Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Éreztétek már, hogy már...

Éreztétek már, hogy már pályakezdőként annyi a karriereteknek?

Figyelt kérdés

Most pont így érzem. Nemrég diplomáztam (nem mérnöki/IT terület) de csak egy teljesen átlag, közepes helyen tudtam elhelyezkedni, nem túl erős fizetéssel, ahonnan bárhova is mennék tovább, nem fogják semmibe sem venni, mert "nincs neve".


Nekem eddig fő célom volt, hogy egy BIG4-hoz (KPMG/EY/PWC/Deloitte) bekerüljek, voltam rengeteg allásbörzén, több HR-esükkel is tudtam beszelni és mind azt mondták, hogy a diplomaátlagon felül azt nézik, hogy voltam-e Erasmuson vagy, hogy milyen versenyeken vettem részt egyetem alatt.

Én végig gyakornokoskodtam az egyetemet, remélve, hogy hátha jobb helyzetben leszek végzés után, de ha tudom, hogy csak az erasmus meg a versenyek szamítanak, akkor inkább arra koncentrálok.


Természetesen más helyekről, multiktól, nagyobb cégektől is csak a visszautasítás jön.


Az a baj, hogy mivel a fenti dolgokon múlik a jó munkahely, hiába tanulom a szaknyelvet meg kezdek bele hamarosan egy másoddiplomába, így is reménytelennek érzem a helyzetemet.



2020. nov. 27. 09:52
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Lassan már nincs olyan cég, ami nem utasított el, ma jött egy ujabb :D Igazuk van azért, akik a szakmunkát preferálják.
2020. nov. 27. 20:00
 12/14 anonim ***** válasza:
59%
Ezt gondoltam, aztán elkezdtem dolgozni és lett karrierem
2020. nov. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
82%

11 ez velem is igy van, igaz nincs diplomam.


Amikor azt hiszed, tuti behivnak, aztan megsem es annak orulsz, ha nem levelben utasitanak el, hanem inkabb nem irnak semmit:D

2020. nov. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Egyetem alatt, gyakornoknak vettek fel a big4-hoz,KPMG-hez.

Nem volt sose erasmuson, egyetlen versenyen se vettem részt,5 nyelvvizsgám sincs.

Kell egy jó cv, sok önbizalom és nyert ügyed van.

Azóta lediplomáztam és főállásban dolgozom itt.

2021. dec. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!