Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Határozott szerződéssel...

Határozott szerződéssel kirúghatnak?

Figyelt kérdés
van egy 3 éves szerződésem, de most el akarnak küldeni, mert valaki mást akarnak felvenni a helyemre. ezt lehet igazi ok nélkül?
2021. febr. 13. 12:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
83%

"Köszi! De arra gondolok, hogy mondjuk beleírja, hogy megtagadtam a munkát, "


Akkor beperlend. A bíróságon pedig neki kell bebizonyítania, hogy te megtagadtad a munkát. Nyilván ha nem így volt nem fogja tudni bizonyítani.

2021. febr. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Így van. A munkáltató állít valamit, de nem tudja bizonyítani, logikus, hogy bukja a pert.


Egy példa:

Ferike láthatóan nem minden nap józan. A szondát megfújatjuk vele négyszemközt, mert nem akarjuk a többiek előtt kínos helyzetbe hozni. Elszíneződik. Ferikének repülnie kellene. De azért, hogy ne állíthasson mást, mint a valóság, behívunk két másik dolgozót is, aki előtt ismét megfújatjuk a szondát vele. Ha megteszi, egyértelmű jelöléssel látjuk el azt a szondát, amit megfújt. Állítunk ki egy jegyzőkönyvet, amit a másik két dolgozó (tanúk) aláírnak, hogy tényleg úgy, és tényleg akkor, és tényleg ott, és tényleg olyan eredménnyel zárult a munkáltató részéről az ellenőrzés. Na ennek a jegyzőkönyvnek a birtokában azonnali hatállyal repülhet a dolgozó, vagy másik opció, hogy csak figyelmeztetésben részesíted azzal, hogy egy következő alkalommal már tényleg repülni fog. A munkáltató dönti el, hogy mit kezd vele.


Ha nem hajlandó újra megfújni a szondát, akkor pedig ezt rögzítik a jegyzőkönyvbe, és ez által is lehet a dolognak következménye.


Csak ostoba munkáltató alapít jogot valótlanságra.

2021. febr. 14. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
És ha dolgozok egy adott munkakörben, amire jelentkeztem, de plusz bele akar tenni egy másikba, ami teljesen más, és külön ember kéne rá, a két munkakör meg összeegyeszthetetlen, és azt nem vállalom, az már munkamegtagadás és elküldhet?
2021. febr. 14. 10:58
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem. De pereskedés lesz belőle és megnyered.
2021. febr. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
És ha én akarok felmondani, hivatkozhatok hogy olyan munkakörbe akar tenni, amit én nem akarok? Mert most ezek miatt munkát keresek és nyilván kell egy jó indok
2021. febr. 14. 12:34
 16/20 anonim ***** válasza:
Ha munkakört módosít, ahhoz szerződésmódosítás kell. Ha nem írod alá, ki kell rúgnia. De akkor ki kell fizetnie a fennmaradó időszakra a bért.
2021. febr. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Ezért nem mondhatsz fel - de baromság is lenne, hiszen az új munkakör szerződésmódosítással jár - amit ha nem írsz alá akkor nem történik semmi, ergo nem tud új munkakörbe tenni. Ha felmond neked ő, mint munkaadó akkor meg ki kell fizessen.


Ebből a munkavállaló nehezen tud rosszul kijönni, marhaság felmondani ilyen helyzetben...

2021. febr. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! :)
2021. febr. 14. 13:12
 19/20 anonim ***** válasza:

Kérdező, azért ritka nagy franc vagy, már megbocsáss - simán átvertél minket a palánkon.

Tudod, hogy szól a kérdésed?


"van egy 3 éves szerződésem, de most el akarnak küldeni, mert valaki mást akarnak felvenni a helyemre. "


Majd most meg ezt írod:

"És ha én akarok felmondani,...

Mert most ezek miatt munkát keresek és nyilván kell egy jó indok"


Szóval akkor most mi van???

Te akarsz felmondani, csak minket "etettél itt", hogy milyen indokkal mondhat fel a munkáltató?


Nos, azt azért elmondom, hogy ha Te mondasz fel és nem tudod alaposan megindokolni, mi az oka (törvényben le van írva, mikor mondhat fel a munkavállaló) akkor bizony fizetned kell, mint a köles!

2021. febr. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
De pont ez van, ki akarnak rúgni, mert valakit akarnak a helyemre, vagy áttenni valahova, amit én nem akarok, hogy ez a nő ott lehessen a helyemen, én viszont azt a munkakört nem akarom, nincs is hozzá végzettségem. Miért akarnék ilyen helyen maradni, ahol ki akarnak cseszni velem? Ezután kezdek keresni majd munkát, mert úgyis cseszegetni fognak ezután.
2021. febr. 14. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!