Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért akarnak sokan Budapestre...

Miért akarnak sokan Budapestre menni a magasabb fizetések miatt, amikor a megélhetés is pont annyival drágább? Vidéken még jobban is ki lehet jönni az alacsonyabb fizetésből, mint Pesten, hiába magasabb ott a fizetés.

Figyelt kérdés

2021. márc. 9. 13:50
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
88%
A fentieket annyival egészíteném ki, hogy az sem mindegy, hogyha elveszíted a munkád, válogathatsz másik 100 cég között, vagy van 3-4 hirdetés a környéken és ha nem tetszik, nyalhatod a sót...
2021. márc. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
82%

Sok olyan munka, szaktudás, stb van, amivel Pesten sokkal (úgy értem SOKKAL) jobban lehet keresni, mint vidéken.


De persze ha valaki kuli munkát szeretne végezni, akkor sajnos Pesten sem lesz sokkal jobb a helyzete, mint amilyen vidéken volt többnyire.

2021. márc. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
86%

Baromság. Én Miskolcról költöztem fel ami azért finoman szólva sem a legdrágább település albérlet szempontból.


A Nettóm 300ezerrel lett több- nem, nem annyit keresek, annyival NŐTT - az albérletem költsége meg 50ezerrel.

2021. márc. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
86%
Az életszínvonal se mindegy. Normális helyen bármilyen környéket kedvelsz, tudsz venni emberi tartózkodásra alkalmas ingatlant. Barcikán, Büdösbütykösön vagy Szombathelyen marad a paneldzsumbuly vagy a kartonfalú csoklakás a szeméthegyekkel a szántóföld mellett, mert egyszerűen nem éri meg normális ingatlant építeni, nincs aki megvenné. Szolgáltatások szintén az ablakban, van a faluközpontban egy témobil meg egy bank a 80 ezer falubelire oszt keziccsókolom. Bármire szükséged van fel kell utazni, ami 1 napi járóföld. Ezeket max az vállalja be aki anyagilag a béka segge alatt van, vagy aki elvan a lakás - falutesco - munkahely háromszögben.
2021. márc. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
65%

14:

Mondjuk ez nagyon nem igaz Szombathelyre vagy más megyei jogú városra, ezen városokban simán van olyan a lakásállomány, mint Budapesten, sőt van ahol jobb is. Meg a szolgáltatásokban sincs igazad.


(Mondom ezt úgy, hogy feljebb én is Budapest mellett érveltem, de amit írsz, abban nagyon el vagy tévedve.)

2021. márc. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
De videken lakhatsz saját lakásban, Pesten meg albérlet kell. Hiába a magasabb fizetés, a vagyon a saját lakásnál kezdődik
2021. márc. 9. 15:43
 17/36 anonim ***** válasza:
86%
Jah, mert vidéken ingyen osztják a lakásokat. Megyek már én is.
2021. márc. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
60%
#16: miert kell Pesten albi? Ott is lehet saját lakás.
2021. márc. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
82%

#16: vidéken szerinted ab ovo mindenkinek saját lakása van????


És Budapesten meg senkinek nem lehet?


:))))))

2021. márc. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
Csak Pesten kb elérhetetlen áron vannak, nem lesz ott saját lakása az átlagembernek. Vidéken meg lehet venni
2021. márc. 9. 16:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!