Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek miért kell diplomá...

Szerintetek miért kell diplomához nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Fiú vagyok de a nyelvtanulás nagyon nem megy. Eleve szótlan vagyok még magyarul sem szoktam sokat beszélni emberekkel nem vagyok azh a beszédes típus ezért nagyon nehezen megy az angol. Már kész van minden de addig nem adják ki a diplomámat amíg le nem teszek nyelvvizsgát. Hiába fizettem be a tanfolyamot egyszerűen nem tudom megtanulni. Mag a diploma kell mert szakmámban jó lennék amit választottam kereskedelemit válaszottam és üzletet fogok nyitni de addig még vállalkozást sem nyithatok ha nincs végzettség. Lányok egyszerűebben tanulják a nyelvet mert nagyobb valamennyire a szókincsük is beszédkészségük de nekem mindig is rossz volt.
2021. jan. 25. 00:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%

Azzal egyetértek, hogy szükség van idegen nyelv ismeretére, mert sajnos mi Európában elég rosszul állunk ilyen téren.

Én a rendszerrel nem értek egyet, vagyis azzal, hogy nyelvvizsgához kötik a diplomát, ráadásul úgy, hogy normális nyelvképzés a felsőoktatásban viszont nincs hozzá, a diplomának ugyanakkor feltétele.

Én azt vezetném be, hogy egyetemen/főiskolán is kéne tanulni egy idegen nyelvet, és abból is szigorlatot tenni, ami felérne egy nyelvvizsgával. Csak ugye sajnos ezt nem fogják megvalósítani, mert akkor nem dőlne a lé a nyelviskoláknak.

2021. jan. 25. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Nos ez nem igaz h a lányok könnyebben tanulják meg hogy szókincs, beszédkészség kell hozzá. Az én osztályomban a fiúk (köztük én) beszélték jobban a nyelvet meg nekem rossz a beszédkészségem vagyis nem vmi jó. Szókincsem se nagy. De sikerült vele elhelyezkedni multinál, kb. full angol munkavégzés stb.
2021. jan. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%

Az elv jó, a megvalósítás rossz. Mi is elérhetnénk más országok szintjét, ahol a legtöbb helyen a lakosság fele tud angolul, mert ez a mostani elég szánalmas. Nehéz szépíteni, az EU-ban a legszarabbak vagyunk.


[link]

2021. jan. 25. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Az idegen nyelvek beszéde, ismerete tesz elérhetővé a világ számára. Ha kint Németországban vagy Hollandiában elakadsz és csak angolul tudsz, jó eséllyel bármelyik fiatal vagy fiatal felnőtt útba tud igazítani. Magyarországon ha egy külföldi útbaigazítást kér, akkor még sok fiatal is inkább elfordul, sőt még elis hordja, hogy "tanulj meg magyarul köcsög", de még aki segíteni szeretne se tud neki nagyon, mert alig tud angolul vagy más nyelven. És ez gáz.

15 évvel ezelőtt egy norvég 6 éves óvodással angolul beszélgettem, a nővére 15 évesen angolul és németül is beszélt, plusz mellette franciát tanult. Ez ott már alap. Itt meg egy felsőfokú tanulmány szintjén se képes az ember kinyögni egy B2es nyelvvizsgát?

2021. jan. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én még magyarul sem tudok beszélni rendesen, mégis könnyűszerrel letettem egy középfokút még tinédzser koromban. Csinálj mindent angolul!
2021. jan. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Üzletet érettségivel is lehet nyitni, ahhoz nem kell diploma.

Nem hinném, hogy különbség lenne a férfiak és nők között a nyelvtanulási képességek tekintetében. Ez csak önigazolás. Neki kell veselkedni, sokat gyakorolni és meglesz az a nyelvvizsga!

2021. jan. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak hiszti és kifogáskeresés. Az angol nyelvtudás alap. Pont.
2021. jan. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is ciki, hogy nem hogy átlag ember nem beszél semmilyen nyelvet kicsiny hazánkban, de egy diplomás, elvileg értelmiségi ember sem.

Lehet, hogy a rendszer rossz (mert igenis az), de azért ezt több, mint gáznak tartom. Ha az ember megtudja ugorni egy egyetem szintjét annyira, hogy megszerezzen egy diplomát, akkor nehogymár egy középfokú nyelvvizsga gondot okozzon. Ez nem nyelvérzék kérdése. Ugyanúgy le lehet ülni és meg lehet tanulni, mint bármilyen más tárgy anyagát.

Nem mellesleg most egy rakás diplomát kiszórtak nyelvvizsga nélkül. Ez rád nem vonatkozik?

Én magamra nézve tartom gáznak és fejlesztem rendszeresen a nyelvtudásom, hogy ne merüljön teljesen feledésbe a használat hiánya miatt. Szerintem gáz úgy megjelenni bármilyen szakmai rendezvényen, konferencián, de akárcsak egy nyaraláson is, hogyha angolul szólnak hozzám, mérnök ember létemre meg sem tudok nyekkenni.

Egyre szomorúbbnak látom azt, ami az oktatási rendszerben megy.

2021. jan. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Volt az a terv, hogy az egyetemi felvételi követelmények közé kerüljön be a nyelvvizsga. Csak aztán elkaszálták, mert ma az a középsulis, aki nem nyelvi tagozatra jár, kb hatalmas önszorgalommal és plusz költséggel juthat el a nyelvvizsgáig, mivel a kötelező nyelvoktatás szintje elég alacsonyan van. Egy angol középszintű érettségi még az alapfokot te nagyon éri el. Ráadásul a nyelvi tanárok is demotiváltak, mivel a diákok többsége leszarja a dolgot.

Amúgy egy felsőfokú végzettségű embernél gáz, hogy nem beszél idegennyelvet, nem hogy angolt, semmit se.

2021. jan. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%

Ha a diplomásoktól mindenki úgy el van ájulva, hogy milyen jól tanul, minden munkakört be tud tölteni, értelmes, erkölcsös stb., akkor alap.


Magyarán a papírból ilyen erkölcsi dolgokat néznek ki. Akkor a minimum egy nyelvvizsga. Nekem ment emelt OKJ-val, akkor egy diplomásnak is megy.

2021. jan. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!