Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha nincs lakásom Budapesten...

Ha nincs lakásom Budapesten (de igazából sehol sem) akkor igazából az egyetlen opció számomra kiköltözni külföldre?

Figyelt kérdés

Aki ismeri az albérlet árakat az tudja, hogy kb lehetetlen megélni Budapesten saját lakás nélkül.


Nálam további dolgok rontják a helyzetemet:


- Egyedülálló vagyok, így nem tudok senkivel sem osztozni az albérlet árban


- Nem keresek nettó félmilliókat (mint az idelátogató válaszolók nagy része). Hétköznapi fizetésem van.


- Férfi vagyok. Így még nehezebben tudok kedvező lakást találni, csak szobát kivenni meg kb lehetetlen.


Van számomra bármi remény arra, hogy Budapesten maradjak?

Mert ahogy megnézem a helyzetem nem sok esélyét látom.



2021. jan. 8. 14:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Külföldi minimálbérből általában jobban meg lehet élni, mint az itthoni minimálbérből. Münchenbe, Londonba, meg ilyen drága városokba csak akkor éri meg kitelepülni, ha jó szakmád van, amúgy inkább a kisebb városokba érdemesebb költözni, előtte tájékozódj a helyi albérletárakról. Kis garzonlakásokat nem drága helyen 500 euróért ki lehet venni. Keresel mondjuk 1300-at, 450-ből spórolósan kijön az élelmiszer és a közlekedés, marad havonta 350, amit félre tudsz rakni. Ez évente 4.200 euró ~1,5 millió forint. De ha csak szobát bérelsz, akkor még többet félre tudsz rakni. Saját autó és kezdő tőke viszont kell, legalább 2-3000 euró.
2021. jan. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Mi a baj a szobabérléssel? Ha nem adják ki neked, akkor mit mondanak, miért nem?

Én férfinak könnyebben kiadnám, mert nem főz -remélem-, kevesebbet használja a fürdőt, és kevesebb holmija van.

Mondjuk, lehet, hogy valami időnkénti takarítás megengedését belevenném a szerződésbe.

2021. jan. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!