Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szoftverfejlesztőként, multiná...

Szoftverfejlesztőként, multinál tényleg maximum pár tízezer forint emelést adnak évente?

Figyelt kérdés

Azt hallani, hogy érdemes időnkéntváltani, mert úgy jóval gyorsabban növekszik a fizetés, mert ugye az új helyen több pénzt kér el az ember, mint amennyit a régin emelnének. Viszont én konkrétan olyan kis emelésekről is hallottam, mint amennyit pár éve a betanított irodai munkás pozícióban kaptunk.

Mi az igazság?



Nem troll kérdés, kezdő vagyok a szakmában és puhatolózom.


2021. máj. 2. 00:05
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Cég függő, én anno 2.5 évig dolgoztam a Morgan Stanleynél, de külsős cég alkalmazottként, és egyszer sem kaptam fizetésemelést, ahogy más sem, aki ugyanilyen státuszban volt, csak volt akit idővel átvettek belsősnek. Úgyhogy végül emiatt mondtam fel.


Általában amúgy diplomaszerzést követő első 5-6 évben kifizetődőbb job hoppernek lenni, főleg hogy a 0 év tapasztalat és a 2-3 év tapasztalat között 2-2.5-szeres a piaci bérkülönbség, és nagyon kevés cég van, amelyik hajlandó ennyit emelni.Utána már inkább érdemes olyan helyen maradni, ahol jól érzed magad, mert nem lesz akkora különbség, ha váltasz.

2021. máj. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

7:

Ha pályakezdőként az első 3 évben évi 10-10% emelést kapsz, akkor az nagyon kevés, mert ha váltanál, a második évben duplázhatnál az induláshoz képest. Ha 10 év tapasztalattal, már amúgy is jó bérrel a 11. évre 10% emelést kapsz, az persze nagyon jól hangzik.

2021. máj. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Én az első három évben nem kaptam semmit, utána először olyan 7%-ot, aztán 25%-ot, majd megint egy 7-et. Most kaptam 14%-ot, 7 éve vagyok a cégnél.
2021. máj. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
#13 ennyire szereted a ceget, vagy ennyire nem szempont a penz?
2021. máj. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
14, nyugis helyem van és sok szabadidőm, nekem ez sokkal többet ér mint a pénz.
2021. máj. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
14. Amikor papíron heti 40 óráért kapsz nem is rossz pénzt, a valóságban pedig olyan heti 10-15 órát kell dolgozni, mert kb annyi munkát küldenek neked, akkor előkerülnek egyéb szempontok is.
2021. máj. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
A nem rossz penz mit jelent?
2021. máj. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

# 9


Azt nézve, hogyan növekszenek az árak hazánkban, akkor pl. 25-30 ezer forint emelés igenis kevés. Ráadásul szellemileg nehéz szakma és rengeteget kell tanulni hozzá. Jól fizető szakma hírében áll.


Ehhez képest amikor olyan helyen dolgoztam, ahol az Excel és a böngésző ikonját kellett felismerni, nem kellett idegennyelv-tudás és totál manuális, betanított munka volt, ott is megvolt az évi 20.000 forint emelés.


Úgyhogy igen, az ember elégedetlen.

2021. máj. 2. 16:09
 19/23 anonim ***** válasza:
17. Nettó 440 ezer alapbér. És tavaly március óta home office van és azt mondták, hogy ez idén már várhatóan így marad, talán majd jövőre kell visszamenni az irodába, de lehet az se lesz kötelező.
2021. máj. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

19


Hát váltások nélkül ezt kb. 3 év múlva érném el, addigra kb. 3 év tapasztalattal.

Magyarországon ez nem rossz, sőt, viszont nem is olyan húúdemilyenjó.


Egyébként melyik cégnél marad a H.O.?


A környezetemben mindenki visszamegy, még a korábbinál több H.O. (pl. heti 1 helyett 2 nap) se nagyon lesz.

2021. máj. 2. 16:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!