Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Törvény korlátozza, mennyi...

Törvény korlátozza, mennyi lehet a maximális béremelés? Miért nem kaptam meg amit kértem?

Figyelt kérdés

Röviden a történetem: megtudtam hogy a cégnél, ahol tavaly tavasz óta dolgozom, a fél évvel utánam érkező hölgy ugyanabban a munkakörben több, mint 60 ezer forinttal többet kap. Szépen, nyugodtan elmondtam ezt a problémát a főnökömnek, hogy nem tartom fernek hogy ugyanabban a munkakörben, általam több tapasztalattal mégis kevesebb a fizetésem, ezért kérném ugyanazt az összeget. Mondta hogy ezt majd csak januártól tudja megadni. Mondtam hogy oké, eljött a január, rákérdeztem hogy akkor erre a hónapra már azt kapom amit beszéltünk? Azt mondta igen. Jó, megnyugodtam. Ehhez képest mégis a mai napon megkaptam a fizetést és "csak" 30 ezerrel többet kaptam és most teljesen kiakadtam. Fogalmam sincs mi lehet a probléma, hogyha (nem fellengzésként) de van felsőfokú végzettségem és nyelvvizsgám is, míg az utánam érkezőnek semmije. Van valami törvény ami meggátolja hogy nekem 60 ezerrel több legyen következő évtől a fizetésem?

Szerintetek mit lenne érdemes kérdeznem/mondani a főnökömnek?



2021. febr. 2. 21:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
51%
törvény nincs, de egyszerűen a papírok ellenére kevesebbet ér a munklád, így kevesebbet is emeltek. Te se veszel sima kiflit 10 ezerért, így neked se fizet senki irreálisan sokat
2021. febr. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
81%

Értem én, hogy piszkálja az igazságérzeted, de amúgy a munkavállalóknak nincs köze egymás béréhez. Ő jobban alkudott, mint te. Dolgoztam olyan helyen, ahol egy hozzád hasonló igazságbajnoka ugyanezzel a sztorival ment a főnökhöz. Ne tudd meg milyen ordibálás volt belőle, csak zengett az egész telep. Össze is hívott mindenkit, majd üvöltve folytatta, hogy ha még egyszer egymással beszélik meg a béreket a melósok és nem vele, akkor az illetők repülnek, az is aki kérdez, meg aki elmondja, tök mindegy milyen pozícióban van.


Szóval ha nagyon pattogsz örülj, ha nem rúgnak ki. Amúgy meg egy bértárgyalást egy papírnak is kell követnie a fizetés előtt, mert most hiába vergődsz, hogy 60-ról beszéltetek és csak 30-at kaptál, sőt inkább ennek is örülnöd kéne, mert legalább adott emelést.

2021. febr. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
50%

#12: azért lássuk be ez nagyon gáz reakció egy főnöktől. Soha nem dolgoznék olyan helyen, ahol ilyen gyerekes hisztivel reagál az az ember valamire, akiben meg kéne bíznom, hogy jó döntéseket hoz a cég irányításával kapcsolatban...


Egyébként meg hülyeség is amit írsz, nagyon fontos, hogy az alkalmazottak megbeszéljék egymással a fizetésüket, hogy a béralkunál tudjanak mihez viszonyítani. Még akkor is, ha szerződés tiltja, csak okosabban kell csinálni annál, hogy nagy arccal asztalt verünk... De a fizuk eltitkolása kizárólag a munkaadó érdeke.

2021. febr. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!