Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Váltanál munkahelyet a helyemben?

Váltanál munkahelyet a helyemben?

Figyelt kérdés

A jelenlegi munkahelyem nagyon nyugis, teljesen home office-ban dolgozunk, valamelyest a munkaidő is rugalmas, a munkatempó kényelmes. Konfliktusok ritkák, túlórázni is csak kivételes helyezetekben kell. A fizetés nem a legjobb, de kényelmesen kijövök belőle. Emellett a munka mellett tudok a hobbimnak is élni, versenyezni.

Felajánlottak egy munkát, jóval magasabb fizetésért. Részben home office, ha be kell járni akkor az elég messze van.A túlóra sok lenne, valamint az ügyfélkezelés rengeteg konfliktussal járna. A hobbimra nem maradna sok idő, kevesebb versenyre tudnék elmenni, mert időnként szombaton is dolgozni kellene.

Ti melyiket választanátok?



2021. máj. 10. 16:02
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
én azt, ahol van életem. mondjuk én még tanulok, mellette dolgozok, de így is szívja a véremet az egész család, hogy az én képességeimmel, bizonyítványaimmal miért dolgozom a vendéglátásban (igazából elég tisztességes fizetésért) amikor valami puccos irodában a másfélszeresét is kaphatnám. (ami persze lehetne teljesen véletlenül egy kedves hely is, nem állítom hogy minden iroda bunkó). de most cseréljem be a főnökeimet, akik a világ egyik legkedvesebb emberei, a helyet, ahonnan akkor megyek három nap szabadságra, amikor csak szükségem van rá, ahol jó levegőn, természetközelben, természetes fényben, fantasztikus csapattal észre se veszem hogy letelt a munkaidő, valamire, ami előkelő, puccos, légkondicionált és neonfénnyel bevilágított, ahol csak az órát nézem, hogy mikor mehetek már haza, párezer forintért? a fizetés jó dolog, de igazából ha gyűlölöd az életedet, nincs annyi pénz, ami tudna neked boldogságot vásárolni.
2021. máj. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Mennyi az annyi?
2021. máj. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mik a céljaid? Ha kijössz a fizetésedből, megvan a nyugalom, a szabadidő akkor nem váltanék. Vannak dolgok, amiket nem lehet megfizetni.
2021. máj. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Ha nincs a véredben az ügyfelezés, akkor az ki fog készíteni. Meg lehet persze tanulni, az is csak egy munka. De ha ennyirenem akarod, akkor kár erőltetni.
2021. máj. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Mennyi tulorarol beszelunk?
2021. máj. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Mettől-meddig dolgozol most?
2021. máj. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
Ha épp gyűjtenék valami nagyobb volumenű dologra, pl. lakás és már csak relatíve kevés hiányozna, akkor időszakosan jó döntés lehet elvállalni egy jól fizető, de megterhelőbb állást. Viszont, ha nincs konkrét terv, "csakúgy" bizonytalan időre lenne, akkor nem vállalnám el.
2021. máj. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha nagyon de nagyon de tényleg nagyon szereted a kihívásokat és bírod a stresszt akkor válts esetleg.


Őszintén megmondom én a helyedben maradnék,nem hangzik rosszul ahol most dolgozol,nagyon de nagyon szívesen dolgoznék én is ilyen helyen,mit meg nem adnék ezért.

Gondolom ha kedved támad le ugorni a balatonra akkor el tudod vinni magaddal a munkát is,nekem tetszene.

Most kamionos vagyok de már szívesen váltanék egy ilyen munkára mert számomra eléggé vonzó,vennék egy lakókocsit aztán utazgatnék és közben akárhonnan ahol van internetem tudnék dolgozni.

Ha esetleg váltanál örülnék neki ha szólnál nekem,én tényleg nagyon szívesen csinálnám.

2021. máj. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: mintha az én helyzetemet írnád le azzal a különbséggel, hogy én már nem tanulok. :)


5.: azt mondták kb. heti 8 óra, + néha szombaton 8 óra. Mellékállásban dolgozok heti 2-3 délután és egy hétvégi napon szóval nekem ez így nem működne.


6.: viszonylag rugalmas munkaidőben dolgozok. A lényeg, hogy a munka kész legyen.


Igazából már eldöntöttem, nem váltok. A magánéletemben olyan lehetőség adodótt, amire egész életemben vártam és ezt több pénzért nem szeretném eldobni magamtól. Amire költeném azt a + pénzt, azt jelenleg mellékállásban letudom dolgozni úgy, hogy azt csinálom, amit szeretek...


Egyedül a karrier építés, ami vonzott. A jelenlegi munkám bár diplomás, de nem túl megterhelő szellemileg. Fejlődni, tanulni nem igazán tudok. Félek, hogy ha esetleg itt egyszer leépítés lesz és mennem kell akkor a kevés munkatapasztalat miatt nem vesznek majd fel sehova (most még fiatal vagyok, de a kevés munkatapasztalattal rendelkező középkorúakért nem tolonganak. :) )


Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2021. máj. 11. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!