Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláskeresésnél mennyire...

Álláskeresésnél mennyire meghatározó a protekció?

Figyelt kérdés
Sok kérdésnél elképedve olvasom a válaszokat, mintha egyesek nem is a realitásban élnének. Örülök hogy naivan hisznek abban, hogyha végzettségük, diplomájuk stb van, akkor ők biztos nem lehetnek majd állástalanok stb és durván odavágják a kérdezőnek hogy mit akar ha nincs neki végzettsége vagy diplomája... miért hiszik azt sokan, hogy ez önmagában elég ahhoz hogy valakinek állása legyen? Szerintem az ismerettség a protekció számít csak, mert sok helyre berakják xyz rokonát, haverját jól fizető állásokra úgy is, hogy semmit nem ért az adott munkához, és sok esetben a megfelelő végzettsége sincs meg. Szerintetek mennyire meghatározó a mai munkaerőpiacon a protekció?
2021. jún. 27. 16:01
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
8-as igen. Az őszinteség nem sokak erőssége, a hazudozás az igen. Tényleg kivancsi volnék hogy mi az az állas amihez nem kell protekció ebben az országban, amikor pl egy takarítói álláshoz is az kell. Arról már nem is beszélve hogy általában csak kötelességből hirdetik az állást, amelyikre amúgy már megvan valami rokon.
2021. jún. 27. 16:38
 12/40 A kérdező kommentje:

"Rengeteg embert ismertem meg tanulmányaim és munkám során és egy olyan esetről se hallottam meg, hogy valaki azért kapott meg állást mert ismert a cégnél valakit. Biztos van ilyen, de nem ez az általános."

Mert szetinted úgy mutatkoznak be a munktarsaknak hogy xyz vagyok, a főnök rokona vagy haverja? Te tényleg hol élsz? Azt hiszed ezt el fogják mondani?

2021. jún. 27. 16:40
 13/40 anonim ***** válasza:
59%
Sajnos csak a betanított munkákra van lehetőség ha nincs semmihez gyakorlat, teljesen mindegy az hogy szakmunka vagy diplomához kötött, ha nincs min. 3 éved benne nem kellesz egy cégnek sem, csak protekció útján van esély bejutni, hátha bejön, aki ezt tagadja az hazudik. Tudom mert én meg láttam erről is nem egy példát.
2021. jún. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
69%
Akartam válaszolni, de aztán elolvastam a kérdező válaszait és látom felesleges, csak egyféle választ fogad el és az nem az, amit én írtam volna.
2021. jún. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
42%

“ Nem fogják elárulni, majd írnak valami kamut neked. :) ennyi. Elvégeztek egy egyetemet és ők keresgéléssel meg jelentkezésekkel hopp egyszer csak felvették, mert azok a cégek észrevették, hogy ő elvégezte az egyetemet ez ilyen egyszerű, mindenki más luser, mert őneki van már munkája! :)”


Hat de az isten szerelmére, ez pont így működik! Az utolsó evemben elmentem gyakornoknak, ahol utana felvettek teljes állásba és azóta a harmadik cégemnél vagyok. És mily meglepő, pontosan ugyanigy csinálta az összes evfolyamtarsam és mindegyiknek van munkája. Ez ilyen egyszerű.

2021. jún. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:
13-as már a gyári melóhoz is protekció kell, ha nem akarsz a legrosszabb részen lenni.
2021. jún. 27. 16:42
 17/40 anonim ***** válasza:
28%
15ös akkor te mázlista vagy, kivételek egyike, de érdekes hogy itt a gyk mindenki egy kivétel :D Mindenki más egy xar luzer, természetesen a többség
2021. jún. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:
15-ös hány éves vagy és mi a munkád? Annyira sokat tapasztaltnak tűnsz.. (irónia)
2021. jún. 27. 16:43
 19/40 anonim ***** válasza:
72%
Vagy max. gyakornokként tudsz bejutni valahová és aztán felvesznek.
2021. jún. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
64%

29 éves vagyok és ellátási lánc menedzsmenttel foglalkozom. De hogy ha te azt állítod hogy csak protekcióval veszik fel az embereket, akkor lehet hogy meg is csak nekem van több tapasztalatom, mert nincsen igazad és valószínűleg csak ajtón kívül találkoztal magas hozzáadott értékkel rendelkező munkakorrel.


És nem, nem szerencsés voltam hanem jók a képességeim, mint ahogy a többi munkatarsamnak is.


Hogy ha valaki nem találja meg a helyet a munkaerőpiacon, akkor el kene gondolkozni hogy talan nem a világgal van a gond hanem vele. Csak annyira kényelmes azt gondolni, hogy biztos azért nem talál rendes munkát mert mindenki más az ismeretségének hála talál. De sokkal könnyebb ebben a tévhitben élni mint a valóságban.

2021. jún. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!