Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Törvény korlátozza, mennyi...

Törvény korlátozza, mennyi lehet a maximális béremelés? Miért nem kaptam meg amit kértem?

Figyelt kérdés

Röviden a történetem: megtudtam hogy a cégnél, ahol tavaly tavasz óta dolgozom, a fél évvel utánam érkező hölgy ugyanabban a munkakörben több, mint 60 ezer forinttal többet kap. Szépen, nyugodtan elmondtam ezt a problémát a főnökömnek, hogy nem tartom fernek hogy ugyanabban a munkakörben, általam több tapasztalattal mégis kevesebb a fizetésem, ezért kérném ugyanazt az összeget. Mondta hogy ezt majd csak januártól tudja megadni. Mondtam hogy oké, eljött a január, rákérdeztem hogy akkor erre a hónapra már azt kapom amit beszéltünk? Azt mondta igen. Jó, megnyugodtam. Ehhez képest mégis a mai napon megkaptam a fizetést és "csak" 30 ezerrel többet kaptam és most teljesen kiakadtam. Fogalmam sincs mi lehet a probléma, hogyha (nem fellengzésként) de van felsőfokú végzettségem és nyelvvizsgám is, míg az utánam érkezőnek semmije. Van valami törvény ami meggátolja hogy nekem 60 ezerrel több legyen következő évtől a fizetésem?

Szerintetek mit lenne érdemes kérdeznem/mondani a főnökömnek?



2021. febr. 2. 21:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Nem lehet, hogy bruttó-nettó dolgokról beszélünk?

Lehet, a kolléganő bruttó 60-al kap többet, Te meg nettó 30-al kaptál többet?

Arról nem beszélve, hogy lehet, neki van valamilyen adókedvezménye, amit érvényesít pl. 3 gyerek után, neked meg nincs gyereked.

Mivel nem írtál pontos infókat, így nem igazán lehet válaszolni.

2021. febr. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én nem teljesen értem. Nem írtál alá szerződésmódosítást, amiben le volt írva a fizetésed pontosan? Természetesen nem korlátozza a törvény, hogy mekkora emelést kaphatsz...
2021. febr. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nincs semmilyen adókedvezménye, se gyereke, max első házassági adókedvezmény, de az meg ugye nem sok. Ő az interjún már azt a nettó! 60 ezerrel többet mondta, meg is kapta. Én ugyanannyit kértem mint ő, nem többet, mivel egy munkakör, mégsem kaptam meg.
2021. febr. 2. 21:41
 4/13 A kérdező kommentje:
Második, nem, még nem írtam alá, állítólag erre most fog még csak sor kerülni, ezért szeretném előtte letisztázni a főnökömmel mielőtt aláírom, hogy most ez akkor mégis mi, vagy mi történt amiért mégse annyi?
2021. febr. 2. 21:42
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
nincs törvény.. annyit ad a cég, amit nem szégyell... minden más kamu, süket duma amivel etetni próbálnak.
2021. febr. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
annyit alkudott ki magának, te megy nem annyit
2021. febr. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
43%

Gondolom a kislánynak formásabb a popsija. Vagy nem fogaz, mint te.


De most komolyan milyen választ vársz? A versenyszférában béralku van. Te is kérhettél volna annyit, de nem tetted. Nem is szabadna tudnod a másik fizetését. Az emelés meg annyi, amennyit a főnök jónak lát, nincs törvényben szabályozva (kivéve a minimálbért).

2021. febr. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Balázska, nem unod még?
2021. febr. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%
Az ő fizuját tőle tudod? Mert én is többet szoktam mondani,nem az igaz
2021. febr. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kis naiv :))

Nekem mar volt 200.000 nettos beremelesem is, nincs erre semmi szabaly.


Egy megis van, a munkaltatod nem azert nem emelt neked tobbet hanem mert akkor nem mondtal fel. O nem hulye, csak kihasznalta azt hogy te naiv vagy, tapasztalatlan es pofatlan.


Emelest nem ugy kerunk hogy figyi xyz ennyivel tobbet keres, hanem ugy hogy elmeseled h miert gondolod h tobbet kene keress mint most. Mit teszel erte, mit fogsz jobban tenni, miert kell neked most ez az emeles... Ha tenyleg tobbet keres mas kevesebb munkaval akkor megadja a munkaltatod. Ha 30 napon belul talal a helyedre mast akkor lehet hogy nem.

2021. febr. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!