Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A magyar munkaerőpiacra, nagy...

A magyar munkaerőpiacra, nagy általánosságban véve miért nem jellemző a "szenioritás"?

Figyelt kérdés

A komolyabb multicégekre jellemző ez a junior-medior-senior besorolás.Vagyis a szolgálati idő,szakmai tapasztalat évei is befolyásolják a fizetést és nem csak a teljesítmény.Egy mediornak mindig több a fizetése, mint annak, aki kezdő az adott pályán vagy csak kevés tapasztalata van.


De, még multicégek között sem általános,hogy ilyen rendszer van bevezetve.Köztük is csak a jobb "elitebb" cégeknél van ilyen.


Ami viszont ehelyett van a legtöbb cégnél, attól a legtöbb magyar munkavállalónak kinyílik a bicska a zsebében.Tipikus példa:Pista dolgozik a cégnek 2 éve.Felvesznek egy új embert, aki még nem dolgozott a terülten, Pistának a dolga betanítani.Véletlenül az új ember elkotyogja a fizetését, ami ugyanannyi,mint Pistáé vagy max bruttó 10-15 ezerrel kevesebb.Legrosszabb esetben pedig több.Utóbbira is volt már precedens.


2021. ápr. 5. 19:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Ez nem ország és cégméret függő, láttam ilyet Németországban mérnöki területen multinál - annyi különbség hogy a kezdő ugyannyit keresett mint a tapasztalt, mert a szakszervezet minimum órabért határozott meg, ezért az alá nem mehetett.

Inkább attól függ egy adott iparágban mennyire tudsz olyan céghez menni ami magasabbat ajánl. Ez sokszor nem kivitelezhető.

2021. ápr. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos mindenhol így megy, főleg h a mostani junioroknak már magasabbak az igényeik mint a medioroknak - medior egyébként nálunk ki is szokott maradni van a juni és a seni :D
2021. ápr. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Multinál dolgozom.Van junior-medior-senior besorolás, de az nem igaz, hogy ennek 1 az 1-ben függvénye a fizetés. Általánosságban egy senior többet keres, mint egy medior, de ez nem a titulus miatt van, hanem mert az illető rutinosabb és "jobban" dolgozik.

A fizetéseket persze hétpecsétes titokként kezelik, de azt "nemhivatalosan" többször "megtudtuk", hogy bőven van olyan, hogy valaki többet keres, mint a magasabb rangú, rangidősebb kollegája.


Dolgoztam közepes magyar cégnél is, ott sokkal inkább jellemző volt, hogy a rangidősek automatikusan többet kaptak - és valahogy nem értette a vezetőség, hogy a jól húzó fiatal kollegák miért mennek el 2-3-4 év után.

2021. ápr. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem önmagában azért nem jár több pénz, mert régebb óta csinálja ugyanazt (Leszámítva az 1 hónap - 2 év intervallumot a betanulásra) Ha Pista le tud tenni valami olyat az asztalra, amitől jobb lesz, mint egy olyan aki fele annyi ideje van a pályán, akkor érdemel több bért.
2021. ápr. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Ez máshol is így van, a lojalitást kevés cég fizeti meg, egyszerűen nem jó befektetés. Ha valaki ott van 10 éve, miért adnànak neki többet, ha eddig ennyiért is maradt? Annak adnak, aki amúgy megpattanna.
2021. ápr. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
37%

Mert Magyarországon mindenki aki kicsit is jó abban amit csinál és szeretne jól keresni az job hopper lesz.


Ez van...


Majd amikor a cegek máshogy állnak a tapasztalt kollegakhoz ez is változni fog.

2021. ápr. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes is pár évente váltani.
2021. ápr. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

Pont a nagyobb cegeknel van az ellenkezoje, amikor jobgroup-ok vannak, 10-15% jatekter van bennuk, de bizony ha te 2 ev tapasztalattal eggyel magasabb szintube vagy, akkor sokkal tobbet keresel, mint az, aki 20 eve van a lentebbibe.


Es amugy ez igy jo. En 20 eve dolgozom ugyanazon a teruleten, bar kozben mar kozep/felsovezeto lettem, de bizony 5 ev utan ugyanazon a teruleten mar eleg nehez ujat tanulni, legtobbszor kell uj hely, uj pozicio, uj impulzus. Ugyhogy tokeletesen megertem, ha fejvadaszt nem az erdekli, hogy 20 eve vagyok a palyan, hanem hogy mit tudok. Es igen, lehet, hogy valaki 5 ev tisztan kozepvezetoi tapasztalattal pont ugyanolyan (vagy jobb) vezeto, mint en. Akkor szamatHATnak olyanok, hogy nekem mar elotte volt 10+ evnyi tapasztalat a tagabb szakteruletrol, de ez bizony abszolut nem biztos, hogy sokat er, helye valogatja.

Azert mert oreg(ebb) vagyok, nem leszek automatikusan jobb is a fiatalabbaknal.


Es akkor meg nem is beszeltunk, hogy ez egy kereslet/kinalati piac, a szaktudasos mellett a szoft skilljeid is a “termek” reszet kepezik, es bizony ebbe beletartozhat a kockazatvallalas, a targyalasi kepesseg es az erdekervenyesito-kepesseg is.

2021. ápr. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
14%

Hahahaahahahhahahahahahhahhahahahahahahahhahhahahahahhahahahahahahahahhahahahahhahaha!!!!!!


2005 óta, 16 éve vagyok a helyemen.

230 a bruttóm.

Aki most esik be az utcáról, totál azonos végzettséggel és azonos munkakörrel,de nulla tapasztalattal, az 280 bruttót kap, újabban 290-300-at.

Én 16 év UTÁN 230 bruttót érek.


Más az utcáról beesve 300-at...

Tessék!!


Agyarország!

2021. ápr. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
7%

És ha én azt mondanám kérek emelést 5 ft-ot., NEM adnának (már kértem)

el lehet menni, senkit se érdekel, és veszik fel az utcáról az újat 280-ért, de nekem 16 év után egy ezressel többet nem fizetnének...(és a felvett új ember pár hónap és itt sincs...)

2021. ápr. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!