Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy tanító...

Mennyit keres egy tanító 2020/21??

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel az ELTE-N a tanító szak. Most vagyok végzős, de a barátom szerint majd 150 ezret fogok keresni nettó. Budapest vagy bárhol az országban mennyit kap kézhez egy általános iskolás tanító az első 5 évében?? Ha valaki tanító szakon van írjon privátba, lenne par kérdésem.

2021. jan. 30. 22:44
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
29%

"Ettől függetlenül prosztó dolog fizetés alapján párt választani."


Nem. Az a prosztó dolog, ha minősítgeted a másik embert egy olyan dologban, amit csak neki van joga eldönteni. Az én párválasztásomban igenis számít a végzettség és a fizetés is, akármilyen anyagiasnak vagy prosztónak is tűnök emiatt (hangsúlyozom, nem döntően és kizárólagosan ez számít, de azért komolyan figyelembe veszem). Sajnálom, én nem akarok anyagi gondokkal küszködni és számolni a pénzt hónap végén, de ehhez az kell, hogy a párom is annyit (vagy közel annyit) keressen, mint én. Olyan életet szeretnék, hogy rendes házban lakjunk, mindkettőnknek legyen autója és nyaranta külföldre mehessünk nyaralni, és ne legyenek hóvégi filléres gondok. Ebbe azonban nem férne bele pl. egy pedagógus. A kavarás az más dolog, de komolyan nem kezdenék emiatt egy ilyen nővel.


De megfordíthatjuk a dolgot, sok tanárnő valószínűleg kifejezetten a pénzes pasikra bukik, és szóba sem áll egy bizonyos szint alatt a férfiakkal (és nem csak tanárnő). Ezzel nekem semmi bajom nincs, teljesen megértem, hogy miért van. És ez nem egy Shakespear-i romantikus történet így, ezt én is tudom, de ez a valóság, az embernek úgy kell a boldogságot megtalálni párkapcsolati kérdésekben is, hogy az anyagi dolgokat is figyelembe veszi.

2021. febr. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 A kérdező kommentje:

Egyre jobb xd. Ezen márcsak röhögni tudok. Tanító akartam lenni, pénzem nem lett volna, de hogy még barátom sem... :D.

2 autó, szép ház, külföldi nyaralás.. Mit dolgozol, hol és milyen végzettséggel?? Én ezt nem tudom elhinni, hogy van olyan szívtelen f@szkalap akivel elemegyek egy első randira, majd közlöm vele, hogy tanító vagyok, majd elsétál. Ha azt mondom, hogy tanítás után a sarkon árulom magamat, akkor meg van oldva a penzkérdés és folytatjuk a randit?

2021. febr. 1. 18:22
 33/53 anonim ***** válasza:
50%
Figyelj, a jelenlegi helyzetben ha valaki tanító, akkor a másiknak sokkal többet kell keresnie hogy megéljenek. Vidéken, nulla igényekkel, meg lehet lenni így, ha valaki élethivatásként tekint rá és nem érdekli más, se nyaralás, vagy bármi egyéb elfoglaltság.
2021. febr. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 DominikX ***** válasza:
82%
Inkább azzal törődnétek, hogy új kormány legyen Magyarországon aki majd talán növeli a tanárok fizetését. Mert lehet itt vihogni a ti 300 nettós fizetésetekkel, de amikor majd nem lesz ki legyen a gyereketekkel az iskolában, akkor majd rátok fagy a mosoly.
2021. febr. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
83%
Pedig ha tetszik, ha nem, a férfinak kell eltartania egy nőt, legalábbis a család életében minim. 4-5 évig, ha akartok gyerekeket. Kolléganőmnek 4 gyereke van, 10 évig volt otthon, és bizony, a férfi fizetéséből éltek meg. És mindezt azért, mert a nő otthon volt KÖZÖS gyerekekkel. Tehát feláldozta a testét, a karrierjét, mindenét, hogy a gyerekeket nevelje, és nem éppen szép dolog a férfiaktól, hogyha ezt nem becsülik meg. Én magam utólag szívesen választanám a tanári pályát, legalább lenne időm a gyerekeimre. De persze a férjem akkor valami parazitaként tekintene rám, hogy neki kell eltartania?! Mondjuk egy ilyen hozzáállású férfival le sem állnék.
2021. febr. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
21%

