Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi annak a tesznek a neve,...

Mi annak a tesznek a neve, amit 2007-ben töltöttem, és hol lehetne most újra, online kitölteni?

Figyelt kérdés

2006-2007-ben részt vettem egy önkéntes munkatapasztalat-szerző programban. A program végén (2007. februárban vagy márciusban) elmentünk a munkaügyi központba, ahol kitöltöttünk egy tesztet, hogy ki milyen foglalkozásra alkalmas. A tesztet a munkaügyi központ számítógépein töltöttük, és a számítógép ki is értékelte. (Ebből gondolom, hogy online is meglehet valahol.)


A teszt elég hosszú, kb. 100-200 állításról kell eldönteni egy 7 fokú skálán, hogy mennyire értek egyet. 1: egyáltalán nem értek egyet, 7: teljes mértékben egyetértek. 5 szempont szerint értékel a teszt, és amelyik 2 szempontra a legmagasabb pontszámot kaptam, aszerint ajánl különböző foglalkozásokat. Az első állításra is emlékszem: "Szívesebben tanítanék technikát, mint nyelvtant."


Most van munkahelyem, de nem a végzettségem szerinti munkakörben, és amúgy is váltáson gondolkozom, ezért megint kitölteném, de nem úgy, mint annak idején, szubjektíven, ahogy kérték (úgy nem jött ki értékelhető eredmény), hanem objektíven, a képességeim alapján. Kíváncsi vagyok, mit ad ki.


A munkaügyi központ oldalán néztem már a teszteket, de ott már nincs meg ez a teszt. Meg is kérdeztem őket, de arra hivatkozva nem árulták el a teszt nevét (és online elérhetőségét), hogy már más módszereket használnak.


Mi ennek a tesztnek a neve, és hol tudnám online kitölteni?



2021. márc. 4. 20:22
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
78%
De mi lenne, ha mondjuk teszt nélkül, elkezdenél egyszerűen gondolkodni, hogy miaz, amit szívesen csinálnál, mi fontos neked a munkámmal kapcsolatban, milyen terület érdekel, és elkezdenél utánanézni, hogy azon a területen milyen lehetőségek vannak, hogy lehet felkerülni a térképre? Tudod, ahogy a többi normális ember csinálja, akik nem egy feleletválasztós teszten akarnak hivatást nyerni.
2022. szept. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:

Ez a módszer egyszer már nem vált be nekem. Annak idején, érettségi környékén, a pályaválasztáskor minden szempontot figyelembe vettem, de nem volt konkrét tervem, csak annyi, hogy egyetemre szeretnék járni. De a szakról semmi elképzelésem nem volt. Megnéztem, milyen szakok vannak a helyi egyetemen, megnéztem, milyen tantárgyakból vagyok jó, milyen szaknak van köze a legtöbb dologhoz, amiben jó vagyok, melyik szak kapcsolódik minél több mindenhez, és melyik az ami hasznos is, fontos is, divatos is (tehát reményeim szerint el lehet vele helyezkedni), jelentkeztem, felvettek. Majd egyetem alatt 5 évig (akkor még 1999-2004 között egyben volt az 5 év egyetem, nem volt kétszintű képzés, 5 évig jártam a szakra) végig úgy éreztem, hogy ez való nekem, ezzel kell foglalkoznom, ezzel fogok elhelyezkedni. Aztán nem kellettem vele sehol. Évekig sikertelenül próbáltam elhelyezkedni a végzettségemmel, és ekkor alakult ki bennem egy komoly dilemma. Ha tényleg ez való nekem, akkor miért nem vesznek fel vele dolgozni? Ha nem ez való nekem, akkor miért éreztem úgy egyetem alatt végig, hogy a helyemen vagyok?


Aztán néhány éve az elhelyezkedési nehézségek miatt visszaadtam a diplomát az egyetemre, és más stratégiát választottam. Nem tudatosan döntöttem, hanem véletlenszerűen: kiválasztottam a munkaügyi központ álláslistájáról egy céget, amelyiknek érdekesen hangzott a neve, és oda jelentkeztem. Már évek óta ott dolgozom, nem rossz, de nem is igazán jó, keresek valami jobbat.


De mivel az sem vált be, hogy mérlegeltem, és az sem, hogy véletlenszerűen választottam, egy harmadik utat keresek, amelynek az a lényege, hogy objektív, de nem én döntök, Ilyen pl. egy teszt eredménye.


