Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláskeresésnél mennyire...

Álláskeresésnél mennyire meghatározó a protekció?

Figyelt kérdés
Sok kérdésnél elképedve olvasom a válaszokat, mintha egyesek nem is a realitásban élnének. Örülök hogy naivan hisznek abban, hogyha végzettségük, diplomájuk stb van, akkor ők biztos nem lehetnek majd állástalanok stb és durván odavágják a kérdezőnek hogy mit akar ha nincs neki végzettsége vagy diplomája... miért hiszik azt sokan, hogy ez önmagában elég ahhoz hogy valakinek állása legyen? Szerintem az ismerettség a protekció számít csak, mert sok helyre berakják xyz rokonát, haverját jól fizető állásokra úgy is, hogy semmit nem ért az adott munkához, és sok esetben a megfelelő végzettsége sincs meg. Szerintetek mennyire meghatározó a mai munkaerőpiacon a protekció?
2021. jún. 27. 16:01
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:
Ellátási lánc menendzsment... erre el is hiszem hogy nem kell protekció 😂 Na majd erre térjünk vissza hogy 10-20 év múlva mire mentél vele és hogy akkor is kapkodnak-e utánad... 😁
2021. jún. 27. 17:00
 22/40 A kérdező kommentje:
Jók a képességeid, ezt nem kétlem, mert ez a felsőbbrendűségedből lejön. 🙃😁
2021. jún. 27. 17:01
 23/40 anonim ***** válasza:
65%

Tudod egyáltalán hogy mit takar az ellátási lánc menedzsment vagy csak ijesztő a szó?

Ja eléggé alibi pozíció, multheten egy 14 millió dolláros saját projektet zártam le, beszállítói és vevői tárgyalásokat végzek és 5 osztály munkáját hangolom össze a stratégiai meghatározásával és kivitelezésevel együtt. Humbug egy munka, nem is tudom mi lesz velem 10 év múlva.


És igen, elég nagy bajban lennék ha azt gondolnám magamról hogy nincsenek meg a munkám elvégzéséhez szükséges képességeim.


De persze az is egy út, ha a saját sikertelenségeimbol eredendő tévképzeteimet próbálnám a gyakori kérdéseken validaltatni csak mert beütött a kognitív disszonancia.


Fogadd el, hogy más képes érvényesülni a munkaerőpiacon és arról nem a véletlenszerű körülmények tehetnek hanem az egyéni képességek.

2021. jún. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim válasza:
85%
#7: elmondom. Programozó vagyok. Ha értesz hozzá, tudok is ajánlani munkahelyet.
2021. jún. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
100%

15: Ez sem mindig igaz. Hiába szerette volna a csoportvezető, ahol gyakorlaton voltam, hogy felvegyenek a gyakorlat letelte után, nem sikerült. Előbb vették fel egy másik osztályon ott dolgozó ember semmi szakmai végzettséggel nem rendelkező lányát.

Ezután irodai közmunkára futotta 3,5 évig, ahol szintén ez ment, szinte komplett családok dolgoztak, hozta az egyik a masikat, végzettség abszolút nem számított sok esetben, de tőlünk elvárták. Dolgozhattunk mi akárhogyan, meg lehetett odaillő végzettségünk, akkor se volt esélyünk a rendes dolgozók közé bekerülni.

2021. jún. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%

En fejlesztokent dolgozom, eddig igy sikerult bekerulnom munkahelyekre:

- jelentkeztem a ceg karrier portaljan, behivtak interjuzni, jol teljesitettem es kaptam ajanlatot

- recruiter megkeresett LinkedIn-en, behivtak interjuzni, jol teljesitettem es kaptam ajanlatot

2021. jún. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
69%
Versenyszférában én max. akkor tapasztaltam ilyet, ha a diversity quota-t protekciónak tekintjük. Ezt is csak amerikai multiknál.
2021. jún. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
80%

Sok függ hol lakik az ember meg milyen szakmái vannak és milyen lehetőségek vannak a területen.

Nekem protekció kellett válság után közmunkához hogy a jobbik helyen legyek. Jelenleg karbantartó vagyok és itt is protekció kellett hogy bejussak, sőt a közvetlen munkatársam is így jutott be utánam (de nem én általam).

És ez egy megyeszékhely...egyedül robotmelóra tehát operátorhoz nem kellett semmilyen ismertség...

2021. jún. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
74%

Én az egyetem (msc) alatt jelentkeztem egy élelmiszeripari céghez, mint minőségellenőr, felvettek elsőre, 0 protekcióval. Aztán 2 hónap múlva a jelenlegi munkahelyemre vettek fel laborvezető helyettes pozícióra, szintén 0 protekcióval. Ebben a munkakörben dolgoztam 2 évet, közben befejeztem a mestert is, utána laborvezető lettem.


Ehhez annyi kellett, hogy jó önéletrajzot írtam, egyetem alatt elég sok helyre elmentem nyaranként diákmunkázni, amit bele tudtam írni, megnyerő voltam az interjún és nem vagyok lusta.


Te az vagy, te csak rinyálni tudsz, ezért ez neked sose fog összejönni

2021. jún. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
85%
Én meg pont azt tapasztalom, hogy versenyszférában érdemi munkára nem a protekció a lényeg, hanem a valós kvalitások. Nálunk a kb. 400 főből 1-2 volt csak protekciós, de őket is olyan pozícióba ették fel, ahol eredményt is tudtak felmutatni.
2021. jún. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!