Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha régen érettségiztem,...

Ha régen érettségiztem, közepes eredménnyel, akkor melyik főiskolat érdemes megpróbalnom, ha mindenáron diplomát szeretnék?

Figyelt kérdés

Nem lényeg, hogy milyen diploma, mert olyan helyen dolgozom ahol ez nem fontos, csak magasabb bér - sávba kerülnék, ezért szeretnék elvegezni egy főiskolát.


Viszont gond, hogy nincs 280 pontom, ez biztos. Ilyenkor mi van, tudja valaki? Köszönöm előre is.


2020. dec. 22. 20:34
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Igen ez mostmár 240 lett, ennyi kell a felsőoktatási szakképzéshez, ami még nem ad diplomát, de elősegíti az alapkepzeshez való hozzajutast.
2020. dec. 22. 22:02
 12/27 anonim ***** válasza:
54%

Azt ugye tudod, hogy a felsőoktatási szakképzés + a Ba/Bsc képzés elvégzése minimum négy évez vesz igénybe?


Ha megcsúszol a képzéssel, akkor ez az idő lehet öt vagy hat év is akár.

2020. dec. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Igen tudom köszönöm. Az időmbe belefér. 😊
2020. dec. 22. 22:26
 14/27 anonim ***** válasza:
54%

Ez esetben sok sikert a felsőoktatáshoz!


Én azért a helyedben valamilyen témábavágó, releváns képzést választanék, ami előségiti a jelenlegi szakmai életedet. Magyarországon a garantált diplomás bérezés, mint olyan, nem létezik. Töri szakos, ó-görög szakos, meg könytáros diplomáért nem fognak neked több pénzt adni.

2020. dec. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, kedves vagy. Ahol én dolgozom, ott bármilyen diplomáert többet fizetnek, nem mindegy hogy I.besorolasu, vagy I.besorolasu vagy.
2020. dec. 22. 22:45
 16/27 A kérdező kommentje:
Bocsi, szóval hogy I. vagy II. besorolás.
2020. dec. 22. 22:46
 17/27 anonim ***** válasza:
67%

2020-at írunk.

Manapság megoldható,hogy megkerülöd az ostoba magyar felvételi rendszert.


Viszont, sok szorgalomra, kitartása van szükséged.Meg persze, a tandíjat is finanszírozni.


Itt egy lehetőség:

[link]



Kérdés, mennyire megy a matek?

Ha egyáltalán nem, akkor a gazdasági szakokat felejtsd el.

2020. dec. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. Nagyon jó fejek vagytok, komolyan! Ez is tetszik, a matekkal nem lesz gond., 😊
2020. dec. 22. 22:52
 19/27 anonim ***** válasza:
54%

A Metropolitan egyetem oldalát nézegesd, ott szokott lenni olyan lehetőség,hogy 280 pont alatt is belehet kerülni egy motivációs interjúval.Ugyanis, hivatalosan külföldi intézménybe felvételizel.

Utána meg e Metropolitan átvesz, ha akarod.


Ez egy jó kiskapu.


Viszont, még ott a komáromi egyetem is:

[link]


Itt is más a felvételi, mint Magyarországon.Könnyebb bekerülni.

2020. dec. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
54%
Ha már tanulsz, szerintem valami értelmeset. Ne úgy állj hozzá, hogy mindegy, csak legyen.
2020. dec. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!