Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy tanító...

Mennyit keres egy tanító 2020/21??

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel az ELTE-N a tanító szak. Most vagyok végzős, de a barátom szerint majd 150 ezret fogok keresni nettó. Budapest vagy bárhol az országban mennyit kap kézhez egy általános iskolás tanító az első 5 évében?? Ha valaki tanító szakon van írjon privátba, lenne par kérdésem.

2021. jan. 30. 22:44
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:
67%
Egy normális orszàgban a tanárok olyan fizetést kapnának amely európai színvonalon is megállja a helyét és nem kín egy tanárnak a pályán maradnia. Normális orszagban ahol nem a nemzeti érettségizett haverok lennének milliárdosok az EU-s pénzekből.
2021. febr. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:

Én nem arról írtam, hogy nem kéne összefogni, és egymás bajával foglalkozni. Az pedig hülyeség, hogy a széthúzás a magyar ember sajátja. Oké, kijelenthetünk ilyen felszínes mondatokat, közhelyeket, de ettől semmi nem fog megoldódni...


Én azt írtam, hogy a tanárokon nem látom annak a szándékát, hogy maguktól változtatni akarnának a sorsukon. Akkor mit várnak, hogy ki fog értük tenni akármit? Ha azt látnám, hogy van egy egységes konceptió, hogy mit akarnak, és közösen kiállnának érte, sztrájkolnának és tüntetnének, akkor én is kimennék tüntetni velük. Támogatnám őket. Nem azt írom, hogy csak a saját dolgommal törődök, hanem azt, hogy a saját életemben a saját életem dolgai a fontosak, és ne várja senki tőlem, de egyébként senkitől sem, hogy majd valamit tesz a tanárokért, ha ők sem tesznek magukért semmit. Nem kell félreérteni és félremagyarázni, amit írok. Tegyétek a szívetekre a kezeteket, és mondjátok meg, hogy mit tettetek az elmúlt 10 évben magatokért érdemben? Lehet engem lepontozni, de akkor is szánalmasnak fogom tartani, hogy csak óbégattok, és mástól várjátok, hogy a problémáitokat megoldja.


A többivel, amiket írsz, egyetértek. A fegyelmezéssel kapcsolatban is, és arról is, hogy a gyerek is a szülei véleménye alapján fogja megítélni a tanárt. De nem kéne ez mögé bújni, ettől én még elmondom a véleményem a tanárokról. Mert amit leírsz az oktatási nehézségekről, a színvonal romlásáról, az a tanárok hibája is, nemcsak a szülők hozzáállásáé! Mutogathatsz a gyerekekre, mutogathatsz a szüleikre, de a tanárok is ugyanolyan hibásak abban, hogy itt tart a magyar oktatás.

2021. febr. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim ***** válasza:

Azt írod, hogy a gyerek trágár módon szól vissza a tanárnak. Igen, tudom, hogy így van. És igen, alapvetően ez a szülői hozzáállás miatt van, teljesen egyetértek. A mai szülők többsége egyáltalán nem tudja, mit kezdjen a szülői szerepével, a gyerekének semmilyen értékrendet nem közvetít, sok családban az alapvető viselkedési normákat nem sajátítja el a gyerek. A trágárság a természetes kifejezőeszköze, mert ezt hallja a szüleitől, a médiából stb. Bemegy az iskolába, és ha elkapja az indulat, a tanárral is így beszél.


Viszont én már láttam olyat is, hogy a tanárnők álltak az udvaron délután, a gyerekek pedig játszottak. Megjelent egy szülő, jött a gyerekéért. A gyerek észrevette, és elkezdett az iskola kijárata felé rohanni. A szülő megállította azzal, hogy "köszönni ki fog?" A gyerek odaszaladt a tanárához, és futólag valami "Viszlát" hangzott el, és már szaladt is tovább. Na, és ez szerinted kinek a hibája?


Én azt látom, hogy a tanárok is leadták már a színvonalat, el sem várják már a gyerekektől a normális viselkedést. Az én gyerek koromban ha nem köszöntem rendesen egy tanárnak, akkor sarokba állítottak, az osztályfőnök leült velem, és a számba rágta, hogy kell viselkedni a tanárokkal. Kisebbfajta botrány volt ebből, téma volt, hogy egy gyerek nem tudott rendesen köszönni. Ma meg a tanárok már észre sem veszik ezt. Azért ez is benne van ám a képletben, a tanárok színvonala is leesett, semmit nem követelnek meg, semmit nem várnak el a gyerektől, hanem a körülmények irányítják őket. Kiengedték a gyeplőt a kezükből.

2021. febr. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!