Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy tanító...

Mennyit keres egy tanító 2020/21??

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel az ELTE-N a tanító szak. Most vagyok végzős, de a barátom szerint majd 150 ezret fogok keresni nettó. Budapest vagy bárhol az országban mennyit kap kézhez egy általános iskolás tanító az első 5 évében?? Ha valaki tanító szakon van írjon privátba, lenne par kérdésem.

2021. jan. 30. 22:44
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
71%

39: Görögországban ami az EU egyik legszegényebb országa egy friss diplomás tanítónő fizetése 1200-1300 euró között van.

Az árak azonosak, az élelmiszer olcsóbb, zöldség-gyümölcs olcsóbb, a lakhatás olcsóbb, melegebb is van télen igy kevesebbet kell fűteni (jelenleg 16-20 fok a napi maximum).


De biztos jó hogy Mo-on 140.000 a fizetése a diplomás tanárnőnek.

Személyes tapasztalat.

2021. febr. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
55%
Tanító szakon tanulok jelenleg, ha gondolod, írj.
2021. febr. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
81%

38:as elárulok egy titkot. A munkaerőpiac is egy piac. Ha a tanárok állami iskolában bértáblát kapnak, szerinted egy magánban majd kétszer annyit fognak keresni? Ah, dehogy, az iskolaigazgató is ismeri a bértáblát. Én dolgoztam ilyen helyen, ráígért bruttó 10.000-et a fizukra, aztán örülj, hogy nem kell azzal foglalkoznod, hogy nincs kréta a teremben, meg nincsenek nemzetiségi gondok. Jobbak a körülmények, már emiatt jobban megéri elmenni magánsuliba tanítani. De nem gondold, hogy többet kapnak, következésképp egyáltalán nem motiváltabbak azok a tanárok sem. Tapasztalat.

Szóval igen, kéne tenni azért, hogy a tanároknak jobb legyen a fizetése. Az átlagember köpköd rájuk, hogy ők a h.ülyék, hogy ennyiért elmennek dolgozni. Hát, elárulom, hogy egyre kevesebben mennek el. És ezért van az, hogy nem szakos tanárok tanítják a gyerekeinket, akit aztán nem vesznek fel emiatt jobb iskolába. Ez nem a tanárok magánügye, ez közügy.

Nem lehet azzal takarózni, hogy van pénzem, akkor majd megfizetem a magániskolát. Ott sem jobb, ott is keveset keresnek, ott is tanárhiány van. Ugyanis a fizetések ismeretében egyre kevesebben mennek el tanárképzőre tanulni.

2021. febr. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
81%
Még egy dolog, a fizetés mellett. Az ilyen kedves hozzászólók magatartása. Ahogy a többség nyilatkozik a tanárokról, ezt veszik át a gyerekek. Ha a szülő nem becsüli meg, és ilyeneket mond otthon a tanárokról, akkor a gyerek is kb. így fog tekinteni a tanárra. Aztán lehet csodálkozni, hogy nem tisztelik a gyerekek a tanárokat, és beszólogatnak. Én már csak azért sem tanítanék, mert semmi becsülete manapság már a tanároknak, sem a gyerekek sem a szüleik körében.
2021. febr. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
0%

#38 vagyok. Ezekkel én nem vitatkozom, mert eredetileg nem ebben a témában szálltam bele a vitába. Én ahhoz szóltam hozzá, hogy mindenkinek a szíve joga eldönteni, hogy kivel szeretne jövőt tervezni, és ezért pontoznak le itt engem... Ezen túl engem teljesen hidegen hagy a fizetésetek, a tanítás jövője, a tanárok megbecsültsége, mert nincs közöm hozzá. Gondolom, a tanárok sem mennek ki tüntetni a rendőrökért vagy az orvosokért (biztosan nem, hiszen magukért sem képesek tüntetni és sztájkolni). Pedig ezt kéne. Alapvetően nem a "társadalomtól" vagy a mindenkori kormánytól kéne várni, hogy a sült galamb a szátokba szálljon, hanem magatoktól, ezt írtam le korábban is. Ha úgy érzitek, hogy a társadalom nem foglalkozik veletek, tegyetek róla, hogy foglalkozzon, és össztársadalmi kérdés legyen a tanárok ügye! De ne másoktól, pl. tőlem várjátok, hogy csináljak valamit, mert nekem megvan a magam élete, én azzal törődöm, és nem a ti bajaitokkal. Ez így működik, és ezt írtam le fentebb is.


