Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elmennétek az állásinterjúra?

Elmennétek az állásinterjúra?

Figyelt kérdés

Külföldön élek és 6 hónapja tanulok németet. Jelenleg a B2-es kurzusomat csinálom. Találtam egy jó munkalehetőséget egy irodában amit egy magyar lány hirdetett meg. Ma jelentkeztem is rá és behívtak holnapra elbeszélgetésre, de iszonyatosan félek. Jelenleg étteremben dolgozom ahol nem túl sok kontaktom van. Nem tudom mennyire jó a némettudásom. Elméletileg sok magyarral is kell beszénem majd a munkahelyen mert magyar cégekkel állnak kapcsolatban, de az irodában mindenki osztrák. Ti elmennétek így is az állásinterjúra? A lány úgy hirdette meg,hogy alapfokú némettudás kell, de most ahogy leírta a munkakört nekem ez kicsit többnek tűnik mint alapfokú tudás. Nagyon félek,hogy holnap beégek az elbeszégetésen ha majd a kérdést sem értem. Angolul 1000x jobban beszélek. (B2/C1) Ha esetleg valamit nem értek németül akkor megkérhetem,hogy angolul folytassuk vagy kapásból bukó lenne itt a dolog?



24/L


2021. máj. 18. 22:37
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Menj el, mit veszíthetsz? Vagy megkapod az állást, mert pont rád van szükségük, vagy nem kapod meg és ennyi. Alapfokú némettudást hirdettek meg. Te azzal rendelkezel. Innentől kezdve, ha mégis több kell annál, az már nem a te sarad. Ha magyar cégekkel vannak kapcsolatban, akkor valószínűleg alapvetően a magyar nyelvet kell használnod. Az osztrák kollégák meg valószínűleg beszélnek angolul, ha kommunikálni kell velük a munka során.
2021. máj. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Mit veszithetsz?
2021. máj. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Mindenki ezt mondja,hogy mit veszíthetek..hàt az önbizalmam, amiből itt kint amúvy sincs sok. Otthon bankban dolgoztam, egyetemre jártam itt pedig egy senki vagyok, és ha a nyelvtudás hiánya miatt megint ezt kell éreznem az nagyon rossz lenne. Félek...
2021. máj. 18. 22:49
 4/38 A kérdező kommentje:
Nem mintha a banki munka olyan hatalmas dolog lenne de azért hiányzik az irodai légkör. Nagyon jó lenne ha tudnám fejleszteni a németemet és ezt egy étteremben nem fogom tudni. Nagyon keveset kontaktolok osztrákokkal. Hiába megyeget már a nyelvtan ha beszélni még nem tudok folyékonyan.
2021. máj. 18. 22:51
 5/38 anonim ***** válasza:
60%
Akkor minek mentél ki? Egy bankban itt se kereshettél rosszul! Az egyetemet legalább befejezted?
2021. máj. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
87%
Ha a B2-t csinálod, akkor tudsz már beszélgetni, lehet pár szót nem értesz, de kikövetkezteted. Ugyanakkor ha bekerülsz egy ilyen melóba az nagyot lök a nyelvtudásodon is.
2021. máj. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Nem. Mert szorongásos depresszió alakult ki az egyetemen a nyomástól ami miatt állandó pánikrohamaim voltak és tikkeltem ha beszélnem kellett. Azóta nem viselem jól a stresszt,de mindenképpen szeretnék egy jó munkahelyet itt kint. Nem akarom elcseszni..:( Emiatt hajtom magam a némettel kegyetlenül...
2021. máj. 18. 22:53
 8/38 anonim ***** válasza:
95%
Aki nem játszik, az nem is nyer.
2021. máj. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
Mindent meg kell próbálni. Ha nem sikerül, akkor se történik semmi. Amúgy az interjúzást is meg kell tanulni, gyakorlatot kell benne szerezni. Fogd fel így.
2021. máj. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha mást nem, akkor tapasztalatot szerzel ezzel az egésszel. Azzal is csak több leszel.
2021. máj. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!