Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért akarnak sokan Budapestre...

Miért akarnak sokan Budapestre menni a magasabb fizetések miatt, amikor a megélhetés is pont annyival drágább? Vidéken még jobban is ki lehet jönni az alacsonyabb fizetésből, mint Pesten, hiába magasabb ott a fizetés.

Figyelt kérdés

2021. márc. 9. 13:50
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
Ez is csak mítosz.
2021. márc. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
83%
Miért ne lehetne saját lakás Pesten is? Csak az “én hitelt biztos nem veszek fel” mentalitás nem nagyvárosba való.
2021. márc. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

Nem mindenki talal videken munkat. Lehet hogy valami mernok vagy amivel nem talalsz egy videki kisvarosban munkat ahol felnottel.

Viszont ha pl komuves vagy akkor felesleges felkoltozni Pestre mert amennyivel tobbet keresel az el is megy a magasabb megelhetesi koltsegek miatt.

Volt egy baratom aki szakmunkat vegzett Pesten legalabb 1 evig es nem erte meg neki, sosem volt penze mert az alberlet elvitte. Visszakoltozott falura ahol felnott, nem kell a lakhatasert fizetni es siman talalt ugyan olyan munkat amit pesten vegzett.

Van egy baratom pesten aki programozo es falun nem talana vele munkat, Pesten viszont igen es jol is keres vele.

2021. márc. 10. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

Látszik, hogy nem vidéken élsz, kérdező.


Én debreceni vagyok, itt egy 40 nm-es, 1-1, 5 szobás panellakás(!), 15 milliónál kezdődik. Az átlagfizu meg valahol 130-200 ezer ft között van. És még munkahely sincs, ha elveszted a mostanit, stresszelhetsz, hova a fenébe menj dolgozni.


Itt még nagyobb problémát jelent a munkahelykeresés és lakhatás, mint Pesten, ezért megy, mindenki oda.

2021. márc. 10. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
24. Viszont ez fordítva is igaz. Nekem Szegeden van egy 1,5 szobás panellakásom, ami 17 millió forintot ér, meg még van néhány millió forint megtakarításom. Mondjuk Pesten 20 millióval a zsebemben nézegetnék lakást, amit erre szeretnék költeni es az már egy elég jó önerő ott is. Lehet még fel kellene venni 5-10 millió hitelt, de mondjuk 10 millió hitelnek 15 évre csak 70 ezer forint a havi törlesztője. Pesten meg keresnék alsó hangon 300 ezret. Tehát ha már van vidéken is lakásod, akkor annak az ára egy jó önerő már Pesten is egy lakáshoz.
2021. márc. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

25-ez így van, csak az árak és fizetések aránya miatt nyilván itt is maximum annak van kifizetett 17-20 milliós lakása, akinek a szülők vették vagy örökölt.


Amúgy meglepően sokan vannak ilyenek is. De akinek nincs szerencséje, az bizony megy Pestre/külföldre.

2021. márc. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
26. Nekem úgy lett lakásom, hogy volt 6 millió ft félretett pénzem, amiből beleadtam 4-et, felvettem 5 millió ft lakáshitelt (amit már kifizettem az évek alatt előtörlesztéssel) és még a szüleim tovább adtak nekem 7 millió ft nagyszülői örökséget (14 millióért lett véve anno és még volt 1-2 millió felújítás). Teház ezt ne úgy képzeld el, hogyha valakinek van lakása, akkor az egészet vagy az egész árát biztos kézhez kapta. Nyilván kellett a családi segítség, de én is beletettem a saját pénzemet és én fizettem végig a hitelt is.
2021. márc. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

27-es, persze, van ilyen is. De azért 6 millió forintot összegyűjteni ilyen 140-200 ezres fizetésekből még akkor is durva, ha az ember otthon lakhat és semmire nem kell költenie egy-két dolgon kívül.


És mifelénk Debrecenben a nettó 200 ezer azért már többnyire diplomás bér, majd besz*rtam, mikor az egyik multiban diplomát és 2 nyelvtudást igénylő munkára ajánlották fel ezt az összeget 1,5 éve. Pedig akkor még nehezebb volt embert találni, most a multiknál is építenek lefele.

2021. márc. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
28. Persze, nekem is csak úgy volt az a 6 millióm, hogy pár évet kalandozásból kint dolgoztam külföldön és ott tettem félre pénzt, plusz pár évig itthon még fogat szívva a szüleimmel éltem, hogy tudjak félretenni. Máshogy lehetetlen lett volna.
2021. márc. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
Ha kb havi 150-et félrerak valaki akkor 6 millió az csak bő 3 év. Nem olyan durva azért. Pláne, hogy lakást nem egyedül veszünk hanem a parunkkal úgy általában.
2021. márc. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!