Én eddig a tanároktól csak a rinyálást láttam, az óbégatást, hogy milyen szar nektek (és ez már rohadtul unalmas), de azt egyáltalán nem, hogy akkor nekiálltatok volna sztrájkolni és abbahagyni a tanítást, amíg nem figyelnek rátok komolyan. Ha volt is ilyen, kimerült abban, hogy a vezetőitek kiegyeztek a hatalommal. Lehet itt jönni, hogy majd 10 év múlva senki nem lesz, aki a gyerekeinket tanítsa, de ez is unalmas óbégatás addig, amíg be nem bizonyítjátok, hogy ha így viszonyul hozzátok a társadalom, ez lesz.

2021. febr. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
41%

2014-ben arról volt szó, hogy a mindenkori minimálbérhez igazítják a tanárok fizetését, mindenki örült, hogy végre megoldódik a tanárok bérének ügye. Erre az utolsó pillanatban közölte a kormány, hogy ja mégse, a vetítési alap a 2014-es minimálbérre vonatkozik ettől fogva minden évben. És ezt szó nélkül hagytátok, ma 2021 van, és még mindig a 2014-es minimálbérhez viszonyítva kapjátok a fizetéseteket. Ha ilyen hülyék vagytok, akkor mit vártok, most komolyan? Alacsony a megbecsültségetek? Vajon miért, szerinted? Ott kellett volna felemelni a szavatokat, az utcára vonulni, és addig kötni az ebet a karóhoz, amíg el nem éritek, hogy a kormány tartsa be, amit ígért.


Mit vártok mégis a társadalomtól ezután? Ti voltatok, akik elcseszték. :D Ott volt a lehetőség 2014-ben, de ti hagytátok, hogy hülyét csináljatok belőletek. És most itt fenyegetőztök és rajtatok kéritek számon, hogy mindenki hülyének néz titeket? Ahogy írtam fentebb: szánalmas.

2021. febr. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
*rajtam kéritek számon
2021. febr. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
0%

És ha már a munkaerőpiacot említed. Igen, a munkaerőpiac az kegyetlen valami, és mindenki annyit ér rajta, amennyit mint munkaerő fel tud mutatni.


A tanárok mit tudnak felmutatni? Mennyire sikerült a 21. század kihívásaihoz alkalmazkodnotok? Mert én annyit látok, hogy ül egy csomó 50-es, arrogáns nő a tanáriban, iszogatja a kávét, és mást sem csinál, csak óbégat, hogy jajj ez, jajj az, miközben azt hiszik, hogy ők a világ közepe. Ha jön valami kihívás, rögtön a rinyálás megy, ahelyett, hogy megoldanák a saját problémáikat. Nem, mindig más a hibás, hol a kormány, hol a társadalom, mert szegényeket mindenki csak lenézi. Közben végigmennek a folyosón és a takarítónőnek sem köszönnek, mert az már derrogál nekik.


Ismerek olyan céges középvezető nőt, aki 50-es, és nyelveket beszél, naponta 10-12 órát dolgozik, és mégis meg tudta tanulni pl. a Teams használatát, videokonferenciákat tart, halad a korral. De nálatok azt látom, hogy jön egy távoktatás, és teleóbégatjátok a netet, hogy jaj, szegény tanárok, most mi lesz, nincs meg a megfelelő digitális kompetencia az akadály leküzdésére, jajj, jajj. Hát kapjátok csak a 140 ezer forintot, ennyiért ennyit is érdemeltek.

