Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mióta lett ciki a fiatalok...

Mióta lett ciki a fiatalok körében minimálbérért elmenni dolgozni pályakezdőként?

Figyelt kérdés

Egyre jobban azt látni, hogy a fiatal pályakezdők már több százezres bért akarnak egyből semmilyen tapasztalat , szaktudás vagy bármi nélkül.

És ha minimálbért vagy kicsivel többet felkínál az ember nekik akkor szinte kiröhögik , pedig semmi tudásuk nincs tehát mire várják el a magas bért?

Nyílván ha tapasztalatod meg tudást szereznek majd többet kapnak, de mikortól indult el ez a folyamat? A média meg az internet hatása? 10 éve még nem volt ez ennyire tapasztalható..


Nyilván nem a mérnök meg hasonló diplomásokról beszélek! Illetve nem Budapest meg Győr ahol muszáj többet adni bármiért a lakhatás miatt hanem faluhely!


2021. febr. 13. 07:53
1 2 3 4 5 6 7
 61/62 anonim ***** válasza:
100%

Az árak az egekben vannak, a hús ára kb. kétszeresére növekedett az elmúlt két évben, látom szegény édesanyámékat, hogy mit matekoznak...


A vendéglátóhelyek, bár kinyitottak, ott is az egekben az árak. Nem nagyon szoktunk kaját rendelni, de mondjuk ha neadjisten elhívok egy lányt randira, nem szeretnék anyagilag a csőd szélére jutni egy vacsorától.


Nekem a mostani a 2. gyakornoki munkahelyem. Bsc végére másfél év munkatapasztalatom legalább meglesz. Azért egy nettó 300 nem esne rosszul, na. Főleg a budapesti árszínvonalat figyelembe véve.

2021. máj. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/62 anonim ***** válasza:
Én pályakezdő vagyok vidéken, igaz, nem túl nívós diplomával, de már 160-180 nettónak is örülnék, csak vegyenek fel egy értelmesebb céghez :(
2021. júl. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!