Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért tekint a mai ötvenes...

Miért tekint a mai ötvenes vagy idősebb generáció megbecsüléssel a tanári szakmára?

Figyelt kérdés
Érdekes, hogy a szüleim (55 évesek) teljesen máshogy viszonyulnak hozzá, egy multinál dolgozok, szerintük ez nem igazi munka, szomorúak hogy nem érdekel a tanítás. Egyikük sem tanár, úgyhogy vagy azok akartak lenni, vagy azt akarták hogy hencegjenek velem azonos korú ismerősöknek akik szintén megbecsüléssel tekintenek erre a szakmára.

2021. febr. 21. 14:38
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:
91%

Megdöbbentő és szomorú hogy egy egyetemet végzett szellemi munkát végző tanár éhbérért kap ma Magyarországon miközben a haverok milliárdos támogatásokat szednek össze és a legbutábbak is luxuskorulmenyek között élnek a kapcsolati tőkének köszönhetően.

De néz körül a világban, mennyit keres egy tanár Németországban/Franciaországban/Ausztriában. Megsúgom, messze nem azt a pénzt keresi meg mashol, mint egy élelmsizerbolti pénztáros. Mivel Mo-n egy érettségizett pénztáros fizetésével egyenlő egy egyetemet végzett tanár fizetése. Ezt fel lehetne venni a hungarikumok közé a téliszalámi és a Túró Rudi mellé mert egyedülálló a világon.

30/N

2021. febr. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 A kérdező kommentje:
Külföldön ezek szerint jól keresnek?
2021. febr. 21. 18:05
 23/70 anonim ***** válasza:
33%

Természetesen. Nem egy orvos szintjén vagy egy felsővezetővel egyenértékűen de az 1300-5000 euró megvan szinte minden európai országban ha az óvodától - gimnáziumig terjedő oktatási rendszert vesszük figyelembe. Csak itt vannak alulfizetve meglepő módon.


A person working in Teaching / Education in Sweden typically earns around 47,900 SEK per month. Salaries range from 22,900 SEK (lowest average) to 87,300 SEK (highest average, actual maximum salary is higher).

This is the average monthly salary including housing, transport, and other benefits. Salaries vary drastically between different Teaching / Education careers. If you are interested in the salary of a particular job, see below for salaries for specific job titles.


A person working as a Teacher in Germany typically earns around 2,830 EUR per month. Salaries range from 1,300 EUR (lowest) to 4,500 EUR (highest).

This is the average monthly salary including housing, transport, and other benefits. Teacher salaries vary drastically based on experience, skills, gender, or location. Below you will find a detailed breakdown based on many different criteria.


A person working as an Elementary School Teacher in France typically earns around 34,300 EUR per year. Salaries range from 17,500 EUR (lowest) to 52,700 EUR (highest).

This is the average yearly salary including housing, transport, and other benefits. Elementary School Teacher salaries vary drastically based on experience, skills, gender, or location. Below you will find a detailed breakdown based on many different criteria.


A person working in Teaching / Education in Budapest typically earns around 530,000 HUF per month. Salaries range from 254,000 HUF (lowest average) to 967,000 HUF (highest average, actual maximum salary is higher).

This is the average monthly salary including housing, transport, and other benefits. Salaries vary drastically between different Teaching / Education careers. If you are interested in the salary of a particular job, see below for salaries for specific job titles.


Gondolom ezek brutto összegek és az egyetemi képzésre is kiterjednek, de érezhető a kulonbseg.

2021. febr. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim ***** válasza:
30%

Mert ma már az megy tanárnak, óvónőnek aki minden másra alkalmatlan, máshová nem vették fel, nem tudom mi akarok lenni óvónő leszek.


A fizetés meg nem olyan rossz itt keleti régióban már középosztály a nettó 150 ezer, ped2ben a 180 nettó meg már gazdag vagy.


Üdv: egy leendő tanár

2021. febr. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 A kérdező kommentje:

#24, ez komoly? ha van nyelvtudásod, tanulj ITs dolgot az sokat fizet!


nekem a 180 az nem túl gazdag, néztem albérletet és az kerül annyiba!

