Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatt ha betegszabads...

Próbaidő alatt ha betegszabadságon vagyok kirúghat?

Figyelt kérdés

Persze gondolom igen. De mivel van orvosi igazolásom így azt neki ki kell fizetni azokra a napokra ugye?


Jeleztem h karantént töltöm erre tegnap közölte a munkaerőközvetítő h kiléptet.


Mondtam oké...de a hétre legyen kedves akkor tegnapig bérszámfejteni a betegállományt. Majd ha megkapom a tp papírt akkor beküldöm. Erre még nem válaszolt.



2021. ápr. 23. 03:18
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
79%
Igen, bár nem szép dolog.
2021. ápr. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
86%

#10

"Munkaügyin vagy hol tudom feljelenteni a céget?"


Hagyd inkább a g€cibe.

Egyébként hol dolgoztál ha nem titok?

2021. ápr. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Indoklás nélkül elküldhet, a táppénz viszont jár
2021. ápr. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Vidéken van ez a gyár, worke force közvetítőnél, nem tudom mennyire lenne szabad leírni a gyárat.


Igen, nem is érdekelne h indoklás de bakker tp papírom van, ez meg igazolatlan napokra hivatkozik szóval szerintem valaki nem jelentette nekik h én tp n vagyok ami már nem is érdekel, de tegnap mailen elküldtem a tp papírt h oké akkor legyen kedves ezeket a napokat kifizetni de szajkózta az igazolatlan. Gyors covid teszt eredményen is ott a dátum meg a pcrn is tehát azt se mondhatja h viszket a hajam kifogással kiirattam magam

2021. ápr. 27. 14:09
 15/24 A kérdező kommentje:

Nem fizették ki a táppénzem és ráírták h 4 igazolatlan nap.


Mit csináljak?


Érdemes őket feljelenteni? Nem is magam miatt már

2021. máj. 3. 18:53
 16/24 anonim ***** válasza:
55%

#3-as jól írja. Minden attól függ mit írtál alá.

Lehet közte olyan papír is hogy még te kellene hogy fizessél a cégnek, ha pl valami anyagi veszteség éri őket, mert mondjuk határidős munka nem lett kész és buktak egy megrendelést. Ez csak mind feltételezés.

Egyébként én úgy tudom hogy a 15 napon túli beteg szabadságot nem a munkáltató fizeti, hanem a társadalom biztosító

2021. máj. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Nem vagyok 15 napon túl. Semmi ilyesmi nincs a szerződésemben.


Nem is az érdekel hogy próbaidő alatt kirúg mert kitalál valamit. Hanem inkább az,hogy a táppénzt igazolatlan napoknak titulálja holott a tp elsőnapján tehát a karanténom első napjától én tp-en vagyok.


Szóltam aznap is nekik h bocsi nem megyek mert karantén pár nap míg megjön az eredmény. Erre kirúgott igazolatlan miatt.


Elküldtem neki a papírt h fizesse ki mert nekem biztos nincs igazolatlan napom. Azóta se küldte el h szerinte én mely napokon nem voltam bent.


De én igazolni tudom h mikor vettek gyors tesztet meg pcr meg az eredmény mikor jött meg

2021. máj. 3. 21:11
 18/24 anonim ***** válasza:
79%

Az eredeti papírt kár volt elküldeni neki.


De;


[link]

2021. máj. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Áhh nem küldtem el, csak fotóztam neki
2021. máj. 3. 21:50
 20/24 A kérdező kommentje:
Akkor először mondjam a csajnak h legyen kedves kifizetni vagy jogi útra megyek?
2021. máj. 3. 21:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!