Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szoftverfejlesztőként, multiná...

Szoftverfejlesztőként, multinál tényleg maximum pár tízezer forint emelést adnak évente?

Figyelt kérdés

Azt hallani, hogy érdemes időnkéntváltani, mert úgy jóval gyorsabban növekszik a fizetés, mert ugye az új helyen több pénzt kér el az ember, mint amennyit a régin emelnének. Viszont én konkrétan olyan kis emelésekről is hallottam, mint amennyit pár éve a betanított irodai munkás pozícióban kaptunk.

Mi az igazság?



Nem troll kérdés, kezdő vagyok a szakmában és puhatolózom.


2021. máj. 2. 00:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
16%
Így van, ha már bent vagy nem nagyon emelnek, mert a mag úgyse lép le, kezdőből meg Dunát lehet rekeszteni, lesz minimum 20 másik jelentkező a helyedre. A jól fizető senior pozíciókra meg nem fognak felvenni úgy, hogy a 7 év tapasztalatod 8 munkahelyen szerezted meg, mert "minek vegyük fel, ha jövőre úgyis lelép, inkább hirdetjük még a pozíciót pár hónapig". Szóval lehet egy ideig működik a dolog, de végül megrekedsz. Érdemes inkább lehúzni amennyit csak tudsz egy helyen, aztán amikor eléred a megfelelő tapasztalatot, cégen belül is lehet, hogy feljebb tudsz lépni, ha meg nem, akkor váltasz.
2021. máj. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%

???


Bosch, Kőbánya

Tavaly: Nettó 470 ezer

Idén: Nettó 550 ezer

5 év tapasztalat, 1. munkahelyem. Szóval én egyáltalán nem ezt tapasztalom.


27/F

2021. máj. 2. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Van ahol rendesen emelnek, van ahol 5 szazaleknal tobbet nem emelnek.
2021. máj. 2. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Dolgoztam olyan multiban ahol 10% felett volt az éves fizetés emelése annak, aki jól dolgozott. Most meg egy olyannak dolgozom ahol 2,5% volt az éves emelés és a teljesítmény bónusz max +1%... Tehát még akkor is infláció alatt vagy ha kidolgozta a beled...
2021. máj. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Cégfüggő, nekem 10% körül van évente.

Egyébként pontosíthatnál, mert multi pl. a Google meg a Tesco is.

2021. máj. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Ez nagyon változó.


Nálunk az emelés két lépcsős.Van egyszer egy inflációkövető pár százalékos emelés, meg egy bruttó összeg emelés, ami a teljesítményedtől függ.Az utóbbi 50-70 ezer szokott lenni.

2021. máj. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
47%

Nem azért, de 30k emelés 300k-ról, az pont 10%, az meg nem olyan rossz. Ilyen arányokkal egész magas számokig lehet értelmesen arányosítani.


Kicsit kezd átesni mindenki a ló túloldalára és 3 év után akar 10+ év tapasztalathoz mért bért keresni

2021. máj. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
7. Ezt értjük, de az informatikában ne tudd meg mi van, főleg ha Pesten élsz és a szakma átlagjánál kicsit jobb vagy, illetve tökös, merész személyiséged van (pl emelés kéréséhez, vagy váltáshoz). Ide még sokszor nem is a nagyon cifra sztorikat írják ki és még azokat sem hiszi el rengeteg ember, aki nem a szakmában dolgozik vagy nincs rálátása. Én is most írnék pár sztorit, amik szoftverfejlesztő ismerőseimmel történtek (anyagi értelemben) és egyszerűen tudom sajnos, hogy a legtöbb ember nem hinné el, mert olyan cifrák lennének nekik a bennük szereplő számok.
2021. máj. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

#8: Persze, ezeket tudom, arra gondoltam csak, hogy a pályakezdőként már előre megy a hiszti, hogy a pár 10k emelés milyen kevés, amikor az számjegy százalékban. Nyilván, ahogy nő a tapasztalat, nyílhat az olló (ha olyan az ember, ahogy írod), de azért az szerintem túlzás, hogy a semmire már nem, hogy a magas bér, de az átlag feletti emelést is kevesellje az ember. Előre.


#7

2021. máj. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Teljesen vegyes. Dolgoztam olyan cégnél, aki minden évben két számjegyű százalékot emelt és olyannál is, akitől 3 év látszatemelések után kétszeres pénzért mentem el a konkurenciához.
2021. máj. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!