2021. febr. 21. 20:08
 26/70 anonim ***** válasza:
69%

21: félig egyet értek veled. Abban teljesen igazad van, hogy hatalmas probléma, hogy miközben milliárdok folynak ki teljesen értelmetlen dolgokra, a tanárok éhbérért robotolnak.


Másrészt viszont a tanárok az ország második legnagyobb érdekérvényesítő képességével rendelkező munkavállaló csoportja (az első az egészségügy). Mindenkinek van a családban egy gyerek, mindenki találkozik egy unokahuggal, keresztgyerekkel, stb.


És ez a hatalmas érekérvényesítő képesség mit tesz? Várja a sült galambot! Várja, hogy majd talán jobbra forduljon a dolga. Volt az elmúlt 10 évben egyetlen épkézláb sztrájk? Helyezték a tanárok tömegesen letétbe a felmondásuk, hogy tessék választani, vagy rendeződik az oktatás helyzete, vagy szeptember elsejével egész iskolák tanári karai ürülnek ki. Volt egységes kiállás azok mellett, akik mégis megpróbálták? Akár távoltartani az oktatástól a hülyéket (nézz rá egy "modern" tankönyvre, akár a fizetési csekkekre).


Amíg minderre nem a válasza a komlett értelmiségi tanári közösségnek, addig azt kell, hogy mondjam, hogy teljesen rendben van a fizetésük. Úgy tűnik ennyi pénzért is elvégzik a munkát, miért kellene a kormánynak többet adni?


Tessék szépen abbahagyni a "mert nyugaton" dumát, és a sarkára állni mindenkinek


(ui: még emlékszem, amikor 2006 környékén a tanárok kampányoltak az iskolákban, és nagy volt a mellény. Hát, tessék, teljesült az álom, azóta sem lenyelni, sem kiköpni nem tudja a helyzetet a tanári kar)

2021. febr. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 anonim ***** válasza:
64%

"Mert most a vírus ideje alatt is mekkora hisztéria ment a szülők részéről, hogy otthon van a gyerek vagy gyerekek és nekik kell tanulniuk velük, "


Teljesen jogos volt a hisztéria. :)


Elindulsz reggel 5-kor a buszhoz, hogy beérj a munkahelyedre 6-ra. 15 órakor felszállsz a buszra, hogy hazaérj 16 órára. Otthon vár 2 gyerek, akikkel még estig tanulnod kell, mert annyira még nem nagyok (általános iskola), hogy az "atomfizikát" egyedül fel tudják fogni. Az online oktatás abból tevődött össze, hogy feladták az olvasnivalót, aztán old meg a feladatokat a munkafüzetben, majd a következő év elején számonkérték. Ez a gyerek része. A felnőtt része nálunk így nézett ki:

Reggel 4-kor a konyhában olvastam a gyerek kémia, fizika, matek és irodalom könyvét, hogy délután (lehetőleg) tudjak válaszolni a kérdéseire. Reggel 5-kor indultam otthonról. Délután 16 órakor leesett rólam a kabátom, enni nem ettem, főzni nem főztem, mentem tanítani a gyerekeimet este kb. 20-21 óráig úgy, hogy én magam 36 éve végeztem a középiskolában, azóta Ohm törvényével nem találkoztam, és József Attila verseit sem elemezgettem unalmamban, szerencsétlenségemre geometriával sem foglalkozom napi szinten. Aztán behaltam az ágyba velük együtt. Tudod mi értelme volt ennek az egésznek? Megmondom: SEMMI!!!!!! Mennyi kárt okozott a családi életünkben? Sokat...

2021. febr. 22. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 anonim ***** válasza:

Fura. Az én szüleim is hasonló korúak, de sosem toltak a pedagógus szakma felé, sőt...

A nagyszüleink korában még talán más volt a helyzet, de ott ugyanúgy tiszteltek minden diplomás embert. A tanárok, orvosok nagy becsben voltak tartva, de ugyanúgy becsültek egy mérnököt is. Akkor azért nem volt mindennapi a diplomás ember az utcán. Akinek volt, annak tekintélye is volt, hiszen valamit elért. Nem fordulhatott elő, hogy "márpedig a gyerekem tanult, nem adhatsz neki kettest". Amit a tanár mondott, az úgy volt. Ha a tanár jól megagyalta a gyereket, akkor még otthon a szülő is jól megagyalta.

