Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire jó stratégia, ha nem...

Mennyire jó stratégia, ha nem mondok bérigényt az állásinterjún?

Figyelt kérdés

Van a fejemben egy sáv, ami pályakezdőként nem túlzás, de mégsem annyira kevés, hogy ne lehessen megélni belőle.

Mi van akkor ha nem mondok összeget? Ha fel akarnak venni, akkor ők úgyis közlik, hogy mennyit hajandóak adni, nekem meg vagy jó vagy nem.

Ha olyan a cég, ahol megéri dolgozni, akkor lehet, hogy kevesebbért is elvállalnék egy munkát, mint amit én szeretnék, de félek, ha interjún bemondok egy összeget, akkor megpecsételem az egészet.



2021. ápr. 18. 22:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
64%

10-es: pontosan ahogy mondod. A legutóbbi autómat pl. úgy adtam el, hogy meghirdettem 800-ért, és előre eldöntöttem, hogy ha valaki 750-et vagy fölötte ajánl, azonnal odaadom neki, az alatt meg várok.

Jött két arc, ajánlottak 600-650-et, elhajtottam őket, 3 nap múlva beesett valaki, első ajánlata 700 volt, kicsit beszélgettünk 5 perc múlva kibökte a 750-et, meg is egyeztünk gyorsan.

Így van ez az álláskeresésnél is. A munkaadónál egy képesség/bérigény/meddigvárjunkrá háromszögben kell a pillanatnyi optimumot eltalálni, a munkavállalónál meg a mennyire szívás a munka/mennyit fizetnek/meddig keressek még háromszögben.


Ha eladsz valamit, és hajlandó vagy engedni, max. árat mondasz, a munkát keresel, akkor meg egy minumum bérigényt. Ezt hívják alkufolyamatnak.

Ha ragaszkodnak egy sávhoz, legfeljebb mondasz egy nagyobb számot is mellé.

2021. ápr. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Nekem HR-es javasolta, hogy sávot érdemes mondani. Egyszer amikor sávot mondtam, a sáv közepén, a felső határhoz közelebb eső összeget ajánlottak fel a munkaadók.
2021. ápr. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
64%
#7 A mitol fugg kerdesre a legjobb valasz az egyeb juttatasoktol. Ezzel lefedted az egesz kerdest. Ha fix bert mondasz, abbol alkudni fognak. Ha intervallumot mondasz ugy, hogy annak az alja reszedrol kobe vesett es ezt kozlod is, nem fognak ala loni. Ezert erdemes intervallumot mondani.
2021. ápr. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
13. a juttatások fixek és mindig megmondják, hogy ennyi ez, annyi az, tehát nem függhet a juttatásoktól. Azt mondják, hogy tessék ennyi az egyéb juttatás, mennyi a bérigény? Ha arra sávot mond, akkor az alját fogják igénynek tekinteni. Nem jelenti azt, hogy azt is fogják megadni, de ha valaki azt mondja, hogy 300-340, akkor 300-at fogják megjegyezni, felírni, hiszen azzal is beéri.
2021. ápr. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
#14 Valószínűleg nem értetted meg miért írtam oda azt, hogy ezzel az egész kérdést lefedted. Gondold át még egyszer.
2021. ápr. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

De, értettem. Azt írtad "mitol fugg kerdesre a legjobb valasz az egyeb juttatasoktol" Az egyéb juttatások fixek, azokat felsorolják mielőtt megkérdezik milyen fizetést akar az illető.

"A cégünknél van xFt 13. havi fizetés, xFt cafeteria, zFt egyéb. Ezek alapján milyen fizetésben gondolkodik?" Erre az nem válasz, hogy "a juttatásoktól függ", mert hülyének fogják nézni és megköszönik az interjút.

2021. ápr. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem érted. 🙂 Mindegy, nem megyek bele.
2021. ápr. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer egy HR-es azt mondta az interjún, hogy nekik meg van adva egy meghatározott összegkeret és a bérigény csak arra jó, hogy kiszűrjék az olyanokat akik durván fölélőnek.
2021. ápr. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

#18

Így van. Nekem egyszer egy ismerősöm megmondta, mennyit szoktak keresni annál a cégnél. Azt figyelte a HR-es, hogy eltalálom-e az összeget nagyjából. Aztán természetesen ugyanazt az összeget ajánlotta meg, amit ott egyébként is kapnak a dolgozók.

2021. ápr. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ha nem mondasz semmit, még én se vennélek fel.

Vagy sunyi, vagy fogalmatlan miféle ember aki nem tudja mit akar?

Éves bruttót mondj, tedd azzal lebegôvé az hogy nem tudod milyen kafetéria elemekkel számolj.

2021. ápr. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!