2021. febr. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:

És még mindig van mondanivalóm. :D Azt is látom rajtatok, hogy kijöttök egyetemről, és mivel diplomátok van, azt hiszitek, hogy most már mindenki majd seggre fog esni tőletek, hogy értelmiségi emberek vagytok, azaz tiszteljenek és becsüljenek meg titeket.


Igen ám, de ha már a munkaerőpiacot emlegeted: a munkaerőpiacon pont leszarja mindenki, hogy neked diplomád van, ha szar, amit csinálsz, nem érsz semmit. Ma ez van, ezt kell elfogadni. Attól senki nem fog veletek foglalkozni, hogy diplomás értelmiségiek vagytok, ez nem hat meg senkit ma már. Nem a Horthy-korszakban élünk, a tekintélynek és a megbecsültségnek ma már más feltételei vannak. És ti ennek a feltételnek nem tesztek eleget, ezért nem becsül meg titeket senki. A munkaerőpiacon ugyanis az jut feljebb, aki magának tudja kikaparni a gesztenyét, aki tud tenni azért, hogy mások elismerjék, hogy az ő munkája ér valamit. Ez egyénileg is így van, és kollektív értelemben (pl. tanárok megbecsültsége) is. Ha valami bajotok van, nem tetszik, hogy kevés a fizetésetek, lenéznek titeket, akkor azt egyedül ti tudjátok elérni, mint egyén és mint kollektívum, hogy ez változzon. Ha kell, a társadalommal szemben, ha kell, a hatalommal szemben. A ti dolgotok, a ti feladatok. Helyettetek senki nem fogja ezt elérni. Így működik a munkaerőpiac, amit annyira emlegetsz.

2021. febr. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
68%

43-as vagyok, továbbra is azt mondom, hogyha így álltok a tanárokhoz, akkor nem kell csodálkozni, hogy a gyerekek is így beszélnek velük az iskolában. Én magam egyébként pályaelhagyó tanár vagyok, és igen, háromszor annyit keresek, mintha tanár maradtam volna. De mivel dolgoztam ilyen helyen tudom, hogy mennyit dolgoznak, miket állnak ki naponta ilyen kevés fizetésért. Hogy nem fognak össze, az igaz, de a magyar emberek jellemzője ez. Mint ahogy az, hogy mindenki a saját bajával van elfoglalva, és nem érdekli a másé. Mert nem az én bajom. Többen leírtuk egyébként, hogy miért közügy a KÖZOKTATÁS. A mostani gyerekek fognak majd téged is eltartani. Már ha. Sajnos egyre csökken a színvonal, látom a gyerekeim osztályán. És ez egy elég összetett probléma, sok minden van benne, többek közt a szülők hozzáállása azokhoz a "hülyékhez", akik ott tanítanak. Persze a tanárok színvonala is csökken, igen, 140k-t kap egy hónapban, akkor meg ezért ennyit is fog dolgozni. És akkor körbeértünk.

Illene megtanulni tisztelettel beszélni róluk, mert ők nevelik a gyerekeinket. Ha a gyerekek nem tisztelik a tanáraikat, akkor a fene megette az egészet.

A héten volt egy szülői értekezlet, ahol az ofő elmondta, hogy a gyerekem osztályában nem lehet tanítani, mert nincs fegyelem. (Az én lányom most itthon tanul, ha mást nem, ennyit elértem a tanári végzettségemmel.) És teljesen felháborító volt az, ahogy a szülők az egészhez viszonyultak. A tanár rászól a gyerekre, az meg mindenféle válogatott trágárságokat vág a fejéhez. Erre a szülőnek az a válasza, hogy a tanár tanuljon meg fegyelmet tartani. Nem ám az, hogy a gyereket számonkérem, hogy mégis mit képzel magáról, hogy meri ezt megengedni magának?! Na, akkor meg is lehet nézni az oktatás színvonalát. Meg azokat, akik ennyi pénzért ezt eltűrik. Én bizony nem tűrtem. De nem az a megoldás, hogy mindenki lelép onnan, mert akkor tényleg marad az online oktatás. A youtube-on fent van minden, tanár sem kell.

2021. febr. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!