Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » IT-n belül szeretnék munkát...

IT-n belül szeretnék munkát váltani, reálisak az igényeim a hátteremhez/készségeimhez képest?

Figyelt kérdés
Szeretnék olyan területre/céghez menni ami nem igényel diplomát, főleg programozni kell (Java vagy C++, de vállalnek Pythont vagy php vagy Javascript szerű marhaságot is, bár abban szinte 0 tapasztalatom van és nem igazán szeretem) és 8 órás munkarendben kell dolgozni. 3 éve vagyok a mostani állásomban, 400 bruttót keresek és mikor váltok ennél legalább 150k-val szeretnék többet kapni Budapesten. Jelenleg "a helpdesknél eggyel jobb" helyen vagyok, amit szeretek és volna lehetőségem az előrelépésre ha nem lenne járvány... de úgy érzem nem szeretnék többet várni az egészségem érdekében. A mostani munkaköri leírasomban egyáltalán nem kell fejleszteni, ennek ellenére írtam rövid, egyszerű scripteket és vettem részt 1-2 nagyobb projectben is, de nem hiszem, hogy a tudásom kenterbe verne egy átlagos diplomást 1 év releváns munkatapasztalattal.

2020. dec. 10. 02:21
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
#10-es Ezek szerint a developereknél általános az előléptetés és a drasztikus béremelés 1 év munkaviszony után?
2020. dec. 10. 09:12
 12/25 anonim ***** válasza:
76%

Nem feltétlen automatikusan történik ott sem, de sokkal jobbak a lehetőségek.


- kis cégnél pl mi gyakran vettünk fel úgy embert, hogy most kevés a bér, mert még a junior szintet sem üti meg, de 1 év múlva beszélünk. A 90%-a kapott magasabb bért, mert nem akartuk elveszíteni

- volt, ahol az illető jött, hogy úgy érzi, hogy ideje lenne újragondolni

- volt, hogy simán lelépett másik céghez, ahol már megkapta azt, ami 1-1.5 év tapasztalattal elvárható


Mivel kevés a fejlesztő, a legtöbb cég nem akarja elveszíteni a jó embereket, viszont a kockázatos embert sem szereti senki, te pedig ezzel a fenti tapasztalattal annak számítasz. Kis pénzért kis kockázat vagy, aztán ha letettél valamit, akkor lehet beszélni



Support, helpdesk és hasonló vonalakon ez azért nem így szokott működni :)

2020. dec. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

#12-es Azt sajnos tudom hogy a mostani munkakörömtől mit várhatok. Mint írtam itt a munkarend nem tetszik, és ha feljebb lépek sem garantált, hogy ez változik (még ha az anyagiak miatt meg is érné), meg igazából nagyon sok cég használ olyan technológiákat amit unok kicsit, ezért is gondoltam, hogy jó lenne rákacsintani valami Javás dologra.

Nagyon szépen köszönöm mindenki tájékoztatását.

2020. dec. 10. 09:32
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Így szerintem nem reális az elvárásod. Én is a "helpdesknél egyel jobb" munkakörben dolgozok jelenleg és januárban váltok szoftverfejlesztésre.

A különbség, hogy nekem megvan a diplomám és a jelenlegi helyen is kell programozni, csak keveset (az idő 1/3-a fejlesztés, a többi support).

Még így sem volt azért könnyű olyan helyet találni, ahol a fizu is több és elég hozzá a gyakorlatom.


Javaslom, csinálj egy PTI diplomát, nagyon sokat segít. Én is 8 órás meló mellett, levelezőn csináltam. Nem lehetetlen.

2020. dec. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
#14 Mondjuk azt nem tudjuk, hogy a kérdező most mit tanul / tanult.
2020. dec. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
14%
Ha van egy kis esze akkor burkolást, villanyszerelést, hegesztést... Akkor nem kellene az osztrák segédmunkás bér harmadáért cumiznia valami mondvacsinált munkakörben.
2020. dec. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
l2 service deskre jó vag így, ott meg jobb helyeken adnak 550-et
2020. dec. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
54%
#17: Hol? L2-n vagyok, azért váltok, mert esély nincs ilyen fizura.
2020. dec. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
műszakpotlékkal együtt nyelvi pótlékkal Unisys, BT, Tata, IBM íg első körben, de amúgy szerintem sem lérdemes l2 felé menni, inkébb egy VCP, MCSA, CCNA redhat certi vagy esetleg itil és elmenni komolyabbra
2020. dec. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
15%
Ja, nyelvi pótlék? Hahaha! 99%-ban angolul kommunikálunk, mégsincs nyelvpótlék.
2020. dec. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!