Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Előrelépés a multik világán...

Előrelépés a multik világán belül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pályakezdő közgazdász vagyok egy nagy budapesti multinál. Büszke vagyok a munkámra, nagyon jól megfizetnek, örülök hogy ilyen nehéz helyzetben találtam állást, de picit elbizonytalanodtam.

Még zajlik a betanítás "Handover", és a feladatokat egy senior analysttől veszem át.

Ez azt jelenti, hogy mindegy hogy junior vagy szenior vagyok, ugyan azt fogom csinálni, csak az egyik 2.5x annyit kap ugyan azért a gomb megnyomásáért?

Lesz pár nap múlva egy iparági előadás pár amerikai elemző által, neten. Kaptunk rá meghívót, tök szívesen elmennék, mivel hiába egyáltalán nem szükséges a napi feladataimhoz, érteni szeretném az iparágat ahol a napjaim nagy, aktív részét eltöltöm, erre beszerveztek rá 2 meetinget is, ami számomra azt az üzenetet adja, hogy csak egy eldobható eszköz vagy, csináld a feladatod, nem kell semmit se értened. Oké, ez igaz, csak nem tetszik.


Mi lenne ha átmennék egy magyar bankba pl?

Ott mire számíthatok?


(elnézést hogy nincs konkrét kérdés, nem tudom összeszedni a gondolataimat, túl sok dolog kavarog a fejemben)



2021. febr. 23. 10:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
10: hol van itt ellentmondás és ki beszélt törtetésről? Egy kis alázatra és türelemre lenne szükség, semmi egyébre.
2021. febr. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
93%

10: a törtetés nem azt jelenti, hogy 2 hónap után már a senior állásra kacsintgatsz.


Én kerültem be úgy céghez, hogy velem együtt 4-en jöttek a csoportba, ebből én voltam az egyedüli "újonc" a többiek más területekről, cégen belül váltottak, és volt 5 régi, tapasztalt kolléga mellettük.


Pár év múlva én voltam a csoport vezetője. De ehhez az kellett, hogy az elején "törtessek", azaz húzzam a junior munkát csendben, tanuljak minél többet, ne nyafogjak, hogy megint én kapom a seniortól azt a melót, amit ő nem szeret, hanem megcsináljam hibátlanul. Mert amíg bele nem tanultam a dolgokba, addig ez a törtetés. A velem együtt érkezettek még örültek is, hogy nem nekik kell a beugró feladatokat csinálni. 1 év után kiderült, hogy én értem az egész folyamatot, tárgyalóképes vagyok amikor felmerült az átalakítása, ők meg elvoltak a langyos vízben.


Látod, ez ugyanúgy törtetés, nem csak az, hogy 3 hét után rárúgod az ajtót a főnökre, hogy te akarsz itt lenni a team leader, mert te olyan kis karrierista vagy.

2021. febr. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
12: teljesen igaz, erre igyekeztem rávilágítani a 6-os és 11-es kommentemben, de sokaknak nem sikerült felfogni...nem baj, inkább teremjen babér olyanoknak, mint amilyen te is vagy.
2021. febr. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

13: és látod, mégis le lettünk pontozva.


Pedig pár év után teljesen rendben volt, amikor rárúgtam az ajtót a főnökre, hogy kínálkozott egy lehetőség, és akkor én akarok a team leader lenni. Egy csomóan irigyelték tőlem a dolgot, amikor kineveztek. De az oda vezető úton senki nem akart végig menni, mindenki csak arra a pillanatra vágyott, amikor a főnök elé állhatott, hogy "te figyelj, ne keress tovább arra a posztra, mert én vagyok az embered, és ha nem kapom meg, akkor keresek másik lehetőséget".

2021. febr. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!