Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Februárra kaptam állásajánlato...

Februárra kaptam állásajánlatot a szakmámban, egy olyan cégnél ahol szívesen dolgoznék, pályakezdő vagyok. Addig mitévő legyek?

Figyelt kérdés

Folyamatban van a mechatronikai MSc képzésem levelező tagozaton, és állást keresek. Pár hete kaptam ajánlatot szakmámban (ipari automatizálás területen), de csak februártól tudnék menni.

Addig kb 3honap van még, és most találtam egy álláshirdetést ami részben a szakmámhoz kötődik (3D tervezés, rajzolás), de úgy érzem nem szívesen dolgoznék ebben évekig. Megérné beadni a jelentkezést, és ha felvennének, akkor majd februárban váltanék arra a cégre ahol kaptam ajánlatot, vagy addig inkább alkalmi munkát kellene keresnem?

Ti hogyan döntenének? Első munkahelyről lenne szó, szakmai gyakorlaton és egyéb 1-2 hónapos munkán kívül nem vállaltam még többet.

Csongrád megye, 22F, mechatronikai mérnök


2020. nov. 9. 22:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg őket, hogy addig nincs-e más szabad pozíció a cégnél.

Ha alkalmi munkában gondolkozol annál még az is jobb lehet ha elmész operátornak ugyanahhoz a céghez aztán februárban váltasz.

2020. nov. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Sajnos elég kicsi cégről van szó, kb 20 dolgozóval. Amikor voltam bent interjún azt mondták, hogy szívesen foglalkoztatnának már most is, de sajnos sok munkájuk van és nincs szabad emberük aki be tudna tanítani. Ezért mondták, hogy februárban jelentkezzek újra, mert akkor szoktak új munkásokat felvenni, és általában kevesebb munkájuk van.
2020. nov. 10. 00:30
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan jelentkezz a másik céghez.
2020. nov. 10. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"Sok a munkájuk,és nincs szabad emberük." Szerintem ez úgy kamu,ahogy van.

Meg azért igencsak odébb van a február,én nem tudnék ilyen ajánlatot komolyan venni.

Operátori szintről nem tudsz váltani cégen belül.

Én elfogadnám a másik ajánlatot,februárban érdeklődnék,és ha oké váltanék.

A felmondási időhöz nem szoktak ragaszkodni.

2020. nov. 10. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Jelentkezz a másik helyre. Februárban mi lesz a garancia, hogy felvesznek? Mert addig bármi lehet és akkor is mondhatják, hogy bocs mégse. Nem kell a kevésbé preferált helyen éveket eltölteni. Közben tudsz keresni mást.
2020. nov. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%

Hogy lehet egy diplomás ember ennyire naiv?


NEM KAPTÁL állásajánlatot, csak LERÁZTAK. Ajánlat az, amikor van egy előszerződésed vagy hivatalos állásajánlatod, az, hogy majd jelentkezz újra februárban nem állásajánlat.

2020. nov. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt mondják jelentkezz újra, az nem jelenti azt, hogy ajánlatot is adtak. Amúgy szerintem létszám stop van ott is, csak azt mondják nincs kapacitás új embert tanítani. Jelenleg nagyon sok cég örül, ha a jelenlegi gárdát meg tudja tartani az aktuális fizetésével. De ugye ezt kifelé nem kommunikálhatja így. Menj oda ahova felvesznek, februárban megpróbálod megint, de ne lepődj meg, ha vmi miatt akkor se fognak felvenni. Ráadásul addig még jelentkezhet más is, aki alkalmasabb.
2020. nov. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Azt hiszem kifejtettem valamit. Szóval a cég ahová jelentkeztem nem hirdetett állást, csak beküldtem az önéletrajzom a központi email címre, azzal a céllal, hogy ha lenne ajánlatuk akkor vegyék fel velem a kapcsolatot. Azért csináltam így, mivel erre mifelénk nem igazán vannak olyan cégek akik ipari automatizálással foglalkoznak, így álláshirdetés sincs. Miután beküldtem az önéletrajzot be is hívtak pár napra rá, és azt mondták hogy személyesen is látni/hallani szerettek volna.


Szóval így nem biztos, hogy lerázás volt, hanem az ajánlatuk tényleg februártól lenne érvényes.

2020. nov. 10. 10:26
 9/13 A kérdező kommentje:
Sajnos az MSc miatt le kellett szűkíteni a régiót ahol keresem az állást. Nem engedhetem meg azt magamnak, hogy hétvégente le utazzak pl. Győrből tanulni.
2020. nov. 10. 10:34
 10/13 anonim ***** válasza:
79%
De, leràztak
2020. nov. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!