Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elmennétek az állásinterjúra?

Elmennétek az állásinterjúra?

Figyelt kérdés

Külföldön élek és 6 hónapja tanulok németet. Jelenleg a B2-es kurzusomat csinálom. Találtam egy jó munkalehetőséget egy irodában amit egy magyar lány hirdetett meg. Ma jelentkeztem is rá és behívtak holnapra elbeszélgetésre, de iszonyatosan félek. Jelenleg étteremben dolgozom ahol nem túl sok kontaktom van. Nem tudom mennyire jó a némettudásom. Elméletileg sok magyarral is kell beszénem majd a munkahelyen mert magyar cégekkel állnak kapcsolatban, de az irodában mindenki osztrák. Ti elmennétek így is az állásinterjúra? A lány úgy hirdette meg,hogy alapfokú némettudás kell, de most ahogy leírta a munkakört nekem ez kicsit többnek tűnik mint alapfokú tudás. Nagyon félek,hogy holnap beégek az elbeszégetésen ha majd a kérdést sem értem. Angolul 1000x jobban beszélek. (B2/C1) Ha esetleg valamit nem értek németül akkor megkérhetem,hogy angolul folytassuk vagy kapásból bukó lenne itt a dolog?



24/L


2021. máj. 18. 22:37
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
22%
Simán, gátlástalanul válts át angolra ha vmi nem jut eszedbe németül; az osztrákok közül sokkal többen beszélnek angolul, mint a magyaroknál. Semmi probléma nem lesz.
2021. máj. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
0%
A szorongásod eltüntetése érdekében meg se álltál Ausztriáig, amit utálsz és amitől félsz, az ésszerű döntést, a tanulmányaid befejezését hátrahagyva? Nem egyszerűbb lett volna csak a sarki pszichológusig elmenni? Te most világgá szaladtál a félelmeid elől, de azok úgyis utánad mennek! Rendbe kell hozni. Ésszerű döntésekkel, nem tök egyedül a vakvilágban!
2021. máj. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:
Járok pszichológushoz, köszi..
2021. máj. 18. 23:57
 14/38 anonim ***** válasza:
0%
És mért mentél ki Ausztriába?
2021. máj. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
Mert Budapesten éltem a 200.000Ft-os fizetésemből kifizettem a 80.000Ft-os szobámat + diákhitellel + mobiltelefonszerződéssel a nyakamban. Otthon nem lehet jövő építeni, csak éhen halni. Nem egy olyan ismerősöm van aki egyetemet végzett otthon és most itt takarít és tanulja a németet,hogy egyszer jobb élete legyen. ( konkrétan jogot tanult a lány..) De szerintem ez nem tartozik a kérdésemhez.
2021. máj. 19. 00:15
 16/38 anonim ***** válasza:
94%

Nyomás!!!

Hajrá!

2021. máj. 19. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
92%

Próbáld meg,aztán majd alakul, ha meg sem próbálod bánni fogod.

Én a helyedben ennyi idő után tennék egy próbát, gyakorlat teszi a mestert,legalább tudni fogod mennyire megy jól a Deutsch.

Sok sikert,majd várom a beszámolót,hajrá.🙂

2021. máj. 19. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
Jaj és igen,ebben az esetben és helyzetben biztosan el mennék. Viel glück 🙂
2021. máj. 19. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
59%
Svajcban dolgoztam mar bankoknal 5 eve de xlcsak mindig angolul, amikor elmentem eletem elso nemet interjujra. C1et kertek, nekem is az volt, de iszonyuan be voltam szarva. Aztan felvettek megis.
2021. máj. 19. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

Ne féljél!

Úgy gondolom, hogy erre a pozícióra inkább a magyar nyelvtudasod kell mint a német.

A német nyelvtudás csak arra kell, hogy a kollégáidat a rád háruló feladatokat megértsd.

Ügyes vagy, szorgalmas biztosan felvesznek.

Hajrá!

2021. máj. 19. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!