Szóval valahol értem én ezt, de az idők változnak.

Volt egy rokonom, aki 94 évesen halt meg 7 éve. Ugyanolyan műszaki végzettséggel rendelkezett, mint amit én szereztem meg a halála évében. Eszméletlenül büszke volt rám, örült, hogy valaki viszi tovább a szakmát a családban. Komoly szakmai sikereket ért el, emléktáblát kapott a munkahelyéhez kapcsolódó egyik helyen, elneveztek róla azóta ezt-azt, kiállítást szerveztek a gyűjteményéből, stb. Az ő korában hatalmas dolog volt az, hogy ő mérnök és ráadásul olyan mérnök, amilyen. Nekem ő az etalon. A követendő példa. Ugyanakkor körbenézek ma a szakmában és sírva fakadok... Hát ez van. Nem ugyanazok az idők járnak már.

2021. febr. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 anonim ***** válasza:
21%
Ez az egész thread kiváló lenyomata a magyar népléleknek amúgy. A saját szüleid nem tartják igazi munkának a munkádat egyes válaszolók szerint meg az volt a jó világ, amikor a tanárok verhették a diákokat. Te jó ég, komolyan itt tartunk 2021-ben? A tanári fizetések valóban botrányosak, de nem attól megbecsült egy szakma, hogy legálisan bántalmazhat gyerekeket. És nem kell itt finomítani, a kétezres évek elejéig teljesen legális volt a tanárok általi gyermekbántalmazás, volt osztálytársam, aki alól kirúgták a széket, mert hintázott, mást a fülénél fogva rángattak a földig, megint máshoz meg egy zsebtelepet vágtak nagyjából két méter távolságról. Az említett három esetet két pedagógus követte el, mindketten kiváló pedagógus érdeméremmel vonultak nyugdíjba. Soha többet ilyen világot, ezzel csak szervilis rettegőket lehet nevelni, nem pedig őszinte, egyemes embereket. Aki ezt visszasírja, az gondolom visszasírja a csendőrpertut meg a többi félfeudális baromságot és minden második embert siralomházba küldene. A kérdező szüleit is ilyen tanárok oktatták, aztán láthatjátok, a saját gyerekük munkáját nem tartják semmire, miközben csak egyszerűen irigyek arra, hogy a gyerek nem minimálbérért lapátol valami taktaközi faluban. Azt legalább értenék. Tanárnak is csak azért küldenék a csemetét, mert a szomszéd Marikának azzal nehéz dicsekedni a faluban, hogy a fiam Senior Financial Analyst egy közepes méretű budapesti SSC-ben, tanárt viszont már látott a Maris.
2021. febr. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 anonim ***** válasza:

Külföldön megbecsülik a pedagógust, itthon sajnos egy presztízsét vesztett szakma lett.

A szüleim 50-60as korosztály, akkor még volt a tanárnak megbecsülése. Sőt még 90-ben is, mert ha valaki egyest kapott, akkor kb féltünk hazamenni, mert otthon is kikaptunk, ha meg beírás volt, akkor is jött a büntetés. Nekünk azt tanították, otthon hogy tanárral tisztelettel kell beszélni és ha emiatt kaptunk megrovót, akkor jött a fejmosás. Ma meg a szülő meg be vergődni, hogy a prüntyőkéjéhez hozzámertek egyáltalán szólni.

Manapság tanár bárki lehet, aki elvégzi az egyetemet, nagyon sok a pályaalkalmatlan, aki nem tud a gyerekekkel bánni, se tanítani. Emellé még jönnek a viccnek is rossz bérek és a központosítás. Nem lehet véleménye semmiről. Plusz a szülők is hibásak, mert a tanártól várják el a gyerek nevelését is, pedig neki csak a tanítás lenne a dolga.

2021. febr. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!