Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sokan miért a munkakeresőket...

Sokan miért a munkakeresőket szidják akik nem találnak munkát?

Figyelt kérdés
Sokan mondják itt a gykn is a nagyokosok hogy aki akar az tud dolgozni meg van munka. Csak azt nem értik meg egyesek hogy hiába adja be valaki az önéletrajzát hogy ha nem kap az emkber sehonnan visszajelzést de még egy telefonhívást sem. Sok cégekhez kihalásos alapon lehet csak bekerülni. Én már jelentkeztem egyébként rakodónak egy futárcéghez amihez semmi nem kell semmi végzettség és már 2 hete nem válaszoltak. Jelentkeztem Gyárba operátornak onnan sem. Semmi semmi visszajelzések a cégek részéről és azért már nehezen bírja az ember. A másik meg teli van kamu munkákkala jófogás is meg neme jelentik be az ember meg fekete munkák és még sorolhatnám. A cvonline a linkedin és a profession hírdetett állások nagyrésze nem válaszol. Ha valaki szorgalmas munkaerő és akar dolgozni akkor anak mirét nem adnak egy esélyt? Milyen országban élünk hogy már munkák sincsenek de ha van akkor is rossz fizetéssel.
2020. dec. 9. 12:34
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Ezt én is megkaptam volt kollégámtól, hogy csak akarni kell. Ő azok között volt akit nem küldött a cég fizetés nélkülire és végül őt meghagyták dolgozni, minket végül a cég elküldött. Régen sem volt könnyű de most a lehetetlen kategória. Sok területre kell beadni a jelentkezést. Én kb másfél hónap alatt vagy 70helyre küldtem el a jelentkezést. Abból talán összvissz 15 válaszolt, abban pedig volt interjúra hívás vagy köszönik de nem engem szeretnének. Inkább az utóbbi volt a jellemző. Volt ahova jelentkeztem talán októberben és válaszoltak, hogy nem rám esett a választás, mert vagy 300jelentkzést kaptak!! Ez még akkor volt amikor ugye októberben nem volt bezárva az összes mozi, meg szórakozóhely! Gondolom azóta ezek a számok nőnek. Én is és párom is a covid miatt vesztette el a munkáját és most a munkáltatók megtehetik azt, hogy olyan szinten válogatnak a munka keresők közül, hogy az már szinte fáj. Legyen fitalal de tapasztalt és 6nyelvtudás és vállaljon 15műszakot és családot ne akarjon. Nem azt mondom, hogy én tökéletes munkavállaló lennék, de több nyelvet tanultam, több féle munkakörben is dolgoztam és diplomám van. Fiatal is vagyok és nincs gyerekem és alig válaszoltak vissza a CVmre. Mielőtt bárki mondaná, hogy biztos büfészakon végeztem, így utólag tudom de amikor ide jelentkeztem 8 éve akkor nekem fogalmam nem volt, hogy van ilyen, hogy büfészak. Én ebben akartam dolgozni és dolgoztam is benne több évet, még covid előtt váltottam anno munkahelyet, más területre, jobb fizetésért.


Szóval annyit még, hogy küldjétek az önéletrajzot mindenhova!

2020. dec. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

utolsónak igaza van.

Ez a munkamorál nem normális ami m.o van.

Kulföldön sokan tapasztaltuk -nem vendéglátás-h ott legalább mindig visszajeleznek.Nállam legalábbis igy volt. Pontosabban mindig jelezték mikor kezdjek .Igaz munkaközvetítők voltak de ígyis nagyon megérte sok szempontból.

2020. dec. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Igen csak mindig hangoztatom hogy a számlákat fizetni kell és ha nincs ki eltartsa az embert és a munkanélküli hivatal sem segíti már az adott embert mondjuk akkor mi lesz? Vagy ez kell hogy mindenki legyen munkanélküli mert egyre több mindent automatizálnak és egyre kevesebb munkaerő kell. A szigorított vállalkozási szabályoknak következtében meg egyre kevesebb munkáltató van tehát egyre kevesebb lehetőség alkalmazotti munkakörben elhelyezkedni meg az egyéni vállalkozás ha valaki egyéni vállalkozást akar ahhoz meg sok tőke kell vagyis 0 forinttal nem lehet elkezdeni.
2020. dec. 11. 13:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!