Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megérne ez egy munkaügyi...

Megérne ez egy munkaügyi pert? A munkáltató rendes felmondással akart elbocsátani, de nem írtam alá, majd emaileztünk és hülyének akar nézni?

Figyelt kérdés

Munkaszerződés:


[link]


"Rendes" felmondás:


[link]



Emailem a cégnek 1 :


[link]


Válasz a cégtől 1 :


[link]


Nincs pénzem ügyvédre, jelenleg álláskeresésire várok.


Tanácsokat kérnék, hogy miként juthatnék a pénzemhez amiért már megdolgoztam és járna... Vagy nincs értelme?



2020. nov. 25. 21:45
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:
96%

Mt szerint nincsen sem délutános pótlék, sem hétvégi...


Idén júliusban 23 munkanap volt... Ennyi van a bérpapíron is.


A szabadság nagyobb részével a munkáltató rendelkezik, nem tilos szabira küldeni az embert...


Alapvetően dolgokkal nem vagy tisztában!

2020. nov. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 anonim ***** válasza:
Milyen pótlékok?
2020. nov. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 A kérdező kommentje:
2020. nov. 27. 22:04
 44/67 A kérdező kommentje:
Semilyen pótlék nincsen elszámolva sehol sem, pedig változó volt a munkavégzés ideje a különböző munkahelybeosztások nyitvatartási ideje szerint.
2020. nov. 27. 22:06
 45/67 A kérdező kommentje:

A garantált bérminimumnál sem fizethetett volna kevesebbet egy hónapban sem. Ez pedig nem ledolgozott idő függvénye, köteles lett volna beosztani a munkaszerződésnek megfelelően teljes munkaidőbe 168 óránál nem kevesebbe, vagy módosítani a szerződést részmunakidősre és kivenni belőle a versenytilalmi megállapodást.


Nem, ő nem ezt tette hanem 8-10 munkanappal szivatott az év háromnegyed részében a Kovidra hivatkozva...

2020. nov. 27. 22:13
 46/67 anonim ***** válasza:
96%

Én tudom mi ez a műszakpótlék. Te nem tudod. Honnan is tudnád, hogy jogosult vagy-e rá? Annyi nem elég, hogy "változó volt a munkavégzés ideje", nem is azt kell vizsgálni.

De már így is sokkal több időt pazaroltam rád, mint kellett volna...

Megyek, öntök a kútba egy kis vizet, az hasznosabb lesz.


Azt ugye tudod, hogy perelni minden szarért lehet, de ha te leszel a vesztes, és az leszel, akkor neked kell kiperkálni a perköltséget, ügyvédi díjat és minden járulékos költséget. Na ott majd kapsz járulékot, idióta.


Azt még tedd hozzá, a bíróság is hozzá fogja tenni, hogy gyakorlatilag megzsaroltad a munkáltatót és megpróbáltál 2 millát lehúzni róluk!

2020. nov. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
95%

Az ugye megvan, hogy az idei alapbéred 1400 forinttal több, mint a gbm, ugye?


Mi a tökömről beszélsz?

2020. nov. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 A kérdező kommentje:

46/


A bérpapírok csak kinyomtatva vannak, nem kaptam annyi pénzt ami rajtuk szerepel, plusz költségmentességet kérek a bíróságon ugyanis jövedelem és visszatartott bizonyítvány nélkül nehéz lenne miből munkát vállalni és perköltséget fizetni!


A valós összegeket a cetlik tartalmazzák amiből legalább 10 darab van, és csak egy részükön van annyi pénz mint a bérpapírokon.


Nem érdekel a perköltség és a pervesztés sem, a munkáltatóm többet veszt ezen ahelyett, hogy megállapodtunk volna!

2020. nov. 27. 22:21
 49/67 A kérdező kommentje:

46/


Eriggy a kútba, fejen is állhatsz benne felőlem.

2020. nov. 27. 22:29
 50/67 A kérdező kommentje:
Plusz, ha igazán szigorúan nézem, a bérpapírokon sem aláírás, sem cégbélyegző, a formai követelményeknek meg sem felel, ahogy a valóságnak sem.
2020. nov. 27. 22:43
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!