Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha Budapesten tanulok egyeteme...

Ha Budapesten tanulok egyetemen, érdemes diplomázás után Pesten maradni? Mert oké, hogy itt magasak a fizetések, de hogy fogok saját lakást venni?

Figyelt kérdés
Vidéken 15 millióért kapnék családi házat. Lehet hogy el se tudnék helyezkedni, de ha elmennék egy gyártósorra, még mindig hamarabb összejönne egy saját lakásra való, mint ha pesten dolgoznék és ott akarnék lakást venni.

2021. jún. 16. 17:30
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

20. Kérdésedre válaszolva egész pontosan egy hónap múlva lesz 6 éve, hogy Budapestre költöztem ezért a fizetésért. :) Akkor az albérletünk 50 e ft+rezsi volt, amit egy ismerőssel béreltem közösen.

Az más téma, hogy ma már ennek sokszorosát keresem, de azt gondolom, hogy tettem is érte az elmúlt években. Az én sorsom nem így alakult volna vidéken.

Az pedig igaz így visszatekintve, hogy anno pályakezdőként a munkám abban a fél-1 évben nem is ért többet annál a nettó 150 ezernél. Ez van. Néha nem árt az önkritika.

2021. jún. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
De gondolom nem kertes házban laksz Pesten, hanem panelban vagy bérházban. Én csak a kertes házat tudom értékelni.
2021. jún. 17. 14:14
 23/29 anonim ***** válasza:

Valóban. Egy 10 éves teraszos tégla társasházi lakásban élünk, aminek a második tulajdonosai vagyunk. Korszerű, modern elosztású, saját parkolóhelyek és külön tároló van hozzá, közös udvarral, kiülős grillező sarokkal. Nekünk megfelel.

DE! Az életünket mi is családi házban képzeljük el, ez a lakás egy lépcső ehhez. Már ennek tudatában is vettük meg, néhány év múlva megyünk tovább.

A lépcsőket mostanában valahogy elfelejtik az emberek, mindenkinek azonnal kell minden.

2021. jún. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

'91 óta tanítok egyetemen, akkor már nem volt felvételi, ami azóta is háborgok.

Valami tökömtudja-idkolaban szednek össze pontokat, aztán jön boldog, boldogtalan.

Neked sincs semmi helyed az egyetemi világban.


Hasznát se fogod venni,mert értelmes HR-es is kiszúrja rögtön, hogy egy motivalatlan, bamba senki vagy.

Közgazdász diplomás, nyelvtudással 2-3 év után Londoni albérletről álmodozik, mert abból lesz budai villa, vagy vidéki vetérigazgatóság.

Elfoglalták valaki helyét éveken át hogy nyugger korodban biztosan megélj.


Csakhogy még életed sem lesz.

2021. jún. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
A szüleimnek egy városi, belterületi birtoka van, nem pesten, 15km-el kijjebb. Nekem nem is kell kert, gondozza a nyavalya, még a szerencse bambusz is épphogy megél nálam :D de persze kinek mi. Mi pestre költözünk egy normális tégla építésű társasházba nagy erkéllyel.
2021. jún. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Franc akarna londoni albérletben lakni. Én utálom a nagyvárosokat.

Attól hogy ilyen a személyiségem, még lehetek zseni


Mellesleg én egy saját kastélyról álmodok, nem szaros albérletekről. Egy kastély ami csak az enyém és a közelébe se mehet senki.

2021. jún. 17. 21:14
 27/29 anonim ***** válasza:
Szerintem minimum egy szigetet kene venned.
2021. jún. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

#26, pedig közelebb jutsz a kastélyhoz, ha egy londoni banknál, vagy fin-tech cégnél lehúzol pár évet!

De 15 millióból nem.kapdz kastélyt, azért egy 60-80 n.métetes öreg házat kapsz Galgamácsán, vagy Pusztavacson.

Most néztem meg.

2021. jún. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Engem a 15 millió kicsengetése is érdekel amúgy, ha az még nem áll a rendelkezésedre. Nyilván nem akkora összeg mint 50-80 millió, de az egyetemről szabadulva nulla tőkével egy gyártósoron mennyi idő azt összekuporgatni?

Tegyük fel otthon laksz, nem adsz bele egyetlen forintot sem semmibe, a szüleid tartanak el és vesznek meg neked mindent, mivel nincsenek igényeid nem veszel egy pár zoknit sem. A fizetésed 100%-a a zsebedben marad. A fizetés gőzöm sincs mennyi egy ilyen helyen, de vegyük nettó 250.000-el (túlgondolom vagy kevés?) Na pont 5 év alatt gyűlik össze, ha nem adsz ki belőle egyetlen garast sem, plusz még 1-2 hónap, hogy azért teljen ügyvédi költségre is.

2021. jún. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!