És miért ragaszkodnék ehhez a teszthez? Mert ez a legrészletesebb, ez ismeri a legtöbb szakmát, ez vesz figyelembe a legtöbb tényezőt, tehát valószínűleg ez a legjobb, csak másképp kell kitölteni, mint annak idején, 2007-ben. Akkor ugyanis úgy töltöttem ki, ahogy mondták, szubjektíven, ezért nem is jött ki semmilyen értékelhető eredmény. 5 tényező alapján értékel a teszt, ebből a szociális 36 pont lett, a többi 70-75 között, de nem volt holtverseny. A teszt azt a 2 tényezőt veszi figyelembe, ami a 2 legmagasabb pontszámot kapta, és ez alapján azt hozta ki, hogy kutatónak kellene lennem. De nagyon eltérő szakterületek kaptak kb. egyforma magas pontszámot, pl. biológus, csillagász, nyelvész, régész... Tehát nem igazán kaptam értékelhető eredményt szubjektív alapon. (De ez nem is meglepő, más személyiségtesztek is inkább csak azt mutatják ki, hogy milyen nem vagyok, nem azt, hogy milyen vagyok. Ebben a tesztben pl. szociális nem vagyok. Abban a tesztben viszont, ami 4 személyiségtípusba sorolja az embereket: flegmatikus, kolerikus, melankolikus, szangvinikus, az szokott kijönni, hogy szangvinikus nem vagyok, de a másik 3 nagyjából egyenlően van bennem.) Ezért kellene ezt a tesztet kitölteni objektíven, a képességeim alapján, hátha akkor konkrétabb eredményt hoz ki, és megtalálom azt, ami igazán, ténylegesen nekem való.


A munkaügyi központban töltöttem ki, 2007-ben, de már nincs az oldalukon, viszont máshol még talán fent lehet. És mivel a munkaügyi központban tudom biztosra, hogy volt, egyértelmű, hogy valamilyen nyilvántartásukban meg kell lennie legalább a teszt nevének, ami alapján megtalálhatom máshol. De nem hajlandók segíteni. Ezért "több szem többet lát" alapon itt is mindig kiemelem a kérdést, hátha valaki ismeri a tesztet és meg tudja mondani a nevét. Hol keressem még, hogy megtaláljam? És hogyan vegyem rá a munkaügyiseket, hogy végre nézzenek utána a nyilvántartásukban, valamilyen archívumban, és ne hazudják mindig azt, hogy nem tudnak segíteni?

2022. szept. 9. 20:28
 23/44 anonim ***** válasza:
83%
2022. szept. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:
Meg fogom nézni, hátha valamelyik az a teszt...
2022. szept. 10. 09:36
 25/44 A kérdező kommentje:

Ez nem az, de ezt is kitöltöttem, mind a hatot, és ez jött ki:


84% Erdőtechnológusok és technikusok

83% Biológiai technológusok

82% Webtervezők és fejlesztők

81% Számítógép-programozók

81% Interaktív média fejlesztők

81% Iparmérnökök és gyártástechnológusok

81% Mélyépítő technológusok

81% Információs rendszerekkel foglalkozó üzleti elemzők és tanácsadók

81% Konzervátorok

80% Információs rendszerek minőségbiztosítási elemzői

80% Rendszerbiztonsági elemzők


Csak a 80% feletti egyezéseket gyűjtöttem ki, a többinek nem láttam értelmét. Amúgy környezetmérnöki végzettségem van (környezetállapot-értékelés, térinformatika szakiránnyal), tehát ahhoz képest, amit itt Veszprémben el lehet végezni, eszerint a teszt szerint kb. a legjobbat választottam. Mégsem tudtam vele érdemben elhelyezkedni. Eszerint a teszt szerint kb. jók voltak a megérzéseim, hogy mi való nekem, de a dilemma továbbra is fennáll. Ha nekem való, miért nem tudtam vele elhelyezkedni? Ha nem nekem való, miért éreztem úgy végig az egyetem alatt, hogy a helyemen vagyok? Azt hiszem, erre a kérdésre csak AZ a teszt adhat választ, amit keresek.

2022. szept. 11. 11:54
 26/44 anonim ***** válasza:
89%
Néztél máshol is állást, vagy csak ott Veszprém környékén?
2022. szept. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:

Amikor kezdtem állást keresni, 2004-ben, egyetem után, akkor országosan kerestem, de egy idő múlva elfogyott a pénz, nem telt volna már utazásra ( interjúra utazni) és költözésre, ezért szűkült a kör a környékre. De a legtöbb cég amúgy is helyi munkaerőt keres.


De már egy kicsit eltértünk a tárgytól, engem annak a bizonyos tesztnek a neve és elérhetősége érdekel, semmi más.

2022. szept. 11. 16:04
 28/44 anonim ***** válasza:
69%
És megint kiemelte….
2022. dec. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 A kérdező kommentje:
Azért, mert még nem kaptam választ, nincs még meg annak a tesztnek a neve. De ha tudod, ne tartsd magadban! Kitöltöm, leírom ide az eredményt és ejtem a témát. De addig sajnos nem lehet ejteni, amíg nincs meg az a teszt. A munkaügyi központ folyamatosan hazudik róla, azt állítják, hogy nem tudják. Értem én, hogy már nem használják, de használták, náluk töltöttem ki, ezért legalább nevének meg kell lennie valahol. Ha máshol nem, akkor legalább az addig használt tesztek listáján. De valamiért mégis azt állítják, hogy nem tudják. Szerintem csak lusták utánanézni.
2022. dec. 6. 20:04
 30/44 anonim ***** válasza:
68%
Érdemes lehet olyan kérdést feltenni közösségi médiában, vagy itt, hogy HR-es ismerősök jelentkezését várod, így utána velük fel tudod venni a kapcsolatot, hátha ők tudják.
2022. dec. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!