Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért akarnak sokan Budapestre...

Miért akarnak sokan Budapestre menni a magasabb fizetések miatt, amikor a megélhetés is pont annyival drágább? Vidéken még jobban is ki lehet jönni az alacsonyabb fizetésből, mint Pesten, hiába magasabb ott a fizetés.

Figyelt kérdés

2021. márc. 9. 13:50
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Gyenge általánosítás
2021. márc. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Egy példa, hogy amíg itthon 3500 forintért megveszem a konditermi bérleted, addig Pesten 10 ezer alatt nem nagyon lehet venni.

Meg az albérlet, lakhatás is sokkal drágább. Szóval hiába keres az ember többet, semmivel sincs előrébb.

2021. márc. 9. 13:54
 3/36 anonim ***** válasza:
92%
Kivéve, ha az rákülönbségnél nagyobb a bérkülönbség, ezért mondom, hogy általánosítás
2021. márc. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
61%
azért mert nem mindegy hogya vidéki nettó 800 ezres vagy a budapesti nettó 1,3milliós fizetésem 30%-át teszem el minden hónapban:) Amúgy elküldhetnld azt a konditermet ahol 3500 ft a bérlet.
2021. márc. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
92%
Több lehetőség....
2021. márc. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
92%

1. Nem a belvárosban érdemes lakni, ahol a legdrágább az albérlet (ez vidéken is így működik)

2. Nem mindenhol egetverőek a szolgáltatások árai vidékhez képest

3. Ellenben Pesten egyszerű munkavállalóként sokkal több lehetőséged van bármihez képest, amit vidék nyújthat és még a fizetés is magasabb.


Én laktam már vidéken is és Pesten is. Csak azért nem maradtam Pesten, mert rájöttem, hogy nem szeretem azt a nyüzsgést, ami ott van.

2021. márc. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
92%
Pesten nagyobb a karrier-, az előrejutási lehetőség. Én pl banki/befektetési területen dolgozom és itt Pesten élve 7-8 év alatt annyit emelkedett a fizetésem, amennyit vidéken biztosan sehol sem keresnék megközelítőleg sem. Amikor idejöttem pályakezdőként, akkor valóban nem érte meg és igaz volt, amit írtál, de most hogy már sok lett a fizetésem így végösszeg szempontjából bőven pluszban vagyok az életben.
2021. márc. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
86%
Mikor vidékről Budapestre költöztem 200 nettóról 400 nettóra emelkedett a fizetésem (ez jópár éve volt), ennyivel nem magasabb a lakhatási költség, még egyedül számolva sem, de feleségem is jóval többet keres. A lakhatáson kívül pedig a tapasztalataim alapján minden más olcsóbb vagy ugynannyi, ezt 3 dunántúli várossal összevetésben mondom, amelyekben korábban laktam. Nyilván kelet-magyarországi városokban lehet, hogy más a helyzet, de nem különösen érdekel, mert se kötődésem, se jó lehetőségeket nem látok arrafelé.
2021. márc. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
90%
Nem vagyunk egyformák, van aki feljön vidékről Pestre vagy fordítva, Pestről megy vidékre.Kinek mi a fontosabb,van aki a nyüzsgést szereti van aki a nyugalmat.
2021. márc. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
88%
Mert míg az emberek vidéken az én tudásommal örülnek a munkahelyüknek, hogy legalább van, mindent elviselnek a cégtől és br400ért güriznek, ami ott tényleg átlag feletti fizetés. Addig én itt Pesten 500 nettó felett keresek, és ha bármi nem tetszik a melóhelyen, 5 perc alatt találok másikat.
2021. márc. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!