Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 2 állásajánlat egyszerre?

2 állásajánlat egyszerre?

Figyelt kérdés

Lenne egy állás, amire az interjú kb. 2 hete volt. Jövőhéten hívnak a második interjúra, ott már tudni akarják, hogy elvállalom-e az állást.

Azonban azóta kaptam egy másik ajánlatot, ott két nap alatt elintéztem a tesztet, az első interjút, es holnap lesz egy második is. Viszont ott csak márciusban fogom megtudni, hogy engem valasztottak-e.


Én szívem szerint gondolkodas nélkül a masodik ajánlathoz mennék dolgozni, de ugye még bizonytalan hogy felvesznek-e. És nem tudom, hogy egy lehet hogy felvesznek lehetőség miatt érdemes-e nemet mondani az első ajánlatra.


Sokan mondják, hogy fogadjam el az elsőt, aztán hagyjam ott ha a másodikra felvesznek, de az első ajánlat egy pici cég, nagyon rendes ott dolgozókkal akik tisztán elmondták hogy legalább egy évre keresnek embert és kérték hogy legyek őszinte velük, így nincs szívem igent mondani hogy aztán a képzés közepén ott is hagyjam őket.

Ilyenkor mi a teendő?


2021. febr. 2. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Még próbaidő alatt is simán felmondhatsz az első helyen.
2021. febr. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Neked nem a cég vagy az ott dolgozók érdekeit kell szem előtt tartanod, hanem a sajátodat.
2021. febr. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, ezt mondja mindenki, és kezdem azt hinni hogy én vagyok túl lelkis.


Nekem csak az jár a szemem előtt, hogy ha az első helyre igent mondok, elkezdem a betanulást, aztán két hétre rá közlöm hogy bocs, lépek ezzel ők két hét hátrányba kerülnek, és sajnálom őket.

2021. febr. 2. 13:23
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
legalább egy évre keresnek embert... - és utána lapátra tesznek??? tényleg nagyon rendesek :O
2021. febr. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem, tovább is, de szeretnék hogy ha elvállalom akkor legalább egy évig maradjak is ott.
2021. febr. 2. 14:46
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt Neked kell eldöntened. Van, aki az ilyen miatt nem lelkizik, a másik igen. A te személyiségedtől függ, ezt nem tudjuk eldönteni. Vegyél elő egy papírt, érvek, ellenérvek, aztán hátha ez segít.
2021. febr. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Oszinteseg sokszor csodakra kepes. Mond el nekik mi a helyzet.
2021. febr. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!