Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elmennétek az állásinterjúra?

Elmennétek az állásinterjúra?

Figyelt kérdés

Külföldön élek és 6 hónapja tanulok németet. Jelenleg a B2-es kurzusomat csinálom. Találtam egy jó munkalehetőséget egy irodában amit egy magyar lány hirdetett meg. Ma jelentkeztem is rá és behívtak holnapra elbeszélgetésre, de iszonyatosan félek. Jelenleg étteremben dolgozom ahol nem túl sok kontaktom van. Nem tudom mennyire jó a némettudásom. Elméletileg sok magyarral is kell beszénem majd a munkahelyen mert magyar cégekkel állnak kapcsolatban, de az irodában mindenki osztrák. Ti elmennétek így is az állásinterjúra? A lány úgy hirdette meg,hogy alapfokú némettudás kell, de most ahogy leírta a munkakört nekem ez kicsit többnek tűnik mint alapfokú tudás. Nagyon félek,hogy holnap beégek az elbeszégetésen ha majd a kérdést sem értem. Angolul 1000x jobban beszélek. (B2/C1) Ha esetleg valamit nem értek németül akkor megkérhetem,hogy angolul folytassuk vagy kapásból bukó lenne itt a dolog?



24/L


2021. máj. 18. 22:37
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
77%

Itt nem a német tudással van baj, hanem a hozzáállással.

Attól, hogy átmész egy határon még nem leszel kevesebb és bizony Ki kell lépni a komfortzónádból, hogy előrejuss.


Én 25 évesen költöztem ki Németországba. Kb. azon a szinten voltam nyelvből, mint most te. Nem mondom, volt pár kudarcélményem, de végül felvettek az eredeti szakmámban (informatikus) dolgozni, ahol pár év alatt mind a németet, mind az angolt felhúztam c1-ig.

Rengeteg embert ismerek, aki a tiédnél rosszabb nyelvtudással kezdett el kint dolgozni, mind sikerrel járt.

2021. máj. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

"Szerencsére" semmit nem írtál a munkáról, így nem lehet konkrétumot mondani.

Nem veszítesz vele ha elmész, max interjútapasztalatot gyűjtesz.

2021. máj. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
Még egy tanács: semmiképp ne te javasold, hogy váltsatok át angolra. Ha egy egy szó angolul jut eszedbe, mondd úgy. Németekkel dolgozom, ők is szoktak, nekik ez trendi. A lényeg, hogy ki tudd fejezni magad.
2021. máj. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Elmentem végül..Nem volt annyira vészes. Mondtam ahogy tudtam...nem váltottam angolra. Elvileg jövök próbanapra :) Gyakorlatilag nem tudok kamu volt-e 😬 De mindegy...ha nem is keres akkor is egy tapasztalat volt.
2021. máj. 19. 10:15
 25/38 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok, látod, hogy megérte :-)
2021. máj. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

Nagyon ügyes vagy,tényleg megérte el menni,biztos vagyok benne hogy a próba napon is jól fogsz teljesíteni,nem rosszak az osztrákok,13-14 havi fizetés sem lesz rossz.

Sok sikert a próba naphoz is,arról is kérünk beszámolót hogy sikerült? 🙂

Egyébként Ausztrián belül merre vagy? Ha nem titok.

2021. máj. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

Mindenképpen..feltéve ha tényleg visszahív. :)

Vorarlbergben élek

2021. máj. 19. 12:54
 28/38 A kérdező kommentje:
Nem sikerült..most írt egy e-mail-t,hogy találtak mást és nagyon sajnája. Adott pár tanácsot az önéletrajzommal kapcsolatban is. Úgy utálom magam,hogy nem megy a német jobban....
2021. máj. 20. 15:18
 29/38 A kérdező kommentje:
Sajnálja*
2021. máj. 20. 15:19
 30/38 anonim ***** válasza:
Ne add fel, legközelebb összejön :-)
2021. máj. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!