Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szellemi munkát végzők, ti...

Szellemi munkát végzők, ti valójában hány órát dolgoztok egy nap?

Figyelt kérdés
Teljesállású, szellemi munkát végzők tapasztalataira vagyok kíváncsi: ti a 8 órából hány órát töltötök valódi, produktív munkával?

2020. dec. 5. 11:45
A kérdező szavazást indított:
Kevsebb, mint 1 órát
1-2 órát
3-4 órát
5-6 órát
6 óránál többet
33 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Változó. Van amikor 3-4et, máskor mikor pörögni kell akkor 10-12t...


Átlagban kb 7-8 kijön

2020. dec. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Kezdjük ott, hogy átlagban nem 8 hanem 10 órát dolgozom. Teljesen változó vannak napok mikor nincs feladatom, ráérek, tengek-lengek. Máskor meg folyamatosan teljesíteni kell határidős munkk miatt.
2020. dec. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
kb 5-öt, 3 óra elmegy a hülyék kezelésével, akik a számítógépet se képesek bekapcsolni.. hiába mutatta meg nekik az ember minimum 10x, hogy hogyan kell.
2020. dec. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A kérdés azért érdekes, mert több nemzetközi felmérés alapján az átlag produktív munkavégzés mély fókuszálást igénylő szellemi, irodai munkák esetében napi kb. 3 óra. Csak a legproduktívabb felső 10% érte el a 6 órát, nagyjából ezt tekintik felső határnak, ami még fenntartható hosszútávon, de nem elvárható mindenkitől. Csak teljesállásúakról van szó, tehát az irodában eltöltött idő mindeközben átlagosan 9 óra.


Én magamon azt vettem észre, hogy ha 4 órát aktívan dolgozom egy nap, akkor az már egy kifejezetten produktív napnak érződik, az elvégzett munka mennyiségét illetően is. Viszont most home office van már április óta, és itthon a maradék idő nem irodai pletykálással, kávézgatással, meg híroldalak bambulásával megy el, hanem elsősorban a családdal. Viszont ez így kicsit furcsa érzés, szinte bűntudatom van, hogy nem dolgozom többet, pedig a főnök (vagy megrendelő) sosem kifogásolta a munkám sebességét.


Érdekelt, hogy mások hogy vannak ezzel, mennyire hihetőek a főként amerikai munkahelyekről származó adatok.

2020. dec. 5. 12:51
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Egyéni vállakozóként általában napi 4 órát. A felett 25% felárral ha sűrgős a projekt.
2020. dec. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

Én pl. mióta home office van sokkal többet dolgozom.


Előtte eszem ágában nem volt 9 előtt beérni az irodába és 5 órakort úgy húztam haza, mint a vadliba. Nap közben pedig amikor valakinek kávézni / cigizni támad kedve akkor természetesen a fél csapat vele megy. Meg ugye az órás ebédszünet az "jár".


Itthon felkelt a gyerek reggel aztán 6-7 között már ülök is le a gép elé. Itt nincs kolléga, kávézás, cigizés, még az ebédet is a gép előtt eszem meg. Aztán ha 4:58-kor még beesik egy kérés akkor azt nem a "'szom inkább holnap" kategóriába téve csapom be a fiókot hanem még megcsinálom...

2020. dec. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kb 3-4 óra, de ebben nincs benne a mittingeken töltött idő, ami a munkáltató szerint produktív, szerintem viszont csak lógalába.
2020. dec. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva fogalmam sincs. Tulajdonképpen mi számít produktív munkának? Az e-mailek olvasása és megbeszélések gondolom nem, pedig anélkül nem tudnék dolgozni sem.
2020. dec. 6. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%
Van olyan hogy 0 órát, megnézek 3 filmet, netezek, játszok. Kínomban takarítok pakolok, mászkálok. Nem tudom meddig mehet ez így, de remélem jó sokáig. Nettó 480-ért.
2020. dec. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!