Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire jó stratégia, ha nem...

Mennyire jó stratégia, ha nem mondok bérigényt az állásinterjún?

Figyelt kérdés

Van a fejemben egy sáv, ami pályakezdőként nem túlzás, de mégsem annyira kevés, hogy ne lehessen megélni belőle.

Mi van akkor ha nem mondok összeget? Ha fel akarnak venni, akkor ők úgyis közlik, hogy mennyit hajandóak adni, nekem meg vagy jó vagy nem.

Ha olyan a cég, ahol megéri dolgozni, akkor lehet, hogy kevesebbért is elvállalnék egy munkát, mint amit én szeretnék, de félek, ha interjún bemondok egy összeget, akkor megpecsételem az egészet.



2021. ápr. 18. 22:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ha megkerdik és nem balaszolsz nyíltan azt nem veszik jó néven.
2021. ápr. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha rákérdeznek, akkor mondanod kell, különben amiatt nem vesznek fel, hogy nem mondasz semmit. Ha nagyon szeretnél bekerülni egy céghez, akkor mondhatsz kicsit kevesebbet, később jó eséllyel emelik a fizetésed. Bár rosszul is kijöhet, mert esetleg úgy veszik, hogy alulbecsülöd magad, ha túlságosan kicsi összeget mondasz. Továbbá soha ne mondj annyira kis összeget, amiből nem tudnál megélni átmenetileg sem. Rém ciki, ha fel akarnak venni, és akkor bököd ki, hogy bocs, de ennyiért nem...
2021. ápr. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Igen ez igaz. Csak múlthéten is volt egy interjúm, ahol szintén mondtam összeget és könnyen lehet, hogy azt sokallták. Persze simán lehet, hogy más miatt nem vettek fel.
2021. ápr. 18. 22:42
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha megkérdezik, akkor nem ülhetsz ott csendben, valamit mondani kell.

2. Ha nem kérdezik meg egyből, akkor is szóba fog kerülni egy későbbi interjún.

3. Ha későbbi interjún sem kérdezik meg, akkor mondanak ők egy összeget, és vagy elfogadod vagy nem. Ha benne van az általad megadott bérsávban, akkor azt a bérsávot korábban is bemondhattad volna, szóval midnegy. Ha meg alatta van, akkor nem fogadod el úgyse, tehát mindegy.

2021. ápr. 19. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Ne konkrét összeget mondj, hanem sávot. Persze azért 50ezer Ft-nál ne legyen nagyobb különbség a két vége között. Nettó összegre gondolok.

Ha nem vesznek fel, amúgy is tanulhatsz belőle, ha rákérdezel, mi az oka. Érdemes úgy kérdezni, hogy a bérigény miatt vagy szakmai okokból. Ha azt mondják, a bérigény miatt nem vesznek fel, akkor viheted lejjebb, ha úgy érzed, kevesebbért is megérné bekerülni ahhoz a céghez.

2021. ápr. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%

Pályakezdőként egyáltalán nem ciki azt mondani, hogy "bocs, nem tudom, most csinálom ezt először, mondjatok egy sávot".

Különösen akkor, ha több helyre pályázol.

Engem egyébként már vettek fel úgy, hogy mondtam egy összeget és azt ők (meglehetősen nagyvonalúan) felfelé kerekítették - nem érdeke a cégnek, hogy beletanulsz kicsit és már állsz is tovább.

2021. ápr. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
77%

Ezzel a korábbi hozzászólásokban javasolt sáv-mondással az a gond, hogy ha azt mondja valaki, hogy 500-550 között gondolja, akkor 1)megkérdezik, hogy mitől függ, hogy 500 vagy 550 2)az alacsonyabb összeget fogják tekinteni igénynek, hiszen ha az is jó, akkor miért adnák meg a magasabbat

Azt lehet mondani, hogy x Ft, de megegyezés kérdése, rugalmas tudsz lenni.

Az biztos, hogy a csendben ülés és a plafon nézése nem jó "taktika" ha megkérdezik mennyi a fizetési igényed.

2021. ápr. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"Ne konkrét összeget mondj, hanem sávot. "


ez a legrosszabb taktika

2021. ápr. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
8-as: miért? Nekem valahogy az tűnik életszerűnek, hogy az illető egyszerre több helyre pályázik, és a legjobb ajánlatot fogadja majd el (én legalábbis így tettem).
2021. ápr. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

#9 ha neked azt mondják hogy itt van ez az autó, 1millió és 1,1millió közti árra gondolt az eladó, te megvennéd 1,1ért tőle?


vagy mondanád hogy oké, itt van 1, már viszem is?


meg aki ennyire nem tudja megmondani, hogy mi az a pénz, amiért elvállalja, ott még inkább a minimum alá fognak ajánlani

2021. ápr. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!