Mindegy, nem vitatkozom senkivel, mert úgysem értjük meg egymást. Az a lényeg, hogy van más is a tanításon kívül, lehet úgy is jól élni, hogy az embernek attól marad ideje a gyerekeire. Úgy beszéltek, mintha

1. egyedül a pedagógusi munka mellett lehetne gyereket nevelni...

2. mintha az egyetlen választási lehetőség a lélektelen robotolás = sok pénz, hivatásnak élés = tanári munka lenne.


Kérdező, valójában EZÉRT a hozzáállásért nem választanék magamnak tanár párt, nem azért, mert tanár. Az előttem író raktáros is szerintem valahol ezt akarta kifejezni.

2021. febr. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
74%

Azt hozzátenném, hogy a nettó 140 ezer mellé dolgozatokat is otthon kell javítani illetve ha szeretne plusz pénzt keresni akkor korrepetálnia is kell tanulókat. 3 évig jártam tanárnővel aztán szétmentünk. Délelőtt suli, délután 2-3 órát korrepetált plusz pénzért. Készült az óráira is. Volt este 6-7 mikor azt tudtam mondani, hogy csak rám figyel. 8-9 körül meg sokszor aludtunk már.

Ha meg osztályfőnök is akkor még több a meló.

Szép hivatás lehetne de sajnos annyira kevés a pénz és annyi csesztetést kap, hogy nem könnyű csinálni. Nem minden gyerek aranyos, csendes és nem minden szülő nyugodt.

31F

2021. febr. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
16%

Még egy kommentre reagálnék, méghozzá erre:


"Inkább azzal törődnétek, hogy új kormány legyen Magyarországon aki majd talán növeli a tanárok fizetését. Mert lehet itt vihogni a ti 300 nettós fizetésetekkel, de amikor majd nem lesz ki legyen a gyereketekkel az iskolában, akkor majd rátok fagy a mosoly."


Mégis, kinek kéne ezzel törődni? Nekem? Mi közöm van hozzá? Egyébként éppen erről beszélek, ez a ti bajotok. Nekem megvan a saját életem, sokat küzdöttem és tanultam azért, hogy jó állásom legyen, szeressem is, amit csinálok és ne legyenek anyagi gondjaim. Úgy gondolom, hogy ez elérhető, ha az ember tesz érte. És hadd döntsem már el, hogy magam mellé is ilyen hozzáállású párt szeretnék! Ha egy ilyen nővel szeretnék élni, aki hasonlóan gondolkodik, mint én, miért vagyok én prosztó, miért kell minősítgetni? Olyan szánalmasok vagytok, komolyan...


Ha ti is jó fizetést akartok, küzdjetek érte ti. Ja, de nem, várjátok, hogy majd a kormány tegyen értetek valamit, vagy majd én foglalkozzak a nevetséges fizetésetekkel... Mert ti magatokért semmit nem tudtok megtenni, mástól várjátok a megoldást.


Nem lesz ki tanítsa a gyerekemet? Oké, beiratom magániskolába, lesz pénzem rá. Nagy dolog. :D

2021. febr. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
38%

38-as: sokan ott rontják el, hogy kitalálnak egy szakmát/végzettséget és neki is állnak úgy, hogy előtte meg se nézik a piaci viszonyokat, hogy mennyire nehéz vele elhelyezkedni vagy mennyi lesz a fizetés.

Aztán kikerülnek az életbe és csodálkoznak, hogy kapnak 140 nettót.

2021. febr. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 DominikX ***** válasza:
64%
#39 vagy mondjuk abban reménykedtek, hogy a kormány javít a közoktatás minőségén, csak sajnos éppen az ellentetje történt.
2021. febr. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!