Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláskeresésnél mennyire...

Álláskeresésnél mennyire meghatározó a protekció?

Figyelt kérdés
Sok kérdésnél elképedve olvasom a válaszokat, mintha egyesek nem is a realitásban élnének. Örülök hogy naivan hisznek abban, hogyha végzettségük, diplomájuk stb van, akkor ők biztos nem lehetnek majd állástalanok stb és durván odavágják a kérdezőnek hogy mit akar ha nincs neki végzettsége vagy diplomája... miért hiszik azt sokan, hogy ez önmagában elég ahhoz hogy valakinek állása legyen? Szerintem az ismerettség a protekció számít csak, mert sok helyre berakják xyz rokonát, haverját jól fizető állásokra úgy is, hogy semmit nem ért az adott munkához, és sok esetben a megfelelő végzettsége sincs meg. Szerintetek mennyire meghatározó a mai munkaerőpiacon a protekció?
2021. jún. 27. 16:01
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
79%

Senki se állítja azt, hogy ha neked bármiféle diplomád van akkor azzal egyenes út vezet a biztos jól fizető karrierhez. Ez függ a diplomatol és az egyéni képességektől.


Viszont a versenyszférában az kijelenthető, hogy az számít hogy mit tudsz letenni az asztalra. Persze lehet anektodakat hozni, hogy xy csak azért kapta az állást mert az yx haverja, de nem ez az általános és hidd el hogy nem gyakran tudnak ezek hosszútávon a helyükön maradni, mert ezeknél a cégeknél a teljesítmény számít. Ha miattad nem teljesül egy projekt mondjuk és pénzt veszít a cég, akkor teljesen mindegy hogy kinek a régi szobatarsa vagy, repülni fogsz.


Én mindegyik allasomba a saját képességeim által jutottam be és nem hinnem hogy ezzel kisebbségben lennék. Altalaban azok jönnek ezzel a protekcio szöveggel, akik sikertelenek a karrierjükben és ezzel magyarázzák.

2021. jún. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
57%
nagyon
2021. jún. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Szerintem tévedsz, mert pont a versenyszférában kellenek olyanok, akik jól tudnak mutyizni, lobbyzni, hatalmas az ismerettségi körük ehhez. Ami pedig az utolsó megjegyzésed illeti, abban is tévedsz. 90 szazalékban kizárólag az ismerettség számít.
2021. jún. 27. 16:17
 4/40 anonim válasza:
73%

Sehova nem kerültem be protekcioval. Rengeteg olyan szakma van, ahová a megfelelő végzettség és/vagy tudás nélkül nem vesznek fel.

Én sok megkeresést kapok LinkedIn-en, nyilván nem protekcioval

2021. jún. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
Akkor szerencsés vagy, a maradék 10 százalékba tartozol.
2021. jún. 27. 16:20
 6/40 anonim ***** válasza:
42%
Kérdező! Ha a kérdésedre ennyire tudod a választ akkor miért tetted fel a kérdést? Vitára vársz? Fognak rá harapni, nyugi. Mindjárt jönnek a zsenikék akik simán protekció nélkül jutottak be a legelitebb helyekre, csak legyen aki el is hiszi a meséket :) Mi értelme ennek a vitának amúgy?
2021. jún. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
Pont arra volnék kiváncsi hogy azon kívül hogy ők protekció nélkül kerültek be oda ahova, vajon el is mondják-e hogy milyen területen sikerült elhelyezkedniük.
2021. jún. 27. 16:22
 8/40 anonim ***** válasza:
72%
Nem fogják elárulni, majd írnak valami kamut neked. :) ennyi. Elvégeztek egy egyetemet és ők keresgéléssel meg jelentkezésekkel hopp egyszer csak felvették, mert azok a cégek észrevették, hogy ő elvégezte az egyetemet ez ilyen egyszerű, mindenki más luser, mert őneki van már munkája! :)
2021. jún. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
69%

“ Szerintem tévedsz, mert pont a versenyszférában kellenek olyanok, akik jól tudnak mutyizni, lobbyzni, hatalmas az ismerettségi körük ehhez. ”


Ez annyiban igaz, hogy nagyon fontos multinál az, hogy promotald magad, ismerkedj a felső menedzsmenttel, vizibilis legyél a munkád során. De ez nem protekció, ez személyes brand építés cégen belül és az égvilágon semmi gond nincs vele. El kell adnod magad.


Az hogy 90%-ban csak a protekció számít, az tényszerűen nem igaz. Rengeteg embert ismertem meg tanulmányaim és munkám során és egy olyan esetről se hallottam meg, hogy valaki azért kapott meg állást mert ismert a cégnél valakit. Biztos van ilyen, de nem ez az általános. Lehet ezzel önámítani az embernek magát, de attól meg nem lesz igaz.


Miért olyan nehéz elfogadni azt, hogy az emberek a képességeik és a tapasztaltuk által jutnak feljebb és aki munkanélküliként tengődik az lehet hogy ezek hiányával küszködik?

2021. jún. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
44%
Jah meg jönnek ezek az öntelt válaszok mint az első is :D Tök felesleges itt bármi témát is felhozni, mindig ugyan azok fognak rá válaszolni vagy ép trollkodni
2021. jún. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!