Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit fogok keresni diploma...

Mennyit fogok keresni diploma után?

Figyelt kérdés

Utsó éves vagyok egytemen,első év vége óta dolgozom,1,5 éb tapasztalatom van,igaz csak gyakornokként.

Most 80e nettót leresek heti 20 órában egy multinál.

Tudom,hogy nagyon kevés,de tapasztalatot ad és szakmai gyakotnleigazol+szakdogában is segítenek.

Nemzetközi gazdálkodás szakos vagyok.

Itt a diploma után br 180at ajánlottak. Nem szeretnék itt maradni,mert szerintem ez nagyon kevés. Szeretnék egy big 4hoz bekerülni diploma után.

Mennyi szerintetek a reális fizetés így diploma után? Soha nem tudom megállapítani.



2021. márc. 1. 21:19
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Nem tudom az mennyit számít ebből a szempontból,hogy nő vagyok,nem férfi.
2021. márc. 2. 09:19
 22/30 anonim ***** válasza:
84%

Elvileg semmit nem jelenthet.

Szerintem már most kezdj el körbenézni álláshirdetések között és ne maradj ennél a cégnél. A nettó 180 is röhejes, a bruttó pedig megalázó.

Biztosan találsz jobbat, vagy ha nem akkor folyamatosan keress, jelentkezz állásokra és csak addig maradj amíg tényleg nincsen akár csa kicsivel jobb meló.

2021. márc. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
87%
180 bruttó szerintem nem adható senkinek. 180 nettóért sem jönnék el otthonról, nemhogy bruttóért.
2021. márc. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
87%
NG-t végeztem, nekem összesen 9 hónap gyakornoki munkatapasztalatom volt, ismerem felhasználói szinten word, excel, powerpoint programokat, meg alapszinten SQL-t. Angol és német középfokú és szakmai nyelvvizsgám van, tavaly decemberben kezdtem bruttó 450 ezer forintos fizetéssel + havi bruttó 20 ezer ft cafeteria, Budapesten. Bruttó 380 alatt nyugodtan mosolyoghatsz egy jót az ajánlatokon.
2021. márc. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Utolsó: köszi! Én is így gondolom.

Gyakornokként mennyit kerestél,ha megkérdezhetem?

Arra releváns a 80nettó?

2021. márc. 2. 21:24
 26/30 anonim ***** válasza:
61%
Szia, én multinál dolgozom pályakezdőként, diploma nélkül, (bár OKJ-s szakiranyu végzettsegem van) bruttó 360 + nettó 35 ezres fizuért. Ennél kevesebbért Bp-n tényleg nem érdemes megmozdulni sem, pláne diplomával. Arra viszont jó volt, hogy tapasztalatot szereztél náluk, nem is keveset ezek szerint, ez hosszú távon sokkal többet fog érni, hidd el. A Big4-ok jellemzője sajnos az, hogy betanitanak egyfajta agyhalott munkára (direkt, hogy nehogy atlasd az egész rendszert és át tudj menni a konkurenciahoz), ergo nem tudsz releváns tapasztalstot szerezni, ráadásul nem is biztos hogy sokáig bírni fogod a környezetet és a tempót, vagy pont hogy unni fogod a munkát. Szóval én nem biztos, hogy náluk próbálkoznek, de te tudod. Ha mindenképp meg akarod próbálni, hajrá, csak lehet vannak sokkal jobb melok is, picivel kevesebb fizuert, viszont azok annyi tapasztalatot fognak adni, hogy utána exponenciálisan nőhet a fizetésed az évek alatt, mert elmondhatod hogy mennyi mindenhez értesz. Ellenben Big4-nal lehuzol mondjuk 2-3 évet, és ott fogsz tartani, mint pályakezdő korodban.
2021. márc. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az elmondottak alapján egészen biztos ,hogy diploma után váltani fogok. Diplomáig még maradok náluk (bár kevés ez a havi 80ezer,a szüleimnek is muszáj így segítenie,nem is keveset,de mindegy),szakdogámat már úgyis lebeszéltem,hogy itt írom,utána viszont diplomaosztó után elmegyek.

Sajnos (vagy nem sajnos,nem tudom) nagy álmom egy big 4nál dolgozni,a barátom is dolgozik az egyikben és imádja. Meglátjuk,mennyire lesz jó,már ha felvesznek az egyikbe.

Tapasztalatszerzésre tényleg jó ez a jelenlegi cég,rengeteget tanulok,csak kicsit úgy érzem hülyének néznek,hogy ennyi fizetésért náluk fogok robotolni diploma után is.

Kicsit most is hülyének néznek ezzel a 80nettóval,de nyilván van kit,hoszen csak gyakornok vagyok és féltem,hogy nem találok mást,így egyből elvállaltam,most pedig szakdoga előtt veszélyes lenne mást keresni erre a fél-3/4 évre.

2021. márc. 3. 11:06
 28/30 anonim ***** válasza:
61%

#25

Nettó 80 ezer egész jó. Heti 40 órát dolgozol? Nekem bruttó 1610 ft volt az órabérem, de nem dolgoztam heti 40 órát.

2021. márc. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Heti 20 órát dolgozok,egytem mellett most csak így fér bele,így is egész héten rohangálok,heti 4 napot járok a cégbe,mert összevissza vannak az óráim.

Heti 20 órával keresek havi netto 80at.

2021. márc. 3. 15:01
 30/30 anonim ***** válasza:
61%
Az szerintem teljesen korrekt :)
2021. márc. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!