Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rosszul kellene magam ereznem...

Rosszul kellene magam ereznem gyakornokkent? Massal is tortent mar ilyesmi?

Figyelt kérdés

Roviden annyi, hogy gyakornok vagyok egy kulfoldi multinal marketing teruleten. Sajnos november ota mi is home office-ban vagyunk, ami sok szempontbol atformalta a fonokommel valo egyuttmukodesunket. Amikor az office-ban voltunk, ugy ereztem, hogy tobb mindenbe be voltam vonva, mostanaban pedig ha kioszt nekem valami feladatot, es azt megcsinalom kb atirja az egeszet helyettem, es azt kuldi tovabb mas departmenteknek. Sokszor pedig inkabb sajat maga csinalja meg a dolgokat mert azt mondja, higy egyszerubb ugy, mintha kulon el kene nekem magyaraznia. Igy viszont azt erzem, hogy temerdek idom van, es kicsit rosszul is erzem magam, hogy hiaba ulok a monitor elott, neha nincs semmi tennivalo.


Erezsem rosszul magamat emiatt? Kerjek meg tobb munkat? Azt mondja hogy alapbol elegedett velem. Mivel tudom, hogy a gyakornoksag utan nem lehet csak ugy full timeba kerülni, es nem is tervezek itt maradni, akkor meg minek erolkodjek?



2021. jan. 7. 00:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Én kérnék több munkát.
2021. jan. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyebkebt a fonokom is uj a pozijaban. En konkretan elobb kezdtem mint o. Szoval neki teneg fobtos, hogy jol teljesitsen, es hogy a tobbi kollega felfigyeljen ra. Gobdolom ezert se engedi, hogy atvegyek meg tobb feladatot.
2021. jan. 7. 00:38
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha az akkor meg minek erőlködjek hozzáállás van, akkor semmi értelme csinálni semmit, csak ne csodálkozz, ha így még csak a gondolat sem merül fel, hogy megtartsanak.


Én azt mondanám, hogy amikor azzal szembesülsz, hogy átírja a munkádat, vagy leráz, hogy egyszerűbb megcsinálnia, mint elmagyarázni. Mindig próbáld meg érzékeltetni, hogy te akkor is meg akarod jól csinálni.

Pl. látod, hogy átírta, akkor kérd meg, hogy ha majd lesz ideje, magyarázza el, miért nem volt jó, mit kellene legközelebb máshogy csinálnod. Ha leráz, hogy megcsinálja ő, akkor kérd meg, hogy egy alkalmas időpontban magyarázza el, hogy legközelebb meg tudd csinálni te. Az nem jó, ha egy vezető mikromenedzsel és nem delegál, lehet hogy kezdővezető így neki is kell tanulni a vezetői skilleket és kell egyfajta kooperációs készséget mutatnod, hogy jobban merjen delegálni és megbízni a tudásodban (mert ugye nem a gyakornok a legélesebb kés általában)

2021. jan. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3-as: ezzel nem magamat vedem, de az biztos hogy eloleptetesi lehetoseg nincs. 2 full time dolgozot par hete bocsatottak el. En megteszek mindent amit ker, de a spanyolviaszt nem tudom feltalni. Eppen emiatt gyakornokkent szerintem nehezebb kreativ otletekkel elorukkolbi, hogy kb en vagyok a szerkezet legaljan.
2021. jan. 7. 09:07
 5/7 anonim ***** válasza:

#4: Nem érted, nem arról beszélek, hogy fel kell találnod a spanyolviaszt, egy gyakornokkal szemben nem az innováció az elvárás, hanem a példamutató hozzáállás. Az alapok megtanulása mellett megtanulja a munkafegyelmet, a hozzáállást. Egy emberileg is használható munkavállaló legyen belőle.

Lehet, hogy nincs előrelépés, lehet, hogy nem ott lesz karriered. De többnyire pályakezdőként a legkönnyebb a gyakornoki helyen elhelyezkedni. Interjún is szinte biztos megkérdezik, miért nem vettek fel, az meg nem túl jó válasz, hogy "Minek törtem volna magam"

2021. jan. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Lehet tulzas volt a spanyolviaszos hasonlat. Az a lenyeg, hogy egy uj reporting lehetoseget aksrbak januat vegetol biztositani. Mivel a fonokomnek ugyanugy kinai az egesz (BI vizualizacios program) lepasszolta nekem. En persze megnezhetek hozza par youtube videot, de valoszinuleg annal okosabb en se leszek. En pedig alapbol nem adnek ki olyan munkat a kezem kozul amirol tudom hogy nem annyira jo. Igy pedig pont ezt erzem.
2021. jan. 7. 10:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Na ez egy tökéletes példa arra amit próbálok átadni.

Ha úgy állsz hozzá, hogy "neki se állok, mert úgyse lesz jó", meg "nem teszek bele energiát, mert csak lepasszolták", még "meg sem próbálom", akkor pont azt a sztereotípiát erősíted, hogy életképtelen, egyetemről kikerült, dolgozni nem akaró gyerek vagy, akinek mindent a szájába kell rágni és csak ülni akar a nagy pénzért.

Ha fordítva gondolkoznál, megnéznéd azt a pár videót, elővennéd a szoftver dokumentációját és elkezdenél foglalkozni vele, kisajtolnál valami eredményt, megmutatnád a főnöködnek, hogy itt tartasz a szoftver megismerésében és milyen hiányosságokat lát, akkor a válasz segítségével tudnál továbblépni és fejleszteni azt a report-ot. A főnököd nem azért passzolta le mert hülye hozzá, vagyis de, nem úgy, ahogy gondolod. Neki nincs ezzel ideje foglalkozni, ezért tőled várja, hogy ásd bele magad, tanuld meg kezelni és majd ő értékeli az eredményt, a számára érdekes pontokat veszi majd át veled stb..

(Azt már csak mellékesen említem meg, hogy az önéletrajzban sem néz ki rosszul, ha valami üzletágban elterjedt üzleti szoftvert tudsz használni még ha csak alap szinten is)

2021. jan. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!