovid a kávézó bezárt!

Van olyan helye ahol a wc az emeleten van de életveszélyes a lépcső, a lépcsőfokok leszakadnak.

Riasztó szirénája nem kültéren, hanem beltéren üvölt 120 decibellel!


Minden fronton találni fogok akkor fogást!

Legyen akkor cirkusz, aztán majd kiderül ki vérzik jobban!

2020. nov. 29. 09:27
 62/67 anonim ***** válasza:
100%
Hajrá!
2020. nov. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 A kérdező kommentje:

60/


Szerinted csak én dolgoztam ott egyedül? E


zt mindenkinek így intézik kb, ez egy országos hálózat ember, nem egy Abdull helyi váltója..


Nyilván nem mindenki egyenrangú, sógor komája jóhaverja, de az nem is 80 ezret kap egy hónapra, különben nem melózna ott 10 éve..


A többiek jönnek mennek nyilván, csak addig ez senkit nem zavart amíg tudott pénzt keresni, mert kapott munkanapot.


Egy melós beéri annyival is, hogy van munkája meg fizetése amiből azért megél valahogy. A probléma meg akkor kezdődik amikor már ezt se adják meg, de nem engednek elmenni.


Miért nem mondott fel előbb? Miért kellett 7 hónapon keresztül 8-12 munaknappal dolgoztatnia teljes munkaidős szerződéssel? Ott van linkeltem van ahol csak 90 óra jutott egy hónapra a 168 helyett!


Ha nem tud munkát adni miért tart alkalmazottat? Vagy miért így, megkötve a kezét?


Én is kérdezhetek akkor ilyeneket...

2020. nov. 29. 09:32
 64/67 anonim ***** válasza:
100%

Ez az utolsó hszem ehhez a kérdéshez, aztán kikövetem, mert te nem megvitatni akartad a témát, hanem bólogató kiskutyákat, akik megsimiznek, hogy persze, menj csak perre velük...


Az idei év rendkívüli volt a munkáltatóknak is, amikor téged felvettek, valószínűleg gőzük nem volt, hogy előttük van egy kvanagy egészségügyi és gazdasági krízis. Szarrágó és tényleg gáz a cég, viszont normális ember ilyen helyről feláll amilyen gyorsan csak lehet, nem pedig veri magát, ha kirúgják a gazdasági helyzet miatt. Ettől függetlenül azt csinálsz, amit akarsz, ha neked ilyen pénzmag fizetés mellett van kellő anyagihattered végigvinni egy pert a munkáltatóbarát magyar jogrendszerben, csak rajta. Elvégre a saját baromságától nem lehet megvédeni senkit, ha az fejjel előre beleugrik.

2020. nov. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 anonim ***** válasza:
91%

Nyilván itt már inkább a bosszú élteti a sértett dolgozót, amihez kellő makacsság is párosul.


Próbáld helyén kezelni a dolgokat. Először kezdted az anyagiakkal, most már ott tartunk, hogy valójában semmi nem volt jó a cégnél. A "semmi nem tetszett a cégnél így utólag" dolgot nem tudja hova tenni a bíróság, csak vágod magad alatt a fát. Ott konkrétan meg kell jelölni, hogy mi a per tárgya. A bíróság vitás kérdéseket tárgyal, egy munkavédelmi dolog pedig nem az (nem kaptam munkavédelmi kesztyűt). Azt maximum a munkaügyi és munkavédelmi felügyelőségen jelezheted, adott esetben a munkavégzést köteles vagy megtagadni, ha saját és mások életét vagy testi épségét veszélyezteted a munkáltatói utasítás végrehajtásával.


Érezhetően vörösen izzik a szemed a bosszútól. A legrosszabb tanácsadó...

2020. nov. 30. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 A kérdező kommentje:

65/



Legyen úgy akkor. Nem mindegy? Szerintem az!

2020. dec. 1. 10:56
 67/67 anonim ***** válasza:
Mi lett végül?
2021. aug. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!