Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van itt olyan, aki jóformán...

Van itt olyan, aki jóformán hónapról hónapra él?

Figyelt kérdés
Nincs saját lakása/háza, nem keres 500 ezreket, nincs kocsija. Némi megtakarítása lehet, de nagyobb dolgokra nem elég. Én ilyen vagyok, de hasonszőrűekkel nem találkozok. Mindenki rendelkezik saját otthonnal, meg többszázezreket keres meg kocsi, nyaralás (COVID előtt) stb... Panelházak előtt is a több milliós autók. Tényleg ilyen jól él mindenki csak én vagyok szegény?!

2021. jan. 24. 00:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
85%

"Én ilyen vagyok, de hasonszőrűekkel nem találkozok."


Gyere Tatabányára és nézz körül a mésztelepen vagy a 6-os telepen. Rögtön lesz több ezer sorstársad. :)

2021. jan. 24. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Igy voltam amikor dolgozni kezdtem, kb semmire se volt penzem, sorozni nem tudtam elmenni a haverokkal egy egy nehezebb honapban. idovel ahogy egyre tobb tapasztalatom lett, valtottam cegeket es eljuttam odaig hogy normalisan keressek. Most sincs se kocsi se lakas, de idovel minden kialakul
2021. jan. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
76%
Három évig voltam az egyetem után ilyen helyzetben, kerestem 110 ezer forintot, ebből 50elment albérletre meg rezsire, 10 bérletre, 10 diákhitelre. Szar volt, váltottam munkahelyet, szektort, tanultam, azóta autó, ház (utóbbi hitellel).
2021. jan. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van lakásom, apai nagyszülők egyetlen unokája voltam, elhunytak, ajándékozás útján megkaptam. Ráadásul anno apumét is rám íratták, persze neki haszonélvezeti joga van.


Az ismerősi, baráti körömben sokan jutottak hasonlóan lakáshoz (vagy ha nem is övék, lakhatnak benne a párjukkal), de vannak, akiknek vettek a szülők még az árrobbanás előtt.



Ezen kívül mi is csórók vagyunk.


Nekem hosszú távon még sohase sikerült spórolnom, mert elvitte a fogászat (részben elvileg anyám kisbabakoromi kegyetlensége miatt lettek olyanok a fogaim, amilyenek), vagy tanfolyamok, vagy épp a COVID alatt vettek le részmunkaidőre pár hónap erejéig, vagy a háztartásban volt kiadás. 2019 végén úgy alakult, hogy munkanélküli voltam, eközben egy ideig nem volt melegvizem se. (Ez utóbbi egy olyan sztori, ami azt mutatja meg, sok magyar hogyan oldja meg a dolgokat okosba')


Jelenleg a lakásban néhány ablak rossz, az erkélyajtó konkrétan hangosan süvít, a kanapé cserélendő, az ágy cserélendő, jelenleg nincs gurulósszékem laptopozáshoz (ha néha home office van, tanulás stb). Ezek így együtt minden félretett pénzt elvinnének, amit anno kaptam.



A baráti körömben van olyan házaspár, akik együtt alig keresnek 300-at (talán el se érik), vannak, akik a szülőktől kérnek kölcsön.

Az a ritka, aki jól keres. Persze van egy 30-as srác, akinek eddig is volt egy kicsi lakása, azt most kiadják a feleségével és agglomerációba, egy házba költöznek.

2021. jan. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

30 éves vagyok, a férjem 35. Hatalmas a baráti társaságunk. Én azt látom, hogy a férjem társaságában mindenki nagyjából 2-3 éven belül vett lakást, hitellel. Az én társaságomban (én korosztályom) akinek van, annak zömében családi segítséggel van, vagy idősebb picit a párja.

Normális autó kevés helyen van, bár a bevételek mindenkinél tűrhetőek, jó végzettségekkel.

A munkatársaim körében sokkal rosszabb a helyzet.

Szóval biztosíthatlak, hogy nem vagy egyedül, sőt... sokkal inkább a te sorsod az átlag, csak ezeket általában nem tolják az arcunkba nap, mint nap.

A közösségi média nagyon káros ám ilyen szempontból.

2021. jan. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
46%
Engem nem vesznek évek óta és mivel pályakezdő vagyok 20 éves korom óta nem vesznek fel mert pályakezdő vagyok csak azóta már 8 éve vagyok pályakezdő mert 8 éve vagyok munkanélküli. Nincsenek kapcsolataim, se barátnőm se haverom se senki. Szulok tartanak el de ha csak havi 20 ezret adnak illetve kisebb nagyobb alkalmi munkak voltak fizikai és ennyi. Nem tekintem magamat hibásnak mert nem latom hogy a cégek egyáltalán elolvassák a bekuldott jelentkezéseimet. Mivel nincs személyes jelentkezés se telefonszam sok helyen ezért fel se tudom oket hivni. Mélyen depresszióba estem ezalatt a 8 év alatt és nem a haláltól félek hanem az előtte tarto szenvedéstől. Hiába voltam munkanélküli hivatalba nem kaptam munkát járadékot sem mert nem volt bejelentett 360 nap munkaviszonyom. Manapság sajnos csak az kap munkát skinek kituno vegzettsege van vagy oriasi szerencseje vagy kapcsolata vagy van annyi penze hogy sajat vallalkozasban dolgozik.
2021. jan. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
29%

16

Szedd mar ossze magad basszus!

Ne add mar be azt a hulyeseget, hogy 8! ev alatt nem lehetett volna munkat talalni, ne mar. Ez nevetseges.

Ha nincs mentalis betegseged, ez tiszta szegyen, hogy 28 evesen meg a szuleid tartanak el.. szerencsetlenek...

Gyarba akarkit felvesznek 8 altalanosdal szinte.

Milyen hulyeseget irsz, kb azt irod munkat csak a kivaltsagosak kapnak. Te hulyeskedsz?😅

2021. jan. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
75%

A 16-os hozzászólás nekem is durva!


Annál aki 8 év alatt nem talál semmilyen munkát, gondok vannak.

Én a világ végén élek, kocsim nincs, a faluban még egy bolt sem (annyira a világ vége), mégis találtam 45+ felett munkát 5 hónap alatt. Igaz, utaznom kell érte, de találtam. Meg nem is válogattam...

2021. jan. 25. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
37%
Az elmúlt nyolc évben hatalmas gazdasági fellendülés volt. Ha ebben nem talált munkát, már nem is fog. De mindegy neki, nyilvánvalóan nem is akar.
2021. jan. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!