Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha Budapesten tanulok egyeteme...

Ha Budapesten tanulok egyetemen, érdemes diplomázás után Pesten maradni? Mert oké, hogy itt magasak a fizetések, de hogy fogok saját lakást venni?

Figyelt kérdés
Vidéken 15 millióért kapnék családi házat. Lehet hogy el se tudnék helyezkedni, de ha elmennék egy gyártósorra, még mindig hamarabb összejönne egy saját lakásra való, mint ha pesten dolgoznék és ott akarnék lakást venni.

2021. jún. 16. 17:30
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Albérletben lakni inkább luxus mint megalázó. Jó keresettel egy szép lakásban egyetlen forint hitel nélkül miközben mindent megtudsz venni még mellé és marad utazgatni is nem a megalázó kategória. Ha bármi tré van csak hazaköltözöl a szüleidhez ha van rá lehetőség, az albérlet nem megy utánad, hogy fizeeeeeess!! Nagyobb szívás kuporgatni 20 évig egy lyukra amire majd felvehetsz még 20-30M hitelt, hogy aztán majd arra kuporgass, hogy azt fizesd. Persze ezek is végletek, mindkét oldalon van jobb és rosszabb eset is. Nyilván a saját jobb azért nem vagyok idióta, de mérlegelni kell, hogy milyen áron és/vagy hol jobb a saját.

Bár mi nemsokára költözünk önerőből Hálisten a sajátunkba, én évekig úgy voltam vele hogy inkább itt albérletben jó munkahelyen nem megszakadva úgy, hogy mindent megengedhetünk mint valahol máshol megszakadva egy rossz munkahelyen egy olcsóbb sajátban a világ végén.

2021. jún. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Persze, legyek a főbérlő igáslova, akit kizsákmányol?

Mellesleg az én szememben csak az számít jómódúnak, akinek saját lakása van. Hiába keres valaki 500 ezret, ha csak egy albérletben lakik.


Meg mi lesz, ha megöregszem és nyugdíjba megyek? Aklor hogy fizetem majd az albérletet? Vagy megyek az öregek otthonàba?

2021. jún. 16. 21:13
 13/29 A kérdező kommentje:

“ egyetlen forint hitel nélkül miközben mindent megtudsz venni még mellé és marad utazgatni ”


Szóval tulajdonképpen elpazarlod a pénzed ahelyett, hogy a gyarapodásodra fordítsd. Nekem nincs igényem utazgatásra meg egyéb pénzszórásra

8 éve hordom ugyan azt a cipőt. Arra is sajnálom a pénzt, hogy újat vegyek

2021. jún. 16. 21:16
 14/29 anonim ***** válasza:
88%
akkor tényleg a gyártósorra való vagy egy világvégi faluba. Én nem pazarlom a pénzemet hanem élek belőle és ha holnap meghalok akkor emlékekkel fogok meghalni nem egy rakat gyűjtögetett pénzzel egy 8 éves cipőben.
2021. jún. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Ui az albérlet szánalmas de egy ezer éves cipő nem? :D furcsán gondolkodsz.
2021. jún. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Neked a 8 általános után kellett volna munkába állnod, már meg volna a házikód és nem paráznál az öregek otthonától.

Az óvszer is pénzben van, a kis kezed még ingyen, ugye?

Te aztán jól kibekkeled az életet!

2021. jún. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
83%

A kérdező azért keveri rendesen a szezont a f..szommal :D


"Persze, legyek a főbérlő igáslova, akit kizsákmányol?"


Nem kizsákmányol te suttyó. Fizetsz egy szolgáltatást, cserébe kapsz valamit, jelen esetben egy lakás használati jogát.


"az én szememben csak az számít jómódúnak, akinek saját lakása van"


Elég fura elképzeléseid vannak a jómódról :D


"Hiába keres valaki 500 ezret"


Hát ha neked 500 ezer az már jómd, akkor ideje felébredned... :D


"Meg mi lesz, ha megöregszem és nyugdíjba megyek?"


Hát nem azért, hogy megbántsalak de az egyetemi évek és a nyugdíjba megyek között ott van egy elég tág időtartomány amit úgy hívnak hogy felnőttkor. Nem a két végletet kell nézni, nem is értem miért így nézi valaki.


"Nekem nincs igényem utazgatásra meg egyéb pénzszórásra"


NA jó, azt hiszem itt vesztette végleg értelmét az egész kérdésed. Egy suttyó proletár vagy, ez az igazság.

2021. jún. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Albérletben lakni kb. ugyanannyira megalázó, mint iskolába járni.

Van az az életszakasz, amikor tök normális, sőt pozitív (nekem pl. jó érzés volt, hogy dolgozok és kifizetem az albit és nem a szüleim nyakán lógok huszonX évesen).

A *legtöbb ember* számára eljön az az életkor, amikor már ciki (pont mint iskolába járni), de persze kivételek mindig vannak.

2021. jún. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Relatív.

Én vidéken kezdtem dolgozni egyszerűsített foglalkoztatásban pályakezdő mérnökként vidéken, ahol a szüleim élnek. Nem volt nagy szakmai kihívás és mellé az a 64 ezer forint megalázó volt. Egyszerűen nem találtam jobbat helyben, de ha találtam volna is ott marad a fejem felett lebegve a helyzet, hogy ha váltani akarok, nem igazán van hova. Ezért kezdtem el Budapest környékén is interjúzni és amikor egy helyen teljes állást ajánlottak nettó 150 ezerért, akkor úgy indultam, mint akit hátsón rúgtak. Egy percig nem volt kérdés. Nagyjából ami többletem maradt, az elment az albérletre (szobát béreltem), míg korábban otthon éltem, szóval kb. ugyanúgy jöttem ki. Node végig az a cél lebegett a szemem előtt, hogy ennél itt csak jobb lehet idővel.

Sok tanulással, sok munkával és egy velem hasonlóan kereső férjjel az oldalamon ma már egy közvetlen agglomerációban lévő tehermentes lakásban élünk, aminek az önerejét együtt raktuk össze és a hitelét is együtt végtörlesztettük néhány év alatt. Jut mindenre, amire szeretnénk, megtakarítást képezni is tök jó ütemben tudunk.

Elképesztő nyugalommal éljük itt az életünket, hiszen tudjuk, hogyha a jelenlegi helyeinkről mennünk kell, vagy menni szeretnénk, akkor sem áll meg az élet. Mindig lesz munkánk. Vidéken, ahonnan jöttünk, ez egyáltalán nem volt igaz. Ott mostmár baromi gazdagnak számítanánk, a lakásunk árából egy kacsalábon forgó palotát vehetnénk, de minek ha nincs miből fenntartani?


Szóval a kérdésedre a válasz az, hogy akkor éri meg, ha van jövőd Budapest környékén. Van fejlődés, van válogatási lehetőség, anyagi előrelépés. Így az elején nehéz, de utána egyre könnyebb lesz és később bárhova mész az országban élni, mindig kedvező áron kapsz ingatlant az itteniért cserébe.

Közalkalmazottként nem éri meg, mert ugyanannyit keresel vidéken is, ellenben a megélhetés ilyen tekintetben olcsóbb.

2021. jún. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
19. Leírhatnád a sztori kedvéért, hogy melyik évben kerestél vidéken 64 ezret, Pesten 150 ezret. Gondolom 15-20 éve.
2021